Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to nie będzie 500zł . Za stówę filtrów i oleju w intercars nie kupię:) Strzelam, że różnica będzie na poziomie 250-300zł

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku,mam piec na olej opałowy już 18 lat średnio raz na rok,czasami na dwa,wymiana dyszy,filtra czyszczenie pieca.Serwisant (znajomy od lat ) 150 zł.Kocioł mam żeliwny Firmy Golling Austriackiej...Po 15 latach napisałem do nich o jakieś wskazówki ,nowinki.Odpisali,zechcieliby zobaczyć wnętrze pieca po 15 latach...Wysłałem zdjęcia,w zamian dostałem zapas filtrów ,dysz i pompę olejową do palnika z dedykacją,że nawet u nich i w Niemczech jak serwisują piece,nie znaleźliby tak utrzymanego,praktycznie zero zużycia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko - ty jesteś szczęściarz chłop.

Zapas dysz z serwisu, nowe auto z serwisu :)

A ja się nie umiem doprosić naprawy nowego okna nie wiem czy źle zamontowanego czy wadliwej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogłem się doprosić poprawy okna,oni chyba wszyscy tak mają.Postraszyłem,że jak wciągu dwóch tygodni  nie pojawi się ekipa do poprawy to biorę rzeczoznawcę,i sprawę oddaję do sądu...przyjechali :D

Ale już nie róbmy OT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za uszczelkę korka w aso zapłaciłem 17,6 zł, na paragonie to była uszczelka z xtrail t32 z diesla :) co do filtrów to kabinówka purfluxa, identyczna którą nissan sprzedaje za ok. 150 zł w necie kupimy w najgorszym przypadku za ok. 80 zł. Może oszczędzanie na wszystkim to przesada, ale jak jacko pisze te ceny to jest przegięcie. Rozumiem nawet sobie liczyć za robociznę dużo, ale rypanie ludzi takimi cenami za filtry, olej itp... jest moim zdaniem nieetyczne. Nawet te pseudorabaty niewiele pomagają. Świece w 1,2 sam wymieniałem, 34 zł za sztukę (a można je kupić nawet za 29 zł) , identyczne które montowałem to takie wyciągnałem z silnika. Moje aso z rabatem 10% liczyło sobie coś ok. 300 zł. A z montażem ponad 400 zł. Jakiej magii się ktoś w aso spodziewa? Możliwe, że świecę przykręciłem ze złym momentem i załatwiłem sobie odłożoną awarię w czasie, choć w praktycze wątpię w takie cuda. Gdzieś pisałem, że chętnie bym wszystko robił w aso, gdyby nie to że ceny niemal wszystkich części od nich, nawet z rabatami 30% to i tak przeważnie min. dwukrotność ceny części zdobytych samemu. A najśmieszniejsze jest to, że jak wydarłem od ciotki kilka faktur za usługi aso nissana we francji to ceny mają niespecjalnie wyższe niż u nas np. sławna wymiana blendy z malowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze na przykładzie firmy innej. Nie wiem czy ma znaczenie.

Ale producent równa wszystkie ceny w europie. I tym sposobem - ceny które  u nas były niższe - w tym roku poszły w górę.  Może nissan ma tę sama politykę że świeca w aso we francji i w Polsce ma kosztować 10 euro,

Ot proste liczenie.

Za przykręcenie 4 chlapaczy w rybniku - 150 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę tego pojąć : za X w Warszawie płaciłem 700 za 3 przegląd w ASO plus własne filtry za ok.100 . I to wszystko w max 1.5 godziny ze zanim wypiłem kawke i pooglądałem samochody i spaliłem 1 sztuke to juz skonczyli.

Skąd ten ponad tysiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeke zadzwoń  do Gdańska na Kartuską. Będzie taniej!

Edytowane przez Romek_Hel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Romek_Hel napisał:

zeke zadzwoń  do Gdańska na Kartuską. Będzie taniej!

Kontaktowałem się z nimi: koszt przeglądu serwisowego OT-3 wynosi 985 zł (koszt robocizny: 405 zł, koszt materiału:580 zł).

Roznica praktycznie niewielka, a przy założeniu że do Zdunka zabiorę własny olej i filtry praktycznie żadna. 

W dodatku do Zdunka mam po drodze do pracy a w przypadku Promotor urlop i 50km ekstra. 

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku Panie i Panowie.

Otóż zbliża się nieubłaganie 3 przegląd mi przyszła mi paczka z filtrami i płynem hamulcowy(którego podczas 2 przeglądu mi nie wymienili) - tylko zamiast dot.4 przyszedł 5.1. Podejrzewam, że z powodu zamieszania świątecznego i po w sklepie doszło do pomyłki. Można dot 5.1 "podać" QQ ?

Edytowane przez Baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to płyny dot 3,4 i 5.1 wolno mieszać, czy stosować zamiennie, ale już 5.0 nie.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koszta 3 przeglądu wyniosły mnie 541,01 - w tym konserwacja układu hamulcowego przegląd nadwozia i podwozia(czego więcej nie będę robić w serwisie - 100 nie moja) ;-) wymiana płynu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konserwacja układu hamulcowego...nieźle brzmi,jeśli to mam na myśli co mogli by zrobić to nieźle musieli zapylać,żeby zmieścić się w dwóch godzinach z przeglądem...samego układu hamulcowego,a gdzie reszta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktowali sprężonym powietrzem +smar miedziowy jeśli na bogato i tyle

A i linkę podciągnęli jeśli występuje

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w hyundaiu też olali ręczny, w Nissanie NIGDY się to nie zdążyło. Zawsze hamulec wyregulowany, zawiasy zabezpieczone, hamulce oczyszczone. Pod tym względem Polmotor był

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek zrobili w ASO w Rybniku to i tak mają przerąbane bo przegląd to chyba tylko na papierze. Wspominałem o skrzypieniu z przodu (chyba gumy stabilizatora) i zostały tylko przesmarowane. Tydzień później zawitałem do ASO w Gliwicach z tym samym problemem, który nie ustąpił  i od razu mechanik zdiagnozował luźne mocowanie lewego amortyzatora. Skrzypienie dalej występuje, ale będą się tym zajmować pod koniec tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kiedyś o ASO rybnik.

ALe tu znów się zgadzam.

Znów w SXie - dokładnie to samo. Skrzypienie z przodu smarowane 3 x.

I wszystko jako przysługa serwisowa - bez pisania dokumentów.  ( mój błąd - myślałem że tacy dobrzy są dla mnie :) ).

Podejrzewam że tuleje na wahaczach - ale gwarancja się skończyła.

Ale popatrz - w moim przypadku brak wykazu o naprawach daje bezawaryjne samochody ( statystyki ).

Podobnie w QQ - system głośnomówiący - tylko aktualizacje softu które nic nie kosztują ( ale też nic nie dają ).

Naprawę wykonano w zabrzu od strzału. ( wymiana modułu )

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczę z radiem bez NC - spłycanie dźwięku i szumy jak przy dostrajaniu odbiornika. Rybnik jak zwykle umywał ręce i piłka odbita do NISSAN Polska a NISSAN do ASO(3 razy radio było wymieniane). W Gliwicach elektryk powiedział bez zbędnego pier*****, że faktycznie coś jest nie tak i antenę wraz z wzmacniaczem zamówili i jeszcze posprawdzają związki. I jak to nie pomoże to będą się zastanawiać co dalej. 3 letnia gwarancja kończy mi się jutro(dobrze, że przynajmniej Rybnik przy zakupie dał mi 5 letnią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przyłączam się do nie najlepszej oceny aso w Rybniku. Jakość obsługi klienta oraz sposób prowadzenia rozmowy pozostawia wiele do życzenia.
Mam historię związaną z ASO w Rybniku. Tytułem wstępu: okres powakacyjny, ale wciąż ciepło, czarny kolor samochodu, co około dwa miesiące samochód jest woskowany, bo lubię efekt odbicia przy dobrej pogodzie. Był dzień przed wizytą z pierwszym przeglądem i miałem wolną chwilę, więc umyłem i zrobiłem auto na błysk. W dniu wizyty gorąco, około 10 oddałem auto, wziąłem zastępcze i po 2h zameldowałem się ponownie. Widok jaki zastałem mocno mnie zdziwił. Całe auto w zaciekach i smugach. Zapytałem czy to auto było myte i w ogóle dlaczego jest w takim stanie. Pan mi wyjaśnił, że chcieli je umyć, ale jak zobaczyli, że na aucie jest hydrofobowa powłoka to oni takiego auta nie będą myć i koniec. Więc ostatecznie zmoczyli auto i zostawili czarny lakier do wyschnięcia na pełnym słońcu;)

Nie wiem ile w tym prawdy, że na auto nie wolno nic nakładać, bo wtedy aso go nie będzie myć, ale nie miałem najmniejszej ochoty na dalszą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, wybieram się na drugi przegląd 2lata/40tys. QQ 1.6 DIG-T.
Materiały oczywiście własne, wszystko wiem oprócz ilości płynu hamulcowego - ile powinno się go kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE TYP 200 DOT4 PŁYN HAMULCOWY 1L.

1c96d5887e8a6c72med.jpg

ATE TYP 200 DOT4 PŁYN HAMULCOWY 1L.

Charakterystyka płynu: - suchy punkt wrzenia: 280 stopni Celsjusza - mokry punkt wrzenia: 198stopni Celsjusza - do zastosowania we wszystkich hamulcach tarczowych i bębnowych. Zalecany  Płyn hamulcowy TYP 200 przeznaczony jest dla najbardziej wymagających kierowców. Posiada znacznie podniesiony punkt wrzenia mokrego co oznacza rewelacyjną skuteczność hamulców w każdych warunkach. Ponadto płyn ATE TYP 200 może być eksploatowany aż do 3 lat ! Rewelacyjny płyn hamulcowy o specyfikacji wyczynowej przeznaczony do pojazdów seryjnych

 INDEKS: 03.9901-6202.2

Specyfikacje i normy: DOT 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jutro pierwszy przegląd (roczny, 13,5 kkm) w AUTONIX Rzeszów. Decyduję się na pakiet 4, tak żeby obsłużyć gwarancję fabryczną i dodatkowe ubezpieczenie na 2 kolejne lata. Samochód zastępczy mam dostać, ale mają tylko QQ 1.3 o X-Trail-u nie było mowy. Do sprawdzenia zamierzam zgłosić:

  • akumulator – po uruchomieniu zimnego silnika falowanie świateł , nawiewu (temat znany na forum)
  • skrzypienie zawieszenia np. przy przejeździe przez progi
  • regulacja spryskiwaczy
  • dźwięk po dodaniu i puszczeniu gazu (samochód na biegu jałowym) tak ok 2500 obrotów słychać lekki zgrzyt.
  • tablica rejestracyjna z tyłu (rezonans w trakcie jazdy) (temat znany na forum)
  • głośna praca silnika dmuchawy ("buczenie" w kabinie) - spotkał się ktoś z tym?

Sporo tego, ale przez ostatni miesiąc bardziej się wsłuchiwałem w odgłosy QQ:) Największe obawy mam do tego odgłosu po odpuszczeniu gazu, miał to ktoś z was? . Zobaczymy.

 

Po wizycie w ASO (Autonix Rzeszów):

Wymiana: olej 5w40 Nissan (Total), filtr oleju, filtr kabinowy

  • akumulator – po uruchomieniu zimnego silnika falowanie świateł , nawiewu (temat znany na forum) - wykonano: start stop test dobry-naładuj - mam czekać do pierwszej odmowy współpracy.....
  • skrzypienie zawieszenia np. przy przejeździe przez progi - wykonano: przesmarowanie tulejek gumowych stabilizatora...
  • regulacja spryskiwaczy - wykonano: czyszczenie (bez efektu, siurkają dalej jak chcą)
  • dźwięk po dodaniu i puszczeniu gazu (samochód na biegu jałowym) tak ok 2500 obrotów słychać lekki zgrzyt. - wykonano: zamocowanie opaski na rurze dolotowej stabilizatora
  • tablica rejestracyjna z tyłu (rezonans w trakcie jazdy) (temat znany na forum) wykonano: przyklejenie tablicy rejestracyjnej (taśma) - działa
  • głośna praca silnika dmuchawy ("buczenie" w kabinie) - spotkał się ktoś z tym? - diagnoza: nie stwierdzono
  • dodatkowo: pęknięta osłona silnika od spodu - wklejenie (?)

Całość w pakiecie 4 przeglądy 3070 zł

Samochód zastępczy QQ 1.3 140 Km Connecta. 25 km  przejechałem , umowa najmu za 0,50 zł za km.... Z plusów: większa moc vs moja 1.2, daje przyjemność (choć zdecydowanie głośniej, coś jak kosiarka vs golarka), ale to pomijalne jak dla mnie. Największy plus to światła full led, oj tego mi brakuje w mojej Acencie.... Felgi 18, no tutaj siedzi się zdecydowanie wyżej niż w 17. Audio/ Navi, średnio wolę wymienić swoje na chińczyka. Kamery przód /tył .. dobra rzecz... W sumie to jak dla mnie, to nie dopłacałbym ponad Acentę, chyba że koszty na działalność.....

 

Edytowane przez Pawcio29
po wizycie w ASO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...