Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Demontaż rozrusznika


Fazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś ma doświadczenie odnośnie demontażu rozrusznika w Primerze z silnikiem benzynowym? Czy to kwestia odkręcenia tylko dwóch śrub i rozrusznik można wyciągnąć bez żadnych problemów? Czy można odkręcić rozrusznik bez wchodzenia do kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak jest w twoim ale umnie to odkreca się dwie śruby odlacza kable i poprostu się go wyciąga, kanał też niejest potrzebny wystarczy się położyć i wsunac głowę pod auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona pod silnikiem nie przeszkadza? Nie trzeba jej demontować? Z tego co się orientuję to w 2.2 jest inna osłona i dzięki temu może dostęp jest bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.0 spokojnie wyjmiesz rozrusznik od góry. Widać go jak na dłoni. Kable i sam rozrusznik odkręcasz i wyjmujesz. Tylko akumulator odłączyć obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.0 spokojnie wyjmiesz rozrusznik od góry. Widać go jak na dłoni. Kable i sam rozrusznik odkręcasz i wyjmujesz. Tylko akumulator odłączyć obowiązkowo.

 

Do śruby od góry jest w miarę dobry dostęp ale do dolnej dostęp jest problematyczny. Pytanie, jak dostać się właśnie do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

W silniku 1.8 116KM nie jest to takie proste. Mechanik przedstawił mi opcje opuszczania ławy.

Jeżeli ktokolwiek mógłby mi pomóc to bardzo proszę o pomoc.

Witam.

Jest proste trzeba w komorze silnika zdemontować rezonator i obudowę filtra powietrza.

Wtedy mamy dobry dostęp do dwóch śrub mocujących rozrusznik do silnika ,robiłem to parę razy,powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...