Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai 2015 instrukcja, manual


Pinki18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Co prawda auto mam na maj, ale z chęcią bym ten czas czymś wypełnił :)

Ma ktoś może instrukcję do QQ i chciałby się podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co prawda auto mam na maj, ale z chęcią bym ten czas czymś wypełnił :)

Ma ktoś może instrukcję do QQ i chciałby się podzielić?

 

a może jakiś adres @

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy niczego nie tracicie nie czytając... Pomimo iż auto jest już chyba ponad 2 tygodnie, to kilkakrotnie zabierałem się do lektury - ze skutkiem raczej marnym. Dawno już nie widziałem tak beznadziejnie napisanej instrukcji - która moim zdaniem nie tylko niewiele wyjaśnia, ale wręcz czasami utrudnia zrozumienie tego co w zasadzie wydawało się oczywiste....

Taki więc pisząc o słabych punktach QQ - dla mnie na czołowym miejscu jest jego instrukcja obsługi :) (na szczęście do niczego w zasadzie nie potrzebna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instrukcja ogólnie sprowadza się do tego żeby zachęcić posiadacza pojazdu do wizyt w serwisie.

Nie ma w niej, tak jak w starych, porządnych instrukcjach, wskazówek na temat środków eksploatacyjnych. W zamian niemal na każdej stronie pojawia się wskazówka, że w razie wątpliwości należy zwrócić się do ASO.

Ogólnie lektura na jeden wieczór, a i tak w jej trakcie zasnąłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczarujesz się czytając ją. Same ogólniki, tłumaczone z oryginału, często z błędami.

Nie mogę się zgodzić. Znalazłem tam wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. A wiele tematów by tu nie było gdyby "laniuszkom" chciało się zajrzeć do instrukcji (np. o ilośc możliwych do podłączenia telefonów, czas grzania przedniej szyby, zasady działania czujnika zmiany pasa czy komunikatu o niezapiętych pasach. Jeden pyta, drudzy snują domysły - i tak temat się kręci zamiast zajrzeć do instrukcji :whistle:

A na pytanie w temacie - to niestety nie mam.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale jednocześnie brak podstawowych informacji o np.środkach smarnych (specyfikacja olejów). 

Oczywiście możemy powiedzieć, że niech martwią się o to serwisy, ale ktoś kto pamięta instrukcje obsługi dołączane do samochodów dawniej, gdzie opisane były nawet świece zapłonowe wraz z zamiennikami czy wymienione wartości luzów zaworowych, to w przypadku instrukcji do nowego QQ może czuć się rozczarowany.

Wiem, wiem, takie czasy. :wacko:

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zamówieniu samochodu w salonie i wpłacie zaliczki, zapytałem Kierownika czy mógłbym otrzymać instrukcję aby poczytać ją i zapoznać się z samochodem przed jego odbiorem. Pan stwierdził, że nie widzi problemu i wydał mi 2 instrukcje (ogólną i NC), stwierdzając, że to nawet lepiej dla niego bo mniej będzie mi musiał tłumaczyć przed wydaniem pojazdu. Także myślę że możesz w salonie oficjalnie zapytać (jeśli zamówiłeś Qq).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mogę tak zrobić pytałem a ASO, ale póki co mam nie po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  kolegów

BartoszN czy ja mógłbym też poprosić o takową instrukcje

Był bym bardzo wdzięczny.

maciejbijak2@gmail.com 


BartoszN Dziękuję za instrukcje i pozdrawiam :wave: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy któryś z forumowiczów mógłby mi również podesłać instrukcję do QQ i do NCII? Z góry dziękuję - marcelwlodarczyk@gmail.com

Edytowane przez VistulaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proponuję wejść na amerykańską stronę https://owners.nissanusa.com/nowners/navigation/manualGuide i wybrać SelectVehicle: Rouge, a następnie wybrać rok (np. 2016) - wydaje mi się, że Nissan Rogue to amerykańska wersja Qashqai'a, a więc wszystkie manuale niemalże w 100% pasują do Qashqai'a (a jest ich kilka), dostępne są także filmy instruktażowe dotyczące obsługi (patrz zakładka Quick Guide Videos) - wszystko oczywiście po angielsku. Niestety, Nissan nas nie rozpieszcza tak, jak użytkowników na rynku amerykańskim, co z przykrością należy odnotować kolejny raz ;( Lepsze jednak to, niż nic...

 

Także oczekuję na odbiór samochodu (przełom października i listopada) - udałem się do dealera i poprosiłem o komplet podręczników - otrzymałem bez najmniejszego problemu. Radzę także spróbować... ;)

Edytowane przez cetamol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Rozczarujesz się czytając ją. Same ogólniki, tłumaczone z oryginału, często z błędami.

Jestem nowyy na forum próbuję znależc instrukcję po polsku do Qashqaja II.

kko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I ja też....Jeśli ktoś posiada instrukcję do QQ 2008, to bardzo byłbym wdzięczny..

- Wesołych Świąt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, jak ktoś ma instrukcję do qashqai`a 2009 pl to bardzo proszę o przesłanie na

cinuk79@gmail.com.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szybciej się dowiesz to czego nie wiesz na forum....

Lektura tego bestseleru nic nie wnosi,a raczej usypia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że przeczytać można, a nawet należy. Może nie wszystkie działy - ale jednak całkiem bezsensowna nie jest.

Ja akurat przeczytałem i nie męczyłem Was głupimi pytaniami potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre  działy tak,ale inne? Po to ta książeczka jest,żeby  w nią zerknąć jak się ma obawy.Nie sposób wszystkiego zapamiętać,ale wielki szacun Karminadelku  za Twoje poczynania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno z instrukcji do NCII dobrym było dla mnie dowiedzieć się jak szybko włączyć/wyłaczyć komunikaty głosowe nawigacji (przytrzymac na 2 sekundy palec na ikonie następnego manewru). Akurat ja ich nie słucham i lubie wyłączone - żona zaś na odwrót. Musi mieć włączone beblanie navi.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...