Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Box dachowy


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, noszę się z zamiarem zakupu boxu dachowego zastanawiam się nad thule motion 600 lub thule dynamic 800, niestety póki co nie mam możliwości przymiarki. Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z boxem lub posiada wymienione powyżej i mógłby udzielić jakiś cennych wskazówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na swoim QQ box Thule Motion 600. Wydaje mi się optymalny jeśli chodzi o długość do takiego auta. Niewiem jakich wskazówek potrzebujesz. Daj pytanka to z przyjemnością odpowiem. Mogę Ci wysłać zdjęcia, jeśli chciałbyś zobaczyć jak wygląda na aucie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie problem to proszę o foto i info czy generalnie jesteś zadowolony z tego box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie problem to proszę o foto i info czy generalnie jesteś zadowolony z tego box.

Box jest ok. Szczególnie przydatne otwieranie z obu stron. Jak pisałem, długość wydaje mi się optymalna a co najważniejsze wchodzą moje narty (180 cm).

Podaj maila, wyślę fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box jest ok. Szczególnie przydatne otwieranie z obu stron. Jak pisałem, długość wydaje mi się optymalna a co najważniejsze wchodzą moje narty (180 cm).

Podaj maila, wyślę fotki.

Pozdrawiam

a daj fotki tutaj na forum. Bo ja (i pewno inni także), też bym to chętnie zobaczył :)

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te belki na zdjęciach to aguri prestige ? Napisz proszę jak się spisują - łatwość montażu, spasowanie, hałas. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, chodzi mi po głowie thule wingbar edge, ale fajnie było by zasłyszeć opinię o tym aguri (cena ponad dwukrotnie niższa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, chodzi mi po głowie thule wingbar edge, ale fajnie było by zasłyszeć opinię o tym aguri (cena ponad dwukrotnie niższa). 

Też podpinam się do pytania kolegi odnośnie belek aguri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W watku obok jest dyskusja o kolorze auta. Patrzac na zdjecia widze, ze czarny QQ na 19" felgach wyglada REWELACYJNIE!!!. Super. Co by nie mowic o wadach czarnego i wadach 19" felg. Tu wyglada to swietnie.

Nwet te listewki na drzwiach i listewka z przodu pasuja do calosci. No dla mnie rewelka. Jak kogos chcialo by sie zachecic do kupna QQ to takie wlasnie zdjecia mozna pokazac.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podpinam się do pytania kolegi odnośnie belek aguri

Tak, to Aguri (tylko nie prestige, bo mam srebrne belki). Kupiłem bo znacznie tańsze od Thule a używam sporadycznie. 

Montaż - prościzna

Spasowanie - miałem je w Touranie i przełożyłem na QQ (jedną musiałem trochę skrócić), trzymają się elegancko

Hałas - są słyszalne, a ciężko mi ocenić czy mocno bo nie mam porównania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@igelski - czy to nie jest przypadkiem wersja Premier, oferowana tylko już istniejącym właścicielom Qashqaia? Bo wygląda nieźle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W watku obok jest dyskusja o kolorze auta. Patrzca na zdjecia widze ze czarny QQ na 19" felgach wyglada REWELACYJNIE!!!. Super. Co by nie mowic o wadach czarnego i wadach 19" felg. Tu wyglada to swietnie.

Nwet te listewki na drzwiach pasuja do calosci. No dla mnie rewelka. Jak kogos chcialo by sie zachecic do kupna QQ to takie wlasnie zdjecia mozna pokazac.

 

@gregson - Na felgach 19 masz rację. Ale zobaczysz to autko na felgach 17 (takie zimowe opony założyłem)... W mojej opinii duuuuuuuuża róznica.

 

Pozdrawiam

@igelski - czy to nie jest przypadkiem wersja Premier, oferowana tylko już istniejącym właścicielom Qashqaia? Bo wygląda nieźle :-)

 

@gambiting - Nie, nie ma w tutaj nic nadzwyczajnego. Jest to wersja TEKNA, a małą różnicę robią dodatkowo srebrne listwy na drzwiach, przednim zderzaku i tylnej klapie. W to warto zainwestować (ale nie kupować w salonie!  :)  )

 

Pozdrawiam

Edytowane przez igelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem belki Thule wing bar, były bardzo ciche, box, który miałem kupiony i tylko raz go wiozłem na dachu to Thule Dynamic 900. Zdecydowałem się na taki, bo miałem ograniczenia wysokości auta z boxem w wjeździe do garażu. Box też był bardzo dobry, pojemny, łatwy montaż na zaciskach (dokręcane pokrętłami z wnętrza boxu z blokadą), narty do 205 cm. Wyglądało to mega (nie zrobiłem zdjęcia, nie zdążyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem belki Thule wing bar, były bardzo ciche, box, który miałem kupiony i tylko raz go wiozłem na dachu to Thule Dynamic 900. Zdecydowałem się na taki, bo miałem ograniczenia wysokości auta z boxem w wjeździe do garażu. Box też był bardzo dobry, pojemny, łatwy montaż na zaciskach (dokręcane pokrętłami z wnętrza boxu z blokadą), narty do 205 cm. Wyglądało to mega (nie zrobiłem zdjęcia, nie zdążyłem).

Nie był za duży (długi) ten box? Rozważam zakup thule motion 600 lub dynamic 800 i zastanawiam się czy ten drugi nie będzie już zbyt długi.

Tu można sobie co nieco podpatrzeć

 

http://mr-box.com/de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wyglada super z tym boxem. Fajnie, ze kolega pokazal bo wlasnie przymierzalem sie do takiego samego modelu. Nawet kolor i wersja QQ sie zgadza :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jaki kolor boxa bardziej pasuje do Białej Perły -  Titan czy black. Ma może ktoś założonego boxa na białą QQłkę i może fotke pokazać:) będę dźwięczny


czy też biały  czy biały z czarną podłogą - szukam inspiracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozważam któryś z nich również do białego QQ z czarnym dachem

http://allegro.pl/box-autobox-taurus-altro-460-litrow-bialy-i5024657863.html

lub

http://allegro.pl/box-dachowy-magic-400-white-bialy-mcm-lato-2014-i5135013475.html

 

ciągle mam jeszcze wątpliwości co do belek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja podobnie z tymi belkami. Podobają mi się takie co nie wystają za relingi ale za to na 4 rowery gdybym chciał zamontować mocowania to mi szyny braknie na zwykłych - ehhhhh kupować dwie?


znalazłem czarny box na białym aucie i też wygląda kozacko:)

 

 

 

 

fa8eee2e8e50babdmed.jpg

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam srebrny Interpack zenith i jest genialny, pasuje do białej perły, pojemny, wchodzą deski 185cm. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki to model (numery mają jakieś) i jakie do niego masz mocowanie (będę miał relingi)

Żona chce też opcjonalnie na rowery z dzieciakami się wybrać tylko czy wejdą 4 rowery na dachu 2 dla dorosłych 2-a dla dzieci?
Pewnie na te szyny wystające po za relingi to wejdą ale na inne może być bida a te wystające mi się nie podobają niestety:)

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona chce też opcjonalnie na rowery z dzieciakami się wybrać tylko czy wejdą 4 rowery na dachu 2 dla dorosłych 2-a dla dzieci?

Pewnie na te szyny wystające po za relingi to wejdą ale na inne może być bida a te wystające mi się nie podobają niestety:)

 

Taki duzy ladunek to chyba tylko na hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze 2 na dach i dwa na tylną klapę - też opcja


dzieci małe więc rowery też niewielkie:)


ale na raz czy dwa w roku nie warto inwestować zbytnio w infrastrukturę do tego:) dzieci niech śmigają rowerkiem a tatuś będzie polerował autko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a że z innej beczki spytam - o ile wam wrosło spalanie z bagażnikiem dachowym ? Z doświadczenia z innymi autami pamiętam że to zawsze był co najmniej 1 litr na 100 km więcej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...