Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Box dachowy


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede mną wydatek na poprzeczki i bagażnik rowerowy...

Trzeba szykować trochę kasy....

 

To zależy co zamierzasz nabyć - można wydać dużo kasy albo bardzo dużo  :)

Ja mam taki zestaw i sobie chwalę - box Thule Motion 800 + belki Thule WingBar Edge 9585

post-51592-0-19545900-1474105705_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boxa mam. Stary w kijowym kolorze ale na wyjazd raz do roku styknie. Teraz poszukuje poprzeczek i bagażnika rowerowego.

Muszę porównać Windy od Thula i Aguri.

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguri Prestige belki mam ja. Kupiłem, bo są niskie i przez to uważam, że wyglądają fajnie. Obawiałem się hałasu, bo mają opinie głośnych. Po kupnie zaraz pod sklepem założyłem, ale nie mogłem założyć gumek. Prz 60 km/h gwizd był taki, że pomyślałem, że jak z gumkami tak będzie to wtopa. Po założeniu uszczelek jestem bardzo zadowolony. Przy 160 km/z nartami na dachu jest ok, a mam szklany dach. Jedyny minus, to że nie można włożyć nart/deski wiązaniem w dół, bo się nie mieści i przez to można zabrać ich 2x mniej. Przy boxie to i tak nie ma znaczenia.

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzeczki jak już pisałem powyżej. Ja bym Thule nie dopłacał. O boxach się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

wskrzeszam :)
Do jakiej długości można kupić box dachowy aby nie wyglądał głupio przestrzelony i taki co mieści się za wstrętną antenką - mam ochotę wymienić docelowo na płetwę rekina, obecna wersja QQ już takową posiada.
Narty mam 160cm więc spokojnie chyba box długości 170 by mi starczył ale sporo jest takiech po 178 i wiecej

podoba mi się np ten:

 

http://www.interpack.eu/product-pol-6732-Box-Inter-Pack-Stella-520-bialy-kevlar.html

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskrzeszam :)

Do jakiej długości można kupić box dachowy aby nie wyglądał głupio przestrzelony i taki co mieści się za wstrętną antenką - mam ochotę wymienić docelowo na płetwę rekina, obecna wersja QQ już takową posiada.

Narty mam 160cm więc spokojnie chyba box długości 170 by mi starczył ale sporo jest takiech po 178 i wiecej

 

podoba mi się np ten:

 

http://www.interpack.eu/product-pol-6732-Box-Inter-Pack-Stella-520-bialy-kevlar.html

Taki właśnie mam, tyle, że czarny. Jak dla mnie optymalny. Dłuższy za mocno by wystawał z przodu a krótszy szkoda wstawiać bo przecież po to jest zeby jak najwięcej zapakować. Relingi mam oryginalne więc leży na belkach niskich Aquri Prestige s14 . Narty 160 wejdą spokojnie.

 

post-99891-0-35887000-1503693349_thumb.jpg                post-99891-0-39958500-1503693710_thumb.jpg

Edytowane przez dziadek#
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba te poprzeczki Aguri oglądałem czyli mogą być - super. Bo nie wiedziałem czy wejdą na ten romiar.

http://allegro.pl/bagaznik-bazowy-dachowy-na-relingi-aguri-prestige-i6864512346.html

Te niskie wyglądają kozacko tylko się zastanawiam czy w praktyce nie są niewygodne choć pod boxa powinny być ok a narty wtedy do boxa polecą.

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powoli dozbrajam się na zimę. Również potrzebuje kupić box i belki żeby włożyć tam narty.

 

Moje mają 170cm. Czy zmieszczą się do tej stelii 520?

 

Zastanawiam się też nad boksem stella 480. Tylko nie wiem czy box o długości 198 cm nie będzie za bardzo wystawał przed dach.

 

Ew planowałem odkręcić antenę i cofnąć go ciut do tyłu ale tak żeby nie zawadzić otwierając klapę. Ile można cofnąć boks za antenę?

 

Belki to tez aguri srebrne na relingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afe9b7abb7d09548a91c5e2f9ae659ef.jpg

Ja mam belki Aguri oraz niski, sportowy box Hakr Magic 320, jestem bardzo zadowolony. Wchodzi tam 5 kompletów nart, box nie śwista w czasie jazdy, spalanie z 2700km miałem 6,9l/100km z tym boxem i autem załadowanym na maksa, wliczając pełny bak.

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oglądałem w necie tego Hakr. Na zdjęciach jest napis Hakr a u Ciebie mcm czy to te same boxy?

 

Na razie zastanawiam się nad Stella 480 i tym Hakr. Stella pojemniejsza pytanie czy ze Stellą wsadzi na dach 2 rowery?

 

Edit: ort

Edytowane przez Pablo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten sam box, MCM to dystrybutor. U mnie wchodzi już tylko 1 rower obok boxa, jeżeli chcesz żeby weszły 2, to musisz kupić klasyczne belki, takie wystające poza obrys relingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wrzucam zdjęcia mojej QQ z boxem. Box już leciwy ale nadal w pełni sprawny ;) 

Dla właścicieli i użytkowników belek z "rowkiem" polecam zakup dodatkowej uszczelki (aby nie ciąć drogiej oryginalnej 89 zł) 

http://www.interpack.eu/product-pol-5428-Gumowa-uszczelka-do-belek-aluminiowych-Thule-Wingbar-52102-150-cm.html

np takiej ;) http://allegro.pl/uszczelka-bagaznika-thule-aguri-cruz-amos-atera-i6890088681.html

Ja zakupiłem 2 komplety na lato i na zimę. Montuje box'a lub uchwyt na rowery. Docinam uszczelkę na wymiar i już nie mamy tego gwizdka, który powstaje po wyjęciu uszczelki. Wiadomo, że nie będzie cicho bo box albo rowery i uchwyty też nieźle dają ale jakoś tak psychicznie lepiej się czuję :D:P placebo działa  :P

post-99427-0-25276700-1512376109_thumb.jpg

post-99427-0-93843800-1512376110_thumb.jpg

post-99427-0-75286400-1512376111_thumb.jpg

post-99427-0-89281700-1512376112_thumb.jpg

post-99427-0-83010800-1512376113_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Załączam zdjęcia bagażnika dachowego Taurus Altro 460 Carbon. Na długość pasuje idealnie, nie wystaje za bardzo i można spokojnie otwierać klapę bagażnika.

 

Pozdrawiam 

post-109985-0-68310400-1517570721_thumb.jpg

post-109985-0-34401300-1517570736_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś propozycje sprawdzonych belek do montażu bez religow do j11?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja mam Thule Motion 800 bo zależało mi na jak największej przestrzeni ładunkowej na wyjazdy z rodziną. W środku wszystkie bagaże a w bagażniku schodki do rozładunku :-) bo przy ciężkich walizkach jest problem.

https://m.leroymerlin.pl/warsztat/wyposazenie-warsztatu/drabiny-i-schodki/schodki-curver,p28914,l845.html

Box Motion 800 mimo wysunięcia do przodu (nie max aby nie kiwal się przód boxa podczas jazdy) nie umożliwia otwarcia klapy bagażnika do końca, ale da się przeżyć i przyzwyczaić po 2 uderzeniach czaszką :-) Szukałem innych opcji np. Whispbar, fajnie wyglądał, ale ma mocowanie w innych miejscach i klapa bagażnika praktycznie nie otwierała się.  Poprzeczki nissanowskie (Thule) - uważam że Aguri ładniejsze, ale do nich nie założysz 4 desek snowboardowych (2 wiazaniami w dół) bo uderzają w panoramę, dlatego dla mnie lepsze brzydsze poprzeczki Thule.

20180809_194922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może komuś się przyda i rozwieje jakieś dylematy...

Widoczny na samochodzie Box to Thule Dynamic M800 (206x84x34 cm, 320 litrów), belki zamontowane na religi to Thule WingBar Edge 9585B.

Montaż boxu bez konieczności demontażu masztu anteny lub jej wyginania. Zostawiłem jakieś 2 cm aby antena nie klepała po tyle boxa. Tylna klapa otwiera się do końca bez kolizji z boxem. Otwarcie boxa gdy otwarta jest tylna klapa bagażnika nie stanowi problemu. 

IMG_6494.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, CONCIERGE napisał:

Może komuś się przyda i rozwieje jakieś dylematy...

Widoczny na samochodzie Box to Thule Dynamic M800 (206x84x34 cm, 320 litrów), belki zamontowane na religi to Thule WingBar Edge 9585B.

Montaż boxu bez konieczności demontażu masztu anteny lub jej wyginania. Zostawiłem jakieś 2 cm aby antena nie klepała po tyle boxa. Tylna klapa otwiera się do końca bez kolizji z boxem. Otwarcie boxa gdy otwarta jest tylna klapa bagażnika nie stanowi problemu. 

 

Świetnie, że się podzieliłeś! W tym roku planuję zakup boxa i ten właśnie jest nr 1 na liście :) Czy w wolnej chwili mógłbyć jeszcze wrzucić zdjęcie stojąc centralnie na wprost frontu samochodu (zderzak). 

Jakie wrażenia z jazdy? Świszczy powietrze przelatujące pod boxem?

Pozdr

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stasziek napisał:

Świetnie, że się podzieliłeś! W tym roku planuję zakup boxa i ten właśnie jest nr 1 na liście :) Czy w wolnej chwili mógłbyć jeszcze wrzucić zdjęcie stojąc centralnie na wprost frontu samochodu (zderzak). 

Jakie wrażenia z jazdy? Świszczy powietrze przelatujące pod boxem?

Pozdr

Pawel

Z boxem na dachu zrobiłem ponad 5 tyś/km głównie europejskimi autostradami i wrażenia mam bardzo pozytywne. Podobno jest to jeden z najcichszych boxów Thula na rynku. Wcześniej na takich samych belkach miałem okazje podróżować z Thule Motion 800 i było sporo głośniej. W instrukcji Thule jest informacja, że dopuszczalna prędkości z zainstalowanym boxem to 130 km/h, ale wiesz na autostradzie 130, mało... :) Jak jedziesz 100 to zapominasz, że coś wieziesz na dachu. Faktycznie im szybciej tym głośniej, generalnie do 150 jest do zaakceptowania. Co do spalania to większej różnicy nie zauważyłem. Boczne podmuchy wiatru też raczej nie są bardziej wyczuwalne. Na południu europy wiele garaży podziemnych ma dopuszczalną wysokość wjazdu 2 metry, a auto razem z tymi belkami i boxem ma ~195 cm wiec kolejny atut. Zamiast walizek polecam dedykowane torby Thule 8006, wypchasz przestrzeń bagażową i nie będzie problemu z zamknięciem wieka, no chyba że planujesz narty wozić... Przed zakupem Dynamic 800 myślałem jeszcze o Dynamic 900 jest trochę dłuższy i szerszy ale kolega z forum podpowiedział, że przy szybszej jeździe przód boxa zaczyna niepokojąco drżeć, poza tym 9-setka jest za szeroka na belki Thule WingBar Edge 9585. Jeśli masz na dachu antenę "płetwę rekina" a nie bat to spokojnie pchniesz boxa jeszcze jakieś 10 cm do tyłu i bez problemu otworzysz tylną klapę bagażnika. Im paka bardziej do tyłu tym lepiej i ciszej. Sam montaż/demontaż zestawu - super. Kwestie estetyczne pozostawiam do oceny innym, dla mnie auto wygląda mega.

 

IMG_6632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bylem w zeszlym tygodniu ogladac na zywo ten box Thule Dynamic 800. Prezentuje sie zacnie :) Wydaje mi sie, ze dostalem w miare rozsadna cene 2650 za czarna wersje przy zakupie z belkami WingBar Edge 9585B (1150zl). 

W salonie spodobal mi sie tez box InterPack Zenith 6.6. Czy ktos ma ten box i moze podzielic sie opinia uzytkowania, wygladem samochodu z zalonym boxem etc?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, przymierzam się do zakupu boxa na dach i bagażnika. W swoim QQ biała perła mam fabryczne srebrne relingi.

Moglibyście pomóc coś w wyborze? Przeczytałem cały wątek, ale nie do końca wiem co wybrać. Nadmienie, że mam 5-osobową rodzinę, więc boxa zamierzam używać częściej niż do wypadu na narty i zapakowania 2 desek snowboardowych i 3 par nart. Chciałbym żeby box był w miarę pakowny, pojemny.

I tutaj moje pytanie, bo podoba mi się np.  Thule dynamic 800, ale wydaje się być mało pojemny z wyglądu. Może ktoś kto go ma, mógłby potwierdzić jak jest? Albo Thule motion 600- co prawda jest krótszy of Dynamic M, ale pojemność wg. producenta ma taką samą czyli 320l, ładowność 75kg. 

Nie upieram się przy Thule, ale podoba mi się taki areodynamiczny kształt i nie chciałbym wydać miliona monet ;) target < ~2.5k za boxa.

Co do bagażnika to myślę o wspominanych tutaj często Aguri lub Aguri Prestige. Relingi mam srebrne, a box chciałbym czarny, więc nie wiem czy bagażnik brać czarny czy srebrny?

Aha no I jeszcze dach jest panoramiczny. Jak sprawa wygląda z tymi niskimi belkami?

 

Będę wdzięczny za sugestie i rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...