Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

uchwyt do telefonu w QQ II


chaddy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Alternatywna nawigacja, yanosik, obsługa katalogów z muzyką........ i dla mnie ważne: ładowanie telefonu bez użycia kabla (nic się nie plącze i nie trzeba nurkować w schowku - ja nie lubię) więc myślę że to ja zdecydowanie rzadziej teraz gmeram :whistle:

 

Ale do czego kleiłeś tą taśmę - do przyssawki?

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, bezpośrednio do przyssawki, plusem jest to, że przy zmianie auta albo koncepcji uchwytu taśma stosunkowo łatwo da się usunąć zarówno z miejsca montażu jak i z przyssawki uchwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosowałem u siebie podobny pomysł, jednak ze zwykłym uchwytem NOKIA. tak to wygląda.wg mnie miejsce idealne ,wystarczy krótki kabel do ładowarki.

A jaką masz ładną smyczkę przy kluczykach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...też ją wcześniej zauważyłem ale nie chciałem być wścibski  ! Skoro już njacek ... to ja myślę ,że nie służbowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...też ją wcześniej zauważyłem ale nie chciałem być wścibski  ! Skoro już njacek ... to ja myślę ,że nie służbowa ;)

Nie, sluzbowe sa inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokole oko :)

Tylko dodam, że w wątku i kamerkach też jest taka widoczna i Ciebie, tylko w innym kolorze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też w końcu zamontowałem. Także taką jak Chaddy z bezprzewodowym ładowaniem. Działa jak marzenie i trzyma się bardzo solidnie.

Wrzucam zdjęcie i w drodze rewanżu też pozwoliłem sobie skadrować tak by było widać co jest przy kluczykach. Za to że taki wścibski byłem przy zdjęciach Yanka :)

 

post-44585-0-25068200-1424769825_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, pomysł spodobał się paru osobom i jest kontynuowany :)

Na nawigację jest trochę nisko, ale za to nie zasłania szyby i co najważniejsze kabel się nie ciągnie :) 

Dzięki krążkowi jak będę miał ochotę to mogę sobie incydentalnie przenieść na czas jakiejś trasy na szybę ten uchwyt. Także dla mnie rozwiązanie idealne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

njacku :) tylko niech Cię ręka Boska broni zdjąć "fifkę" podczas jazdy , bo odlecisz ! 

Ps ; gdzieś to podsobaczył ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul, kiedyś na jakichś targach dostałem i mi się spodobało. Jak mi się zużyło, to nowe na rbf.pl kupiłem :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich!

 

Przyglądam się temu wątkowi od jakiegoś czasu i zastosowane rozwiązanie bardzo mnie przekonuje. Z tego, co zdążyłem się zorientować, w tym roku rzeczowy uchwyt iOttie doczekał się chyba swojej "II generacji":

 

Jako, że macie już doświadczenie w montażu tego, co zostało pokazane na zdjęciach, chce was zapytać:
1. Czy sądzicie, że nowy chwytak konstrukcyjnie odbiega jakoś od poprzedniego, który się sprawdza, co może zaważyć na potencjalnej instalacji, czy może w istocie oba ustrojstwa są do siebie bardzo podobne (o ile po filmie/specyfikacji da się to ocenić oczywiście)? Może ktoś zetknął się już z tą nowinką w praktyce?

2. Z wcześniejszych postów wynika, że do niektórych smartfonów konieczne będzie dokupienie adaptera/odbiornika qi. Czy dobrze rozumiem, że dla modeli Samsunga, które mają już swoje specjalne "indukcyjne plecki" ten dodatkowy moduł jest zbędny, czy mówimy o jakimś zupełnie innym standardzie ładowania i trzeba to dokupić?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Przyglądam się temu wątkowi od jakiegoś czasu i zastosowane rozwiązanie bardzo mnie przekonuje. Z tego, co zdążyłem się zorientować, w tym roku rzeczowy uchwyt iOttie doczekał się chyba swojej "II generacji":

 

Jako, że macie już doświadczenie w montażu tego, co zostało pokazane na zdjęciach, chce was zapytać:

1. Czy sądzicie, że nowy chwytak konstrukcyjnie odbiega jakoś od poprzedniego, który się sprawdza, co może zaważyć na potencjalnej instalacji, czy może w istocie oba ustrojstwa są do siebie bardzo podobne (o ile po filmie/specyfikacji da się to ocenić oczywiście)? Może ktoś zetknął się już z tą nowinką w praktyce?

2. Z wcześniejszych postów wynika, że do niektórych smartfonów konieczne będzie dokupienie adaptera/odbiornika qi. Czy dobrze rozumiem, że dla modeli Samsunga, które mają już swoje specjalne "indukcyjne plecki" ten dodatkowy moduł jest zbędny, czy mówimy o jakimś zupełnie innym standardzie ładowania i trzeba to dokupić?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Ja używam poprzedniego modelu oraz telefonu Samsunga z "pleckami" i jestem bardzo zadowolony - ładuje niewiele wolniej niż podłączony kabelkiem. Jeśli chodzi o sam uchwyt jest on w stosunku do nowego modelu mniejszy, jedynym minusikiem jest konieczność użycia obu rąk przy wyjmowaniu telefonu z uchwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie,

 

Autko dotarło do mnie wcześniej niż wstępnie zakładano, dlatego mogę już podzielić się zdjęciem uchwytu iOttie

 

2z59nhi.jpg

 

Jak widać uchwyt 2015 też zdaje egzamin przy zakładanym montażu, choć faktycznie jest on większy od tego zeszłorocznego.

Na plus wypada rzeczywiście możliwość wypięcia smartfona jedną ręką dzięki pzyciskom bocznym.

Lekki minus natomiast za wejście kabelka z prawej, nie zaś z lewej strony - ale to szczegół i pewnie się czepiam.

 

Martwi mnie tylko sam zasilacz, na którym, jak widać po prawidłowym wpięciu wtyczki pali się zielona dioda sygnalizacyjna i to nawet jak wyłączę silnik i opuszczę już samochód.

Obawiam się, że tak podłączony zestaw może po dłuższym czasie rozładować akumulator. Zgodzicie się?

Edytowane przez f_r_a_n_t_i_c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gniazdo jeszcze jest  zasilane jakiś czas po zamknięciu samochodu.Później jest energia odcinana.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gniazdo jeszcze jest zasilane jakiś czas po zamknięciu samochodu.Później jest energia odcinana.

Dobrze wiedzieć. Zauważyłem, że po wyjściu z auta palił się np. sygnalizator od hamulca i faktycznie po ok. 5 minutach wygasł a to moje ustrojstwo dalej świeciło więc nabrałem wątpliwości. Ale skoro chociażby radio potrafi się samo wyłączyć aby oszczędzać energię to rzeczywiście pewnie jest tak, jak napisałeś tylko trzeba dłużej poczekać aby zasilanie z gniazda zostało odcięte

Edytowane przez f_r_a_n_t_i_c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie w tym gnieździe nie zanika (w tylnym gnieździe tak), natomiast ładowarka w stanie spoczynku pobiera znikomy prąd, więc nie ma się co martwić o rozładowanie akumulatora (no chyba że auto stało by kilka miesięcy). Myślę że na pokładzie jest więcej urządzeń które są cały czas zasilane i pobierają więcej prądu niż ta ładowarka (choćby autoalarm) i nie powodują momentalnego rozładowania akumulatora. Ja swoją użytkuję w taki sposób już kilka miesięcy i nie ma ona zauważalnego wpływu na stan naładowania aku.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chaddy ma rację. Autko stoi już drugą godzinę i obydwie diody się palą (wspomniana zielona oraz jeszcze mała niebieska na samej głowicy) i nie ma znaczenia czy zamknąłem samochód i załączyłem alarm czy nie. Jak przeczytałem w innym wątku o problemach z akumulatorami i załączanym automatycznie hamulcem, którego cieżko wyłączyć, to się trochę stracham o zasilanie, ale przecież auto nowiutkie więc póki co trzeba się cieszyć, a nie martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gniazdo jeszcze jest  zasilane jakiś czas po zamknięciu samochodu.Później jest energia odcinana.

 

JACKO29, po jakim czasie prąd jest odcinany w gniazdach zasilania? Mam ten sam problem z podłączonym zasilaniem kamerki. Co ciekawe,po wejściu do auta przed uruchomieniem silnika zasilanie w gnieździe już jest a to może znaczyć, że niestety prąd nie jest odcinany. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO29, po jakim czasie prąd jest odcinany w gniazdach zasilania? Mam ten sam problem z podłączonym zasilaniem kamerki. Co ciekawe,po wejściu do auta przed uruchomieniem silnika zasilanie w gnieździe już jest a to może znaczyć, że niestety prąd nie jest odcinany. :(

no do czasu całkowitego rozładowania akumulatora  :D . A tak na serio to jest tak jak wyżej pisałem: przednie gniazdo ma zasilanie cały czas, a tylne jest wyłączane po kilku minutach od zamknięcia auta. Dlatego kamerkę mam podłączoną do tylnego a z przodu ładowarka (nie ma możliwości żeby normalnie użytkowane auto zostało rozładowane przez tylko podłączoną ładowarkę). Co więcej - jak dla mnie jest to zaleta, bo czasami zdarzają mi się sytuacje iż opuszczam auto, ale pozostawiam, w nim telefon lub inne urządzenie które chcę w tym czasie naładować - więc jest to możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem działanie obu gniazdek. Rzeczywiście tylne tzn. w podłokietniku wyłącza się po 15 minutach od wyłączenia zapłonu natomiast przednie pozostaje pod prądem przez cały czas. Muszę teraz sprawdzić czy mi kabla starczy do podciągnięcia zasilania od tylnego gniazdka do kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może, miast ciągnąć przewody od kamerki na tył, warto było przerobić podłączenie przedniego gniazda by wyłączało się po wyłączeniu silnika lub podpiąć go do zasilania gniazda tylnego .....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...