Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż nawiewu powietrza na tylna kanapę w J11?


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co stoi na przeszkodzie aby w wersji europejskiej zamontowac nawiew na tylne siedzenia?

 

Przeciez to kwestia wlozenia jakiego rozdzielacza pod konsole -ktory przekieruje czesc powietrza do dodatkowej rury biegnacej srodkiem i z tylu wyjscie na podlokietniku. I po sprawie.

Czy to jednak zbyt duze uproszczenie?

 

Przeciez wersja radziecka nie rozni sie konstrukcyjnie od europejskiej wiec jesli tam jest miejsce na przewod z powietrzem to i u nas musi byc. Tylko pozostaje kwestia wpiecia przewodu na poczatku i jego wyjscie z drugiej strony.

 

Idac dalej mozna by sie zapytac czy mozna zrobic klimatyzowany schowek? Ruski J11 ma  a w naszym niema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeszkodzie pewnie nie stoi wiele, ale czy to aż tak niezbędne?

 

PS.

Popraw proszę ten "montarz", bo aż oczy bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione


Co stoi na przeszkodzie aby w wersji europejskiej zamontowac nawiew na tylne siedzenia?

 

Przeciez to kwestia wlozenia jakiego rozdzielacza pod konsole -ktory przekieruje czesc powietrza do dodatkowej rury biegnacej srodkiem i z tylu wyjscie na podlokietniku. I po sprawie.

Czy to jednak zbyt duze uproszczenie?

 

Przeciez wersja radziecka nie rozni sie konstrukcyjnie od europejskiej wiec jesli tam jest miejsce na przewod z powietrzem to i u nas musi byc. Tylko pozostaje kwestia wpiecia przewodu na poczatku i jego wyjscie z drugiej strony.

 

Idac dalej mozna by sie zapytac czy mozna zrobic klimatyzowany schowek? Ruski J11 ma  a w naszym niema?

Skąd weźmiesz ten rozdzielacz?Zrobisz?Najpierw musisz rozebrać i tunel i co najgorsze dostać się do tyłu deski.Pozostaje kombinacja,bo na oryginały raczej nie ma szans.A jak rozwiążesz wylot z tyłu?Pasuje znowu dać oryginał...Co do schowka,no,tutaj jeszcze można na prawdę się pobawić i myślę ,że z dobrym skutkiem.Co do reszty marnie to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeszkodzie pewnie nie stoi wiele, ale czy to aż tak niezbędne?

 

PS.

Popraw proszę ten "montarz", bo aż oczy bolą.

Moze nie jest to niezbedne ale na pewno poprawiajace komfort jazdy z tylu. W koncu wiekszosc duzych aut typu SUV to ma, podobnie jak klimatyzowany schowek.

Wiec jesli byla by to kwestia malej przerobki to dlaczego nie.

Wrecz mysle, ze jest to kwestia nie tyle co przerobki ale uzycia innych elementow. Tylke nalezy wiedziec jakie to elementy sa. Wymontowac istniejace. Wstawic pasujace i po sprawie.

Podobnie klimatyzowany schowek -w poprzedniej wersji z tego co wiem to byl- w J11 nawet w Teknie tego nie ma. I znowu, z tego co wiem wshodnie wersje to maja a nasz J11 -nie.

Nie wiem jak Ty ale ja bylbym gotow doplacic nawet aby miec te rzeczy w samochodzie. No niby nic duzego a podwyzszajace komfort jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by mieć dawcę z rynku rosyjskiego żeby zobaczyć jak to jest skonstruowane. Bo w innym przypadku, to chyba będzie tak jak pisze Jacko czyli rzeźba z marnym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem sobie to wyobrazic jak to w ogole wyglada -bo pojecie mam zerowe o mechanice i budowie samochodu.

Ale znalazlem stronke gdzie jest opisany montaz :) nawiewu w Vectrze:

http://modyfikacje-vw.blogspot.no/2012/04/podlokietnik-z-nawiewem-na-ty.html

 

Ciekaw jestem czy w QQ rowniez jest gdzies zaslepione wyjscie nawiewu: w Oplu jest to gdzies w okolicy popielniczki.

To moze jest tak samo w QQ? Kurcze, jak do domu przyjade do wezme auto do mechanika Nissana -mam taki punkt naprawy samochodow Nissan na osiedlu- i niech rozkreci tunel i sprawdzi czy jest wyjscie.

Same kanaly powietrzne pewnie trzeba by sprowadzic, podobnie jak tylna kratke z nawiewem.

 

Ale jesli zeczywiscie jest gdzies zaslepiony kanal powietrzny to jest to do zrobienia.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jak po chamsku zaślepiona jest stacyjka w wersjach bezkluczykowych, to całkiem prawdopodobne jest, że podobnie może być z kanałami wentylacyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jak po chamsku zaślepiona jest stacyjka w wersjach bezkluczykowych, to całkiem prawdopodobne jest, że podobnie może być z kanałami wentylacyjnymi.

Rozwin mysl? To dobrze czy zle?

 

A nie wiecie czy nowy X-trail ma nawiew na tyl i klimatyzowany schowek? To pewnie w radzieckim QQ jest podobnie rozwiazane.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś fiata Stilo było na tyle fajne, że postanowiłem zamontować w nim klimatyzację bo akurat kupiłem bez (takie czasy były- luksus drogi) za montaż klimy zapłaciłem lata temu 4.700,00 PLN. Był to fabrycznie nowy zestaw. Montażu dokonała PANI!!!!!!! z Bielska-Białej zakład pod Szyndzielnią. Wszystko co do klimy zostało zmienione nawet miałem klimatyzowany schowek:) Autko tydzień sobie tam spędziło a potem miałem lodóweczkę jak się patrzy:)
Przypuszczam, że ww Pani bez problemu potrafi dokonać nawet klimatyzowanych siedzeń w QQ:) więc dla bardziej zdesperowanych jest okienko po zakończeniu okresu gwarancyjnego można się skusić na taki schowek chłodzący bo to akurat fajna rzecz:) A części oryginalne na podmianke pewnie można kupić będzie w Putinstanie Nissan Service.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwin mysl? To dobrze czy zle?

 

A nie wiecie czy nowy X-trail ma nawiew na tyl i klimatyzowany schowek? To pewnie w radzieckim QQ jest podobnie rozwiazane.

 

Znaczy, że dobrze. Pewnie widziałeś, że QQ w wersji "bez kluczyka" ma w miejscu tradycyjnej stacyjki taką niezbyt estetyczną zaślepkę. Czyli Nissan nie bawił się o wstawienie nowego elementu, który byłby pozbawiony dziury na stacyjkę tylko poszedł po linii najmniejszego oporu i wstawił taką badziewną zaślepkę. Podobnie może być także z kanałami wentylacyjnymi. Są takie same jak w wersji rosyjskiej czyli mają wyloty służące do doprowadzenia nawiewu na tył, ale w wersji PL są one zaślepione. Tak sobie tylko gdybam, ale całkiem prawdopodobne, że tak jest. Z tym, że nawet jeśli tak jest, to i tak w wersji PL brakuje jeszcze całego elementu między siedzeniami i ten trzeba by zapewne zdobyć z jakiegoś rosyjskiego rozbitka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X trailu jest nawiew

16:54 minuta. Z pewnoscia pasuje do qq.

12:47 nawiewy na cupholdery.

 

P.S: okno dachowe w X trailu jest otwierane !

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy,tzn,kratki nawiewu ,złacza,rury.W oryginale można kupić,tylko dorwać serwisuwkę.Mają takie po serwisach,autoryzowanych warsztatach blacharskich.Najdrobniejszą pierdołę maja rozpisaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem, ze wersja australijska tez to ma?

http://www.webwombat.com.au/cars/pages/motoring/road-tests/nissan-qashqai.htm

 

"All models have a adjustable rear air vent in the back of the centre console."

 

O ktora konsole chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do naszego planu potrzebujemy więc 2 forumowiczów, którzy odwiedzą ASO Nissan. Jeden będzie zagadywał, a drugi w tym czasie wykona dokumentację szpiegowską autoryzowanej serwisówki. :D

I wtedy będziem działać dalej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba,w kazdym serwisie powinieneś dostać to co chcesz.Problem tylko jak zamówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o książce serwisowej, w której skatalogowana jest każda, nawet ta najdrobniejsza część auta, a którą każdy serwis posiada. No chyba, że posiada jedynie w wersji elektronicznej. Wtedy trzeba będzie włamać się do ICH kompa. :devil:

A potem nastanie jasność i będziemy już wiedzieli co zamówić. Oczywiście po japońsku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówisz.Mają to w wersji elektronicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba,w kazdym serwisie powinieneś dostać to co chcesz.Problem tylko jak zamówisz

 

Jak chcecie mieć dobrze doposażonego Qq (każde auto zresztą) , to trzeba zamawiać w salonie na zachodzie Europy. Tam standard to u nas wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie mieć dobrze doposażonego Qq (każde auto zresztą) , to trzeba zamawiać w salonie na zachodzie Europy. Tam standard to u nas wypas.

Na szczęście chyba powoli różnice się zacierają. Spotkać nawet można obcokrajowców kupujących w naszych salonach (duża część klientów ASO Renault w mojej wiosce, to Niemcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie mieć dobrze doposażonego Qq (każde auto zresztą) , to trzeba zamawiać w salonie na zachodzie Europy. Tam standard to u nas wypas.

Ale ja wzialem pelen wypas -no wiecej juz nie mozna bylo. Ale i tak pewnych zeczy nie ma -zreszta na zachodzie tez nie ma- tylko na wschodzie jest, I prawdopodobnie w niektorych wersjach w Australii jak dobrze zrozumialem powyzszy artykul. Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U niemca zamawiasz i masz wszystko, a w polskich salonach masz to, co salony biorą hurtem, ew. coś można dołożyć na miejscu. A co do kupowania przez niemców w Polsce, nikt z Hamburga nie jedzie do Słubic, tylko z Cottbus ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mój? Mówię jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez mowie, ze tego to nawet niemiec nie ma. Predzej rusek :D

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...