Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż nawiewu powietrza na tylna kanapę w J11?


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W bravo nawiewy tylne i dolne działaja po włączeniu nadmuchu na nogi, z tym że można je zamknąć przy samych kratkach tylnego nadmuchu przesuwnym dzyndzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza sprawdzić Gregi, czy są zaślepione otwory w układzie wentylacji, bo jeśli takowe są to musisz tylko skołować części.

W Golfie V tak jest, to samo na pewno jest w QQ o to przykład:

 

Wyprowadzenie kierownicy powietrznej do tylnego

nawiewu. Okazuje się że sam nawiew jest wyprowadzony w miejscu

mniej więcej popielniczki - tylko zakryty zatyczką - wystarczy ją wyjąć.

 

df583b6a377ca58bmed.jpg

 

I wcisnąć w to miejsce kanał powietrzny i ułożyć według jego wygięcia.

 

e61c5a719e3fee87med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach gdyby to bylo takie proste... :whistle: ale jak to jest z prawem Murphy'ego? Na pewno bedzie inaczej...

Sprawdze to za kilka-kilkanascie dni jak wroce. Ale moze komus uda sie wczesniej, to niech da znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu koleś się bawi w rozbieranie centrum audio może to komuś w czymś pomoże jak się dostać w głąb:)

 

 

 

a tu
http://vd-profi.ru/Home/Serch

trzeba wybrać nissan potem model no QQ i Наити szuka potem читайте больше i jest już filmik choć czy na temat?, są ruskie filmiki na różne wymiany różnych rzeczy

 

a tu chyba jak rozebrać tunel w starszym QQ

http://www.parts66.ru/manuals/?mbrid=34&trid=70563

 

tu też coś w tym temacie ale volvo

 

https://www.drive2.ru/l/3629713/

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimek, zaloz nowy watek i umiesc ten filmik tam bo temat fajny i moze sie komus przydac a tak to zginie wsrod innych postow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pytałem się dziś serwisanta nissana o montaż nawiewu czy jest taka możliwość i  po jego konsultacji z mechanikiem odpowiedział mi w tymże temacie.  W przypadku QQ z nawiewem na tył jest zamontowany inny zespół nagrzewnicy. Są połączone rury w centralnej części tunelu środkowego. Dodatkowo wszystko jest to połączone z modułem BCM. Nagrzewnica jest inna z klapkami elektronicznymi sterującymi przepływ powietrza. Stwierdził, że jest to do zrobienia ale nie opłacalne i trzeba przerabiać pół auta. Nie jest to tak jak w przypadku I- key oraz zwykłej stacyjki gdzie mamy zaślepkę i tak samo mogłoby być w kwestii nagrzewnicy. Czyli: wymieniamy tunel środkowy, ściągamy zaślepkę  i podłączamy odpowiednie kanały przepływowe.  Tyle  mi odpowiedział serwisant  po mojej dzisiejszej wizycie w ASO. 


Nie mam parcia na montaż tego od samego początku. Jeśli  nawet byłaby taka możliwość to nie byłoby to tanie a ja mam inne wydatki niż ładowanie w auto. Po za tym raczej wierze w to iż są  różne wersje tej nagrzewnicy bo chociażby to, że mamy zwykły panel  oraz climatronic. W tym  ostatnim klapki są elektrycznie zamykane i otwierane a w manualnej ręcznie całkowicie albo pół ręcznie ( słychać linki ) Tutaj w QQ słychać klapki.  Oczywiście może być całkiem inaczej. Serwisantom ja bynajmniej nie ufam do końca i jeśli  zależałoby mi strasznie na tym spróbowałbym  dostać się tam gdzie trzeba i sprawdzić co jest pięć.

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mowilem, ze zadziala prawo Murphy'ego...

Teraz sie okazalo, ze same rurki nie wystarcza...nagrzewnica jeszcze jest inna. Ale sprobuje sie dowiedziec u rosjan jak to jest naprawde rozwiazane, bo nie wiem skad ten mechanik wie jak to w QQ jest zrobione skoro nawiew tylko w wersji ruskiej wystepuje.

Ale mozna by porownca nagrzewnice w QQ i X-trailu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chyba każda klimatyzacja automatyczna posiada klapki sterowane silniczkami elektrycznymi. Coś mam takie niejasne przeczucia, że majster z Nissana mógł do końca nie mieć racji. :) Zresztą ja też nie mam parcia na montaż takiego nawiewu, ale oczywiście będę Wam kibicował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, jak najbardziej chcialbym to miec. I jezeli bedzie mozliwosc zamontowania to chcialbym to miec- oczywiscie przy zachowaniu rozsadnej ceny. W ogole chcialbym miec i nawiew, i schladzany cup holder i chlodzony schowek :) - a co tam, X-trail ma to i QQ fajnie bylo by gdyby mial. Ale co do schladzanego schowkato  pewnie wymagalby wymiany calego schowka wiec to koszty by byly, natomiast co do nawiewu mam nadzieje, ze da sie to jakos zrobic bez wymiany calego tunelu. Ale jak nie sprobuje to nie bede wiedzial czy sie da czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu mechowi chyba marzy się zrobić to w swoim garażu i skasować jak za woły. Klapki się otwierają i zamykają elektrycznie, ale kanałów wylotowych może być więcej, bo przy dzisiejszym oszczędzaniu na wszystkim, nie chce mi się wierzyć że narobili 10 różnych rodzajów nagrzewnic. Tak nie robili już 10 lat temu. A może 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. W serwisie powiedzieli swoje ja trochę bym się z nimi zgodził, ale po części też i nie. Wszystko zweryfikowaloby rozkręcenie dogłębne sprawdzenie chłopskim sposobem podzespołów; częsci  potrzebnych do tej modyfikacji. Z pewnością wymaga to dużej ilości czasu, chęci. Taki tunel srodkowy  do tanich nie należy  tym bardziej, że używany po niższej cenie  nie jest jeszcze dostepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku kolega wrzucił zdjęcie tej nagrzewnicy(tak, wiem że to ze starego QQ,ale bardzo,bardzo mocno bym się zdziwił jakby Nissan tracił czas na projektowanie nowej do nowego QQ), i faktycznie może nie być tutaj wyjścia na dolne tunele:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/98294-problem-z-ciep%C5%82ym-powietrzem/?view=findpost&p=1029654

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spojrzycie na dwa zdjecia to deska z nawiewami z tylu jest inna, ma inny ksztalt wiec jak chcecie instalowac nawiey w naszych wersjach ?  :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spojrzycie na dwa zdjecia to deska z nawiewami z tylu jest inna, ma inny ksztalt wiec jak chcecie instalowac nawiey w naszych wersjach ?  :|

I jakich zdjeciach mowisz?

 

Ale jak juz jestemy przy zdjeciach to widzialem tez zdjecia dwoch roznych wyjsc nawiewu z tylu w podlokietniku.

A widzialem tez zdjecia z takim samym tunelem jak w wersji europejskiej- a czy ma on nawiew to nie mam pojecia.

Wiec, trzeba sprawdzic zeby sie przekonac.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał wiedzieć jak to wygląda w Rosyjskiej wersji:

 

qashqai_092.jpg

o tym zdjeciu mowa 

ok sorry to jest wnetrze nowego X-Trail a nie QQ

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladając dzisiaj strony otomoto natknąłem sie na ofertę Qashqai z 2014 wersja Tekna u autoryzowanego dilera Nissan Fiałkowski w Zielonej Górze. Przegladając zdjęcia patrzę i nie wierzę własnym oczom. Z tyłu w konsoli centralnej co widzę: nawiewy na tylne fotele, a na przodzie nawiewy na cup holdery. Czyli do Polski też są sprowadzane wersje z nawiewani na przód i tył. Na dowód zdjęcia na których bez problemu powinniście dojrzeć kratki i nawiewy. Dla niewiernych Tomaszów jeszcze odnośnik do oferty na otomoto.pl: http://otomoto.pl/nissan-qashqai-ii-1-2-115km-tekna-panorama-skora-C35756401.html. Jest jeszcze tylko jedna ewentualność, że na zdjęciach jest wnętrze Xtraila??????

C35756401_4.jpg

 

C35756401_3.jpg

Edytowane przez Tosiek68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na 100% to X-Trail.

W QQ linia tylnych drzwi jest inaczej poprowadzona (zakrzywia się do góry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z salonu pewnie czytał posty Gregsona, zrobił fotkę X-sa i szuka chętnych. Może na "kratkę" się złapią, skoro jest zapotrzebowanie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole wyraźnie napisał że nie odpowiada za błędy ogłoszenia, więc się menda wywinie :ball: .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...