Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy taki rozmier felg (2szt 7,5x16 Et 30, 2 kolejne 9Jx16 ET 25) wejdzie do P12??


Robson22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się zna na felgach? Chce mniej wiecej wiedziec jakie felgi by weszly do P12 oprócz oryginalnych, Chodzi mi o ET i o szerokość jaka mozna tam wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Primerze P12 jest  rozstaw 5X114,3 ET40

Odp na twoje pytanie: Nie wejdzie :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby dać mniejsze opony?

Edytowane przez Robson22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam felg do primerki bo mam tylko te stalowe a kuplem zimowki i nie chce ciągle przekladac opon na felgi. I znalazłem fajne tylko maja takie parametry i nie wiem czy by weszly. A oryginalne mi się nie podobają ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież On nie podał rozstawu śrub.

Jakie są parametry felg fabrycznych 16 cali?

Ma ktoś takie dane?

Chodzi mi o szerokość X średnica, ET znam, rozstaw śrub znam, przydałby się jeszcze wymiar otworu na piastę...

Podaj mi te dane, to Ci powiem jak to co podałeś ma się do P12.


OK, już mam. Fabryczna felga 16 cali w Primerze ma parametry:

6,5JJx16, otwór na piastę 66 i ET 40.

W porównaniu do tego parametru, Twoje felgi mają się następująco:

 

FELGA 7,5 cala

 

7-5-cala.jpg

 

Jak widać, rant zewnętrzny będzie bardziej wystawał, przy McPhersonie w zasadzie nie zmienia się nic, więc jeśli nie będzie tarło o błotnik to spoko.

 

FELGA 9,0 cala

 

9-0-cala.jpg

 

Tutaj już zaczynają się schody, bo rant zewnętrzny będzie wystawał prawie 5 cm więcej niż na fabrycznej obręczy, dodatkowo wewnętrzny rant też włazi bardziej do środka, wiec może ocierać o elementy hamulca ręcznego (najczęściej linki przeszkadzają) i o nadkole (ale przy 17 mm nie powinno to akurat być problemem).

 

Tak więc, przód (węższa felga) jeszcze ujdzie, tył (druga felga) już może być problem.

Najlepiej byłoby kupić dwie takie felgi jak pierwsze podałeś i byłoby pewne według mnie że się zgodzi to z samochodem.

Pamiętaj, że felga musi mieć otwór centrujący MINIMUM 66 mm (może być większy, są specjalne wkładki redukujące tą średnicę) oraz rozstaw śrub 5x114,3. To jest święte, pozostałymi parametrami można się bawić, dobierać.


Później zostaje jeszcze dobrać opony, aby wyglądało to rozsądnie. Na 100% rozmiary opon (szerokość i profil) muszą być inne na obu osiach... i to bardzo inne. Inaczej z przodu będzie balon, a z tyłu "german style"...

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie podał to nie znaczy że nie wiemy o jaki rozstaw chodzi . W tych felgach rozstaw jest 4x100 lub 5x112. To są typowe felgi dla aut niemieckich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież On nie podał rozstawu śrub.

Jakie są parametry felg fabrycznych 16 cali?

Ma ktoś takie dane?

Chodzi mi o szerokość X średnica, ET znam, rozstaw śrub znam, przydałby się jeszcze wymiar otworu na piastę...

Podaj mi te dane, to Ci powiem jak to co podałeś ma się do P12.

 

OK, już mam. Fabryczna felga 16 cali w Primerze ma parametry:

6,5JJx16, otwór na piastę 66 i ET 40.

W porównaniu do tego parametru, Twoje felgi mają się następująco:

 

FELGA 7,5 cala

 

7-5-cala.jpg

 

Jak widać, rant zewnętrzny będzie bardziej wystawał, przy McPhersonie w zasadzie nie zmienia się nic, więc jeśli nie będzie tarło o błotnik to spoko.

 

FELGA 9,0 cala

 

9-0-cala.jpg

 

Tutaj już zaczynają się schody, bo rant zewnętrzny będzie wystawał prawie 5 cm więcej niż na fabrycznej obręczy, dodatkowo wewnętrzny rant też włazi bardziej do środka, wiec może ocierać o elementy hamulca ręcznego (najczęściej linki przeszkadzają) i o nadkole (ale przy 17 mm nie powinno to akurat być problemem).

 

Tak więc, przód (węższa felga) jeszcze ujdzie, tył (druga felga) już może być problem.

Najlepiej byłoby kupić dwie takie felgi jak pierwsze podałeś i byłoby pewne według mnie że się zgodzi to z samochodem.

Pamiętaj, że felga musi mieć otwór centrujący MINIMUM 66 mm (może być większy, są specjalne wkładki redukujące tą średnicę) oraz rozstaw śrub 5x114,3. To jest święte, pozostałymi parametrami można się bawić, dobierać.

 

Później zostaje jeszcze dobrać opony, aby wyglądało to rozsądnie. Na 100% rozmiary opon (szerokość i profil) muszą być inne na obu osiach... i to bardzo inne. Inaczej z przodu będzie balon, a z tyłu "german style"...

Dzieki za wykład ;-) teraz juz wiem jak to wygląda. A co myślicie o oryginalnych felgach p12 tylko nie srebrne a czarny mat? Znalazłem takie za 700zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na lato felgi enzo a na zimę oryginalne felgi nissana . Czarne felgi ładnie wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozmiar jaki masz tych felg. Ładne bo czarne, to nam mało mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie podał to nie znaczy że nie wiemy o jaki rozstaw chodzi . W tych felgach rozstaw jest 4x100 lub 5x112. To są typowe felgi dla aut niemieckich .

 

Tylko dlatego że na pierwszy rzut oka wyglądają na tjuninkowe felgi do Golfa III nie znaczy, że należy zakładać że chłopak do P12 szuka felg z nie takim rozstawem śrub. Ale może, może...

 

ROBSON22 - napisz nam tutaj jaki rozstaw śrub miały felgi o których piszesz w tytule aukcji, żeby rozwiać wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi o które mi chodziło na poczatku miały rozstaw śrub pasujący do primerki 5x114.3 i byly to 16"

 

Ale teraz skusze sie chyba na te czarne ;-)

Edytowane przez Robson22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi o które mi chodziło na poczatku miały rozstaw śrub pasujący do primerki 5x114.3 i byly to 16"

 

Ale teraz skusze sie chyba na te czarne ;-)

 

MICHAELL, jak widać nie każdy "laczek" z parapetem musi pasować do Wieśwagena.

Osobiście uważam, że rozmiar 16 cali jest maxymalnie wystarczający na nasze dziurawe drogi. Szwagier ma w P12 fabryczne 17 cali, ładnie wyglądają, ale ja uważam że jeździ się na tym nie do końca wygodnie po nie-ekspresówkach.

 

Do tego oponki nieco droższe.

 

Ja mam takie jak wkleiłeś, ale w fabrycznej srebrnej lakierce. Ładnie się prezentują te czarne. Jeśli cena dobra, to na co czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zamówione ;-) później wstawie ogłoszenie z tamtych felg co je mialem na poczatku na myśli to zobaczycie o co mi w ogóle chodzilo ;-)

 

http://olx.pl/i2/oferta/felgi-tuningowe-aluminiowe-5x114-3-16-cali-rant-7-5j-9j-CID5-ID8Bi5w.html#:bab5c64488

 

O te felgi mi chodziło. Podobają mi się felgi z rantem ale widocznie przesadziłem ;-)

Edytowane przez Robson22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba widocznie. Wzór ładny, ale parapetu zdecydowanie za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe doniczki bylo by gdzie postawic ;-) czarne juz kupione , jak będą na autku to wstawie foto ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...