Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskazania spalania średniego


kubaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eeeee,tamten to był dziwak kaleka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie spalanie zaniża o litr, sprawdziłem na 2 ostatnich tankowaniach. Da się to jakoś skalibrować w serwisie ?

Edytowane przez aerofan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jeździe na lawecie tak może być ale raczej bym tego nie kalibrował  :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (jestem tu nowy). Postanowiłem się wypowiedzieć, ponieważ ten temat strasznie mnie irytuje. Komputer mojego Qashqaia, na każdym zbiorniku, zaniża średnie zużycie o 0,7l. Zgłaszałem to 3 razy w serwisie- za każdym razem słyszałem, że "poprawili" ale cały czas jest tak jak było. Osobiście uważam, że jeżeli w samochodzie jest jakiś system to ma działać poprawnie. Powoli skłaniam się do napisania oficjalnej reklamacji do Nissana tym bardziej, że nie mogę jeszcze doprosić się spasowania deski rozdzielczej z tapicerką drzwi- różnica wysokości widoczna gołym okiem a serwis twierdzi, że inne też tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (jestem tu nowy). Postanowiłem się wypowiedzieć, ponieważ ten temat strasznie mnie irytuje. Komputer mojego Qashqaia, na każdym zbiorniku, zaniża średnie zużycie o 0,7l. Zgłaszałem to 3 razy w serwisie- za każdym razem słyszałem, że "poprawili" ale cały czas jest tak jak było. Osobiście uważam, że jeżeli w samochodzie jest jakiś system to ma działać poprawnie. Powoli skłaniam się do napisania oficjalnej reklamacji do Nissana tym bardziej, że nie mogę jeszcze doprosić się spasowania deski rozdzielczej z tapicerką drzwi- różnica wysokości widoczna gołym okiem a serwis twierdzi, że inne też tak mają.

Co do deski też tak mam od nowości...raz poprawili i było dobrze przez może pół roku,a później znowu opadła i tak mam do dzisiaj.

Co do spalania ...pisz ,zobaczymy jak zepchną temat.A raczej powinno być-na pewno zepchną temat na ASO i kółko się zamknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania komp vs faktyczne.

 

Zauważcie ze gdy zalejecie i pojedziecie w trasę i znowu zalejecie po załóżmy 300 km to średnia odbiega o max. 0,1-0,2 litra.

A to oznacza, ze komp nie liczy bardzo źle.

Problem powstaje w mieście na krótkich trasach.

Być może, że do średniej wpada chwilowe spalanie (w odstępach takich samych jak up-date spalania na wyświetlaczu czyli co 30 sek i nie wcześniej niż pierwsze 500 m).

A to oznacza, że przy częstym uruchamianiu silnika i na krótkich odstępach nie łapie się do średniej pewna część jazdy. Dodatkowo, jeśli (tak jak ja), często po wyjeździe z garażu wyłączam silnik to spalanko było spore przez te kilkadziesiąt sek a do średniej nie wpadło. Jak wracam to prawie codziennie wpadam do pobliskiego sklepu po jakiś napój :devil: a potem przejeżdżam 150 m. I one znowu nie wliczyły się do średniej. A czas spalania znowu niewąski, bo to wyjechać spod sklepu, na biegu 2 150 m i znowu zanim otworzy garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania komp vs faktyczne.

 

Zauważcie ze gdy zalejecie i pojedziecie w trasę i znowu zalejecie po załóżmy 300 km to średnia odbiega o max. 0,1-0,2 litra.

A to oznacza, ze komp nie liczy bardzo źle.

Problem powstaje w mieście na krótkich trasach.

Być może, że do średniej wpada chwilowe spalanie (w odstępach takich samych jak up-date spalania na wyświetlaczu czyli co 30 sek i nie wcześniej niż pierwsze 500 m).

A to oznacza, że przy częstym uruchamianiu silnika i na krótkich odstępach nie łapie się do średniej pewna część jazdy. Dodatkowo, jeśli (tak jak ja), często po wyjeździe z garażu wyłączam silnik to spalanko było spore przez te kilkadziesiąt sek a do średniej nie wpadło. Jak wracam to prawie codziennie wpadam do pobliskiego sklepu po jakiś napój :devil: a potem przejeżdżam 150 m. I one znowu nie wliczyły się do średniej. A czas spalania znowu niewąski, bo to wyjechać spod sklepu, na biegu 2 150 m i znowu zanim otworzy garaż.

Mi wydaje się, że krótki dystans (pomiędzy tankowaniami) =mały błąd, długi dystans= duży błąd. Prawie za każdym razem tankuję do pełna i nie ma znaczenia czy cały zbiornik wyjeżdżę po mieście, czy w trasie błąd jest zawsze taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odwrotnie. W trasie prawie bezblednie a w miescie od 0,5 do 0,8.

I tez zalewam do pelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieście nie liczyłem , w trasie odwrotnie jak u ciebie:  mniej  na komputerze.

trasa 650 km - na stacji - średnia 8 L

Na komputerze - 7,2

 

Jazda na zimówkach w złych warunkach śniegowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...