Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brzyku,a warto raz na jakiś czas przelecieć glinką furę.Ja to zrobiłem dopiero po 4 latach,a efekt jest super,zwłaszcza jak się później położy wosk.Po glinkowaniu masz lakier gładki jak pupcia noworodka,a przed...nie powiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok.

w takim razie spróbuję.

I dopytam.

czyli jakby namydlić lakier?

a potem powycierać czy  juz od razu wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolejność była taka: Umycie auta,glinkowanie,powtórne umycie,wysuszenie i woskowanie z polerką

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaki dobry płyn do szyb polecacie? Nie, nie każdy jest dobry. Poszukuje dobrego który mi usunie cały tłuszcz i wszelkie plamki z szyb. Chciałbym aby szyby wogole nie było widać :). Najlepiej cały zestaw wraz z odpowiednimi szmatkami, bo te co mam to ciagle jakieś nitki mi zostawiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś ma bardziej konstruktywną propozycje? 

10 hours ago, Brzyk said:

Jak będziesz trzymał auto w garażu to nawet żaden owad się nie rozpłaszczy:-P

Ja kupuję w biedronie.

Ale ja szukam właśnie sposobu jak się tych owadów pozbyć. I nie tylko owadów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi żaden płyn nigdy robali nie usunął w trakcie jazdy, nawet jeśli sporo go lałem na szybę. Zawsze zostawały jakieś rozsmarowane szczątki :) Do pozbycia się owadów i innego brudu używam pianki do czyszczenia szyb + miękka ścierka.

Co do płynów i pianek to z tego co słyszę to dużo ludzi chwali produkty Autoland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oknach jakieś takie małe plamki, wielkości może 1-2cm. Wyglada to jak tłuszcz. Nie wiem co to jest. Próbowałem się tego pozbyć, wczoraj chyba z pol płunu do mycia szyb wylałem ale plamki jak były tak są. 

Dlatego szukam czegoś dobrego do szyb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj czymś takim http://www.autoland.pl/produkty/pianka-do-szyb-MeZco2 . U mnie nie widziałem żadnych podobnych plam więc albo ta pianka to usuwa albo nie zetknąłem się jeszcze z takim 'brudem'. 

Próbowałeś czyścić szybę od środka? Może te plamy są na wewnętrznej stronie szyby po jakimś plaku albo innym środku który niechcący mógł kapnąć na szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z domowych sposobów na usunięcie tłustych plam polecam płyn do mycia naczyń (oczywiście z wodą). Na koniec mycie standardowym płynem do mycia szyb i plam ni ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - na plamy - ludwika sobie kup.:) odtłuść szybę.

Kiedyś dolewali denaturatu. I wcale nie głupie - no ale może kosztowne.

Chyba nie znajdziesz preparatu który pryskając rozpuści ci owada.

Na to są specjalne płyny które muszą siedzieć na szybie kilka minut.

Jak pisałem - mi się sprawdza biedronka.

Kiedyś miałem oszołoma - i zostawiał tłuste smugi.

 

A co do konstruktywności - uśmiechnij się.

 

 

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jestem w niedoczasie.... A moje pytanie brzmi: Pielęgnacja plastików zewnętrznych i tych w kokpicie. Czym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz - polecam zachwalany już tutaj specyfik Koch Chemie Nano Magic Plast Care

Super efekt w porównaniu do np. tzw. czernideł.

Do kokpitu - jako że preferuję matowe wykończenie to w tym zakresie mogę polecić:

budżetowo - Sonax Xtreme Cockpit efekt matowy,

średnia półka - może coś od lokalnych producentów - Funky Witch Mademoiselle,

z wyższej półki -  Meguiars Natural Shine Protectant.

Sonax i Meguiars używałem odpowiednio na J10 i J11 z efektów byłem/jestem zadowolony, oba produkty również mają przyjemny zapach. Co do średniej półki - Funky Witch Mademoiselle, prawdopodobnie, co jednocześnie sugeruje nazwa, ma zapach perfum damskich. Niestety nie miałem okazji stwierdzenia organoleptycznego tego faktu. Zawsze można spróbować zakupić mniejszą pojemność 215 ml do przetestowania. Na testy nadaje się też produkt Poorboys World Natural Look - sprzedawany w testerach 118 ml, trzeba jednak uważać na problem mazania się produktu po kontakcie z wodą (np. deszcz na drzwiach). Ta wada skutecznie zniechęciła mnie do zakupu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rownież za radą 'marcinwe', na zewnątrz polecam Koch Chemie. Do wewnątrz też Koch Chemie Refresh Cockpit Care.

Ale zanim użyjesz, którego z polecanych środków, najpierw wyczyść plastiki APC tak aby zmyć brud etc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię stary temat - mam nadzieje, że nie dostanę złotej łopaty w nagrodę
Dzisiaj troszkę zająłem się pielęgnacją QQ przed zimą - czyli porządne umycie , odtłuszczenie , wosk i polerka , naczernienie plastików i natłuszczonej uszczelek - moje spostrzeżenie po tych zabiegach jest takie , że lakier po 3,5 roku i 37 tyś km wygląda dramatycznie. Pełno rysek chyba od patrzenia , odpryski na masce i zderzaku. Poprzedni QQ jak go sprzedawałem miał 5 lat i 50 tyś i wyglądał w porównaniu do tego jak nowy. Z ciekawości obejrzałem Mondeo - co prawda ma dopiero 10 miesiącu ale 30 tys przebiegu i lakier wyglada jak z salonu pomimo, że jest myty na myjniach automatycznych - QQ zawsze tylko na bezdotykowych.
Jednym słowem DRAMAT !!!
Chociaż na zdjęciach w miarę wygląda
9bf8f1ada8e4f8ea4ec1ff2c41e3cf45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...