Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szwankujący wyświetlacz!


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem na forum takiego tematu, jeśli jest proszę o przeniesienie.

Chciałem się podzielić z wami usterką w moim Qq. Usterka polega na tym, że czasem jak otworzę drzwi wyswietlacz komputera pokładowego jest cały biały - jak na fotce poniżej. Na początku myślałem, że tylko po użyciu przycisku na drzwiach, ale z kluczyka też się zdarza. Nie ma to związku ani z temperaturą ani z wilgotnością. Nie mogę się też wstrzelić w moment, żeby pojechać z tym do serwisu.

post-89012-0-78456200-1424377411_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię i zapytam, ale jak znam życie, to będą chcieli, żeby przyjechać z usterką. Podobnie jak z innymi opisywanymi na forum rzeczami, typu szalejące czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie będzie ... Nam się wydaje ,że servis jest wszechwiedzący a oni też diagnozują na zasadzie prób i błędów . Miałem raz sytuację z " kierownicą szalejącą " podczas jazdy autostradą .Bardzo poważna sprawa (bezpieczeństwo) ale servis nic na to nie poradził  . Odpukać , bo był to tylko incydent !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nam się wydaje ,że servis jest wszechwiedzący a oni też diagnozują na zasadzie prób i błędów .

Właśnie między innymi po to jest forum, żeby dzielić się takimi doświadczeniami. Zwłaszcza, że i samo auto jest nową konstrukcją. Ale jak widać nikt przede mną nie miał takiego problemu.

 

Byłem dzisiaj w serwisie. Zrobili wielkie oczy. Będę się umawiał na przyszły tydzień.

Auto w serwisie. Wyświetlacz do wymiany. Podobno zamówiony, nie wiadomo kiedy będzie. Auta zastępczego nie dostałem, pożyczam od rodziców i teściów. Narazie Nissan mnie rozczarowuje.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie między innymi po to jest forum, żeby dzielić się takimi doświadczeniami. Zwłaszcza, że i samo auto jest nową konstrukcją. Ale jak widać nikt przede mną nie miał takiego problemu.

 

Byłem dzisiaj w serwisie. Zrobili wielkie oczy. Będę się umawiał na przyszły tydzień.

Auto w serwisie. Wyświetlacz do wymiany. Podobno zamówiony, nie wiadomo kiedy będzie. Auta zastępczego nie dostałem, pożyczam od rodziców i teściów. Narazie Nissan mnie rozczarowuje.

 

W ubezpieczeniu nie masz zastępczego auta na czas naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale nie dotyczy to "planowych napraw" w serwisie.


Historia wyświetlacza - ciąg dalszy.

Dzisiaj odebrałem auto z serwisu - diagnoza - właściwie nie wiadomo.

Kuracja - wymiana całego zestawu wyświetlaczy z zegarami.

Ponieważ część niedostępna w Polsce, to została zamówiona u producenta.

Ustarka na tyle nietypowa, że mój wyświetlacz pojedzie do Englandii na dalsze badania - będę sławny :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,ale usterka to nie planowa wizyta .czyż nie?

Uwazaj bo tych Brytoli zapakują i Ciebie ,jako pierwszego i jedynego ,który wykonczył  wyświetlacz   :devil:  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby racja, ale weź to wytłumacz w serwisie.

 

Ja tylko pociągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale nie dotyczy to "planowych napraw" w serwisie.

Dlatego dzwonisz do ubezpieczyciela i mówisz,że musiałeś auto zostawić w serwisie bo nastąpiło uszkodzenie wyświetlacza,a że ten moduł(w sensie cały komputer) odpowiada także za wyświetlanie prędkości, nie możesz bezpiecznie tym autem jechać = auto jest niesprawne do jazdy. Żaden ubezpieczyciel nigdy w świecie Ci tego nie zakwestionuje. Ale no, auto już masz po serwisie więc to tak na przyszłość;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Usterka wyświetlacza - odcinek kolejny.

Dostałem info, że nowy zestaw wskaźników dojechał i we wtorek jadę na wymianę.

O efektach napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienią cały komplet,żadna rewelacja.Nie bedą bawili się w detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko, czy trafili z diagnozą.


Usterka wyświetlacza - odcinek kolejny.

Oddałem dziś auto do serwisu, ale wyświetlacza nie udało się wymienić. Okazało się, że przyjechał wyświetlacz od 1.6 dci :wow:

Zapytałem po co w takim razie auto ma VIN i czy nie można się było nim posłużyć? Zamówienie poszło podobno po VINie, ale jakiś mityczny ludzik w fabryce (pewnie imigrant z Polski albo innego Pakistanu) źle wysłał.

Reputacja Nissana sięgnęła dna :thumbsdown:

A ja jestem coraz bardziej na siebie zły, że za własne ciężko zarobione pieniądze wpier..... wsadziłem się w takiego bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie fabryka,tylko magazyn części w Amsterdamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marne,wiem.Tak być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach rekompensaty niech Ci zamontują razem z silnikiem 1.6 ;)

No chyba, że tak, to biorę ;)

A tak szczerze, to nie jest mi do śmiechu i już różne rzeczy chodzą mi po głowie.

Nie po to kupowałem, za furmankę pieniędzy, nowe auto z gwarancją, żeby się po serwisach bujać.

Jeśli nastepna wizyta w ASO nie będzie skuteczna, to niestety skończy się na podjęciu kroków prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że tak, to biorę ;)

A tak szczerze, to nie jest mi do śmiechu i już różne rzeczy chodzą mi po głowie.

Nie po to kupowałem, za furmankę pieniędzy, nowe auto z gwarancją, żeby się po serwisach bujać.

Jeśli nastepna wizyta w ASO nie będzie skuteczna, to niestety skończy się na podjęciu kroków prawnych.

 

>PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich, nie było mnie tu trochę i nazbierało się zaległości w pisaniu i czytaniu.

News chociaż już nie taki nowy jest taki, że 5 czerwca wymienili mi wyświetlacz.

PO 2 MIESIĄCACH - SŁOWNIE DWÓCH.

Rekord świata normalnie, szacun :0recourse:

Na szczęście diagnoza serwisu była trafiona i od miesiąca wszystko gra.

Wpis do książki o wymianie licznika (zaraz po raz kolejny dobije do 1000 km).

Niestety skasowali mi prawie 2 kg zaoszczędzonego CO2 i co śmieszne - kierunki migają na żółtawo.

Teraz jeszcze napisałem maila do Nissana Europe z pytaniem jaką mają propozycję zadośćuczynienia, bo Pani z infolinii, z którą rozmawiałem miesiąc temu, o niczym nie mogła zdecydować i obiecała się odezwać. I wiecie co: nie odezwała się!!! Normalnie byłem TAK :wow:  zaskoczony, że przez trzy noce nie spałem.

No to postanowiłem się przypomnieć.

A teraz lecę nadrabiać zaległości w czytaniu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie musisz wziąć coś na uspokojenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie musisz wziąć coś na uspokojenie :D

Toż ja Panie niespotykanie spokojny człowiek.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to patrząc po twoim zdjęciu idź jutro do kina to się nieco rozładujesz....baa ba baaa, ba ba ba ba , baaaanaaaaanaaaaaa ;)

a tak poza tym to ja bym już miesiąc po zgłoszeniu awarii szukał zapisów w umowie i próbował zwrócić samochód/wymienić na nowy... no ale ja taki trochę uparty jestem jak ktoś/coś mi za skórę zajdzie to będę ostro walczył o swoje prawa, o czym już kilka dużych firm się przekonało (na moją korzyść nie chwaląc się ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszło mi to parę razy przez myśl, ale właśnie zapisy w umowie są takie, że z przyczyn logistycznych oczekiwanie na naprawę może się wydłużyć poza podany zakres czasowy. Inna sprawa, czy taki zapis jest dopuszczalny, bo w skrajnych przypadkach taka naprawa może trwać wieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...