Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odp. jest na tyle prosta że jeśli nie wykupilas dodatkowej gwarancji na auto rozszerzając ja z 3 na 5 lat to niestety nie licz na dobrą wolę salonu. Więc niestety finansowo wyjdą te tysiące pod warunkiem naprawy w ASO, lub po prostu trzeba zrobić remont w nieautoryzowanym warsztacie gdzie wyjdzie znacznie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze to nie jest cześć, która sie zużywa jak np. klocki. W stosunkowo nowym aucie  nie ma prawa się zepsuć (tyle juz zdążyłam sie dowiedzieć). Przyczyna takiej usterki moze byc tylko  blad obróbki albo błędy przy montażu. Nie kupiłam auta od handlarza tylko w autoryzowanym salonie i czekam na rozwój sytuacji...

Edytowane przez klanita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas pracy właśnie się zużywa :) nie wiem jaki masz przebieg w tym aucie ale znam przypadki z autopsji szczególnie grupy VW że silniki nawet do gwarancji nie dojezdzaja. gdzie w Skodzie masz tylko 2 lata. niestety możesz zapytać o tzn dobra wolę producenta aczkolwiek wydaje mi się że cię oleja i powiedzą że gwarancja się skończyła-plac. tak to już niestety jest... kup se nowe auto, będziesz miała spokój na 15 lat...mówili. heh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w QQ akurat nie może dlatego, że ludzie jednak do końca serwisuja te auta w ASO do końca gwar. Powoli zaczynają się starzec te auta więc i częściej beda przyjeżdżały do serwisów niezależnych, a więc czesciej będzie słychać to i owo. Generalnie takie przypadki w toyotach czy VW jak najbardziej występują więc nie jesteś sama z takim problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez serwisowałam tylko w ASO mam pełna dokumentacje, ostatni pełen serwis był we wrzesniu, w grudniu wymieniłam akumulator bo padł z dnia na dzien...tez w ASO. Cóż czekam na jutrzejszy tel z ASO i zobacze co powiedza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mieli dziś po14 zajrzeć. 

jaki masz przebieg?

notlaufa złapał przy wyprzedzaniu to pewnie coś z turbo się sypnelo lub jakiś czujnik zaswirowal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czerkam napisał:

a mieli dziś po14 zajrzeć. 

jaki masz przebieg?

notlaufa złapał przy wyprzedzaniu to pewnie coś z turbo się sypnelo lub jakiś czujnik zaswirowal. 

To Brzyk pisał... ;)

ale u mnie było podobnie, złapał tryb awaryjny na autostradzie... nie zapaliła sie żadna kontrolka. Zaraz dzwoniłam po assistanc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie się zapaliła .

niefajne uczucie jak ci tir miga światłami za plecami.....

Ale powiem że na razie ... porażka?  dziś po 19 dzwonie do aso - bo sami nie zadzwonią.

I dostałem informację że nadal nie mieli czasu na podłączenie do komputera.

I mam dzwonić na 1 zmianę jutro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas podłączyli i wydruk miał kilka stron... wiec zaraz go rozkręcali, ale info konkretniejsze dostaliśmy dzisiaj... głowice oddali do sprawdzenia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak. błąd mógł byc dot. mieszanki lub wypadania zaplonu. a samo wypalenie gniazd na oko nie sprawdza. czasem minimalne szczeliny powodują nierówna pracę. tak czy siak z ciekawości ile krzykneli za remont tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, klanita said:

Przebieg 90tys, a znane sa Tobie takie przypadki w qashqai? 

4 serwisy 90 tysięcy, to często tego oleju nie wymieniałaś. Teraz znasz przyczynę uszkodzenia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie określili sie jasno - padło hasło w tysiącach... ale do momentu rozkręcenia nie wiedzieli co mu jest. Ceny naprawy nadal nie znam, w sumie to mało istotne, bo wierze ze zrobią mi to na gwarancji pomimo jej końca... ;) tak sie łudzę, ze sie uda to od nich wyegzekwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy nie ma w regulminach jakiegoś miesięcznego okresu karencji w którym możesz kupić dodatkowa gwarancję. a noz widelec cię o czymś nie poinformowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stuff1000 napisał:

4 serwisy 90 tysięcy, to często tego oleju nie wymieniałaś. Teraz znasz przyczynę uszkodzenia... 

Przy każdym serwisie był wymieniany... i regularnie raz w miesiącu dolewalam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się nie zgadza z tym zużyciem oleju i 1.6 dig-t

patrzę na twój profil a tam wpisane 1.2.

rozumiem że przypadkowo trafiłaś do watka 1.6 :)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu na forum pisał, że Nissan na ten "pasztet" 1.2 obligatoryjnie przedłużył gwarancję do 5 lat, ale jeśli to nie prawda, to walcz.
Dochowałaś wszelkiej staranności robiąc przeglądy na czas w ASO. Jest takie coś, jak dobra wola producenta, a awaria nastąpiła krótko po gwarancji i przeglądzie.
Te silniki maja złą reputację i jeśli będą Ci robili problemy, należałoby wziąć niezależnego rzeczoznawcę do zbadania przyczyny awarii oraz prawnika.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, klanita said:

Ja mam 1.2 ale nie chciałam zakładać nowego wątku ;)

Pani czy nie Pani, ale karna rózga sprawiedliwości się należy za nieumiejętne korzystanie z forum i wprowadzanie w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałam informacji o przedłużonej gwarancji na ten silnik i poza forami nie natknęłam sie na nic „oficjalnego”, ale moze źle szukam - podobnie jak ze złym zamieszczeniem postów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, klanita napisał:

Szukałam informacji o przedłużonej gwarancji na ten silnik i poza forami nie natknęłam sie na nic „oficjalnego”, ale moze źle szukam - podobnie jak ze złym zamieszczeniem postów ;)

Przedłużona gwarancja jest realizowana poprzez ASO w uzgodnieniu z importerem po weryfikacji lojalności klienta np. wszystkie przeglądy w terminie i brak winy po stronie użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale chyba był zapis że możńa jej udzielić chyba najpóźniej miesiąc przed przeglądem. ( przed końcem 12 mcy ). i tak chyba do 3 roku.

Tzn na nowym aucie tak musiałem zrobić

Nie wiem jakby to było w 4 - 5 roku. Ale chyba na pewno przed skończeniem się gwarancji głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, aquariusmax napisał:

Przedłużona gwarancja jest realizowana poprzez ASO w uzgodnieniu z importerem po weryfikacji lojalności klienta np. wszystkie przeglądy w terminie i brak winy po stronie użytkownika.

Dziekuje za podpowiedz, muszę sie niestety uzbroić w argumenty... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...