Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Pavllo napisał:

Pełno tu postów nie związanych z silnikiem 1.6. Niech ktoś tu zrobi porządek! 

eeee nie jest źle - większośc dotyczy silnika 1.6 :)

pośrednio i pośrednio.

Będziesz miał 10 wątków a tylko w 2 będzie dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość.To mówię ja...kasjer!!!

 

Zaraz wytnę resztę bleble ble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MirekCC napisał:

Na niektórych forach jest temat w stylu "pogadanki", "luźne rozmowy", "plotkarnia" itp.
Może faktycznie przyda się miejsce do pogadania o wszystkim i niczym.
:-)


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Jest HP, tam skakać sobie do oczu. https://forum.nissanklub.pl/topic/95577-hyde-park/

Dawno nie było sprzątania, więc jak Dżak nie znajdzie czasu na przenoszenie to powywalam zbędne teksty i mute na kilka dni dla zasłużonych w sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MirekCC napisał:

Ale dlaczego sprawiedliwie nie dasz mi odpowiedzieć na zarzuty wobec mnie i kpiny jednego usera?

Ze względu na to, że ma być porządek?

To wytnij również jego durne uwagi!

Ja przynajmniej podjąłem merytoryczną dyskusję. Z argumentami a nie dziecinną przepychankę. Chyba należy się równość wypowiedzi!?

;-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

jak chcecie bawić się w pyskówki,to proszę do HP,ale i tam może dosięgnąć Was ręka sprawiedliwości jak za bardzo będziecie do oczu sobie skakać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatane...przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

jak chcecie bawić się w pyskówki,to proszę do HP,ale i tam może dosięgnąć Was ręka sprawiedliwości jak za bardzo będziecie do oczu sobie skakać. 

 

Ja nie mam zamiaru.

Wolę czytać forum z treścią a nie z pyskówkami.

:-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu hamulców, czy układ hamulcowy jest taki sam dla wszystkich wersji silnikowych? Przy jakim przebiegu przyszło Wam wymieniać klocki/tarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, arturdj napisał:

Wracając do tematu hamulców, czy układ hamulcowy jest taki sam dla wszystkich wersji silnikowych? Przy jakim przebiegu przyszło Wam wymieniać klocki/tarcze?

kwestia eksploatacji hamulców to raczej kwestia indywidualna każdego kierowcy. jeden zajezdzi po 15tys inny po 70tys a jeszcze inny zrobi 120tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero Jacek posprzątał temat o silniku z postów nie na temat a tu Koledzy teraz z klockami hamulcowymi jadą :) 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, arturdj napisał:

Wracając do tematu hamulców, czy układ hamulcowy jest taki sam dla wszystkich wersji silnikowych? Przy jakim przebiegu przyszło Wam wymieniać klocki/tarcze?

Tu masz temat hamulców 

Nie nie wiem czy wy to robicie specjalnie? Jest tyle tematów w dziale Qashqai gdzie wszystko jest opisane. W dziale silników piszecie o hamulcach a w kwestii kluczyka o recyklingu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej wizyty w ASO minęło 8 dni - skasowano błąd , wgrano jakiś nowy program i pomarańczowa lampka silnika zgasła.
Nie na długo bo dzisiaj w czasie jazdy nad nasz Bałtyk raczyła się znowu zapalić.
No przecież to jakaś masakra jest. Nawet nie chciało mi się do nich dzisiaj dzwonić ani do ASO. Po weekendzie zacznę to ogarniać ale już z prawnikiem. I nie z ASO tylko z centralą Nissana.
Jeżeli miał bym teraz coś napisać zgodnego z tematem to musiał bym użyć wielu inwektyw.
Dlatego lepiej nic nie napisze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - maszyna prawnicza ruszyła po ostatniej odpowiedzi z Nissana . Na moje pytanie ile razy można próbować naprawiać tą samą awarię sympatyczna Pani Aleksandra odpisała , że jest jej przykro ale Nissan działa zgodnie z wytycznymi gwarancji i do jej końca będą to robili tyle razy ile będzie trzeba . W domyśle po jej upływie szanowny kliencie radź sobie sam !!!!!

W ramach rekompensaty zaproponowali mi voucher na 1000 zł do wykorzystania w ASO ale przyjęcie vouchera jest równoznaczne z uznaniem tematu za załatwiony - dobry żart .

Czekam aż kancelaria sporządzi pismo i wyśle je do Nissana - mam nadzieję , że takie pismo napisane fachowym, prawniczym językiem zadziała na nich troszkę bardziej mobilizująco niż wypociny mojej skromnej osoby a jeżeli nie to Pan Mecenas ma przygotowane inne warianty działania ale to już w ostateczności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za Ciebie kciuki Rafi.Jak na mój rozum,tonie wina sondy,bo inaczej wszystkim by padały jak muchy.To wina błędu w oprogramowaniu.Ale,z tego co pisałeś i co sam przeszedłem to stawiam 100% hipotezę o zero-jedynkowości Nissana.Psuje się? to wymienić w bólach i tyle,zero myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za Ciebie kciuki Rafi.Jak na mój rozum,tonie wina sondy,bo inaczej wszystkim by padały jak muchy.To wina błędu w oprogramowaniu.Ale,z tego co pisałeś i co sam przeszedłem to stawiam 100% hipotezę o zero-jedynkowości Nissana.Psuje się? to wymienić w bólach i tyle,zero myślenia.

Jacek - oczywiście że to nie jest wina sondy , oni wymieniają dobrą sondę bo dostają takie zalecenie z działu technicznego. Jak byłem ostatnio to Pan z ASO który już został przydzielony do mojego złoma powiedział , że się dziwi ale dostali zalecenie wymieniania do skutku. Według mnie do zakończenia gwarancji.
I to jest właśnie dla mnie problem bo co jak się skończy gwarancja ? Na szczęście mam 5 lat a do tego czasu pozbędę się QQ tylko chciał bym sprzedać je jako auto sprawne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają przecież oprogramowanie do sterownika silnika,ale nie użyją,bo jak napisałeś muszą działać według zaleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,

nie wiem czy masz na myśli moduł podłaczany do monitorowania nonstop?

Mi tak we fiaciorze podłączali i jeździłem tydzień. Fakt że nic z niego nie wyczytali. Ale to była ich wola a nie centrali fiata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rafiros napisał:

Czekam aż kancelaria sporządzi pismo i wyśle je do Nissana - mam nadzieję , że takie pismo napisane fachowym, prawniczym językiem zadziała na nich troszkę bardziej mobilizująco niż wypociny mojej skromnej osoby a jeżeli nie to Pan Mecenas ma przygotowane inne warianty działania ale to już w ostateczności .

Troszkę to działa że jest pismo z kancelarii, świetnie też pomagają w załatwieniu sprawy media :) Sam to przerobiłem z ASO opla i to ok roku po upływie gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Brzyk napisał:

dokładnie,

nie wiem czy masz na myśli moduł podłaczany do monitorowania nonstop?

Mi tak we fiaciorze podłączali i jeździłem tydzień. Fakt że nic z niego nie wyczytali. Ale to była ich wola a nie centrali fiata.

 

Nie,mam na myśli zmianę oprogramowania silnika,tu może tkwić błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Brzyk napisał:

Tam udało ci się pozytywnie zamknąć sprawę?.i także chodziło o silnik?

Chodziło o immobilizer. Nigdy człowiek nie wiedział kiedy będzie musiał lawetę wzywać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 rafiros    -mi w ciągu trzech lat już trzy razy wymieniali sondę lambda,ostatnio w styczniu 2019r. i niby od X-traila.Mówią że jak jest rozgrzana i woda na nią chlapnie to od tego siada.Też czekam do czwartego razu i bedę ich atakował.Gwarancje mam 5-letnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 rafiros    -mi w ciągu trzech lat już trzy razy wymieniali sondę lambda,ostatnio w styczniu 2019r. i niby od X-traila.Mówią że jak jest rozgrzana i woda na nią chlapnie to od tego siada.Też czekam do czwartego razu i bedę ich atakował.Gwarancje mam 5-letnią.


Ja już nie czekam - sprawa u prawnika od zeszłego tygodnia. W tym tygodniu wychodzi pierwsze oficjalne pismo.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli dobrze czytam to jest was dwóch. Czy dwoje.
Może założycie pozew zbiorowy.
Choć nie wiem ile osób potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jak widać opis kolegi... A sondzie niech Centrala uszyje płaszczyk przeciwdeszczowy , jeśli konstruktor o to nie zadbał , raczej to bajka jest ,są pewnie sądy w innych autach niżej umieszczone .

Powiem, że coś jest na rzeczy chyba.

W 2016 dwukrotnie brałem QQ 1 6 dig-t na weekend gdy szukałem auta, a że znam kilka osób w ASO przez fakt spędzonych wielu lat z marką i nie tylko, to oczywiście zapytałem kogo trzeba o opinię co brać, QQ czy Xa, no i oczywiście z jakim silnikiem.

Opinia o 1.6 dig-t głównego mechanika była na plus, poza jedną dość częstą usterką. Źle usytuowana sonda lambda, przez co sporo ich się psuje.

Wtedy to na mnie nie zrobiło wrażenia, wręcz pryszcz na tle wielu innych modeli różnych marek, teraz jednak to do siebie pasuje jak puzzle.

Wiec jednak może w tym coś jest?

 

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...