Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brzyku powiedzą Ci że krzywo autem jeździsz i to Twoja wina :D Aż jutro zerknę na moje oponki :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów że na hamulcu bo jeszcze gotowi Ci klocki posmarować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.
No boję się powiedzieć że mi tarcze biją bo jeszcze poukładają wszystko w całość;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Ja po ostatniej wymianie ustawiłem tarcze na 0.01 mm,czyli mniej jak przewiduje norma która ma się zmienić i ze względu na ekologię(znów eko) ma to być w przyszłości maksymalne odchylenie.Już teraz mechanicy zaczynają płakać :D

Na razie przejechane ponad 250 km i czuć że się docierają,hamują coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku,jakie to jest eco,jak w chwili obecnej z produkcji tarcz do użytku nadaje się 10%!!! a reszta na powtórny przetop!!! Więc eco będzie skutkowało wzrostem papierologii(eco) i 5% odzyskiem,a co za tym idzie większym przetopem(eco zanieczyszczeniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 23:12, rafsty napisał:

Brzyku powiedzą Ci że krzywo autem jeździsz i to Twoja wina :D Aż jutro zerknę na moje oponki :excl:

w sumie nie dużo brakło.

Geometrii nie robili - bo nie ma potrzeby.

Czas pracy - oględzin koła 15 minut - konsultacje - i wydanie auta. Skromne 135 zł.

Do wymiany tarcze i klocki.

Wycenione wstępnie na 1300 zł z robotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pi***e! 1300zł!!!!   Toż to ja zapłaciłem za nawiercane Zimmermanny z klockami 670 zł!!! A tego serwis nie da! A wymieniłem sam,na czujnik magnetyczny...

Raptem godzina roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 320 jedna tarcza.

i ok 300 klocki

ciekawe że nie mieli ich na stanie :P

 

52 minuty temu, rafsty napisał:

Może Ci Brzyku założą pozłacane tarcze :punk:

ta - a po 2 tygodniach będą jak u wszystkich z koleżanka rudą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde tarcze zrobią się rude,taka ich zajechana właściwość, żeliwo wysokiej jakości,staliwo...

Brzyku....żal mi na prawdę tych Twoich 1300zet,jak masz ochotę to kupuj komplet jaki chcesz i wpadaj do mnie po 20tym,załatwimy sprawę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Brzyk napisał:

ta - a po 2 tygodniach będą jak u wszystkich z koleżanka rudą :P

No właśnie dlatego pisałem że będą pozłacane rudą :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




ciekawe że nie mieli ich na stanie
 



Co się dziwisz, Ty trzymał byś tak drogocenne tarcze na magazynie, bez strachu o to że ukradną?


Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, manix napisał:

Co się dziwisz, Ty trzymał byś tak drogocenne tarcze na magazynie, bez strachu o to że ukradną? emoji12.png

 

 

MOże nie z tego powodu.

Ale powiem ci że mając taki popyta na QQ - ( nie wiem czy 1.2, 1.3 i 16  maja takie sam czy nie ) = mam co najmniej 1 komplet na stanie :)

Przecież i tak kilkanaście % to firmówki - i tak zejdą.

 

9 godzin temu, JACKO29 napisał:

Brzyku....żal mi na prawdę tych Twoich 1300zet,jak masz ochotę to kupuj komplet jaki chcesz i wpadaj do mnie po 20tym,załatwimy sprawę....

 

Ale propozycja kawowa ./ Po 26 mam kilka dni urlopu ( u mnie to po pół dnia heheh )/

Masz podnośnik?

I głupie pytanie - jak z gwarancją ogólną ( auto ma 2 lataka )?

 

Teraz patrząc na aukcje - komplet tarcze + klocki ( zakłądam że ori ) - 450 zł z przesyłką.  Też mi się żal zrobiło - że wcześniej nie zerknąłem.

 

 

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2019 o 22:46, Brzyk napisał:

 

MOże nie z tego powodu.

Ale powiem ci że mając taki popyta na QQ - ( nie wiem czy 1.2, 1.3 i 16  maja takie sam czy nie ) = mam co najmniej 1 komplet na stanie :)

Przecież i tak kilkanaście % to firmówki - i tak zejdą.

 

 

Ale propozycja kawowa ./ Po 26 mam kilka dni urlopu ( u mnie to po pół dnia heheh )/

Masz podnośnik?

I głupie pytanie - jak z gwarancją ogólną ( auto ma 2 lataka )?

 

Teraz patrząc na aukcje - komplet tarcze + klocki ( zakłądam że ori ) - 450 zł z przesyłką.  Też mi się żal zrobiło - że wcześniej nie zerknąłem.

 

 

Podnośnik hydrauliczny 2t żaba wystarczy

Mam Kaśkę na gwarancji i już sam wymienialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak widzisz - J. nici ze spotkania :)

 

Ale powiem wam 2 uwagi - chyba zadziałał mi hamulec awaryjny - ale o dziwo nie słyszałem pisku z licznika.

Rzeczywiście wgniotło trochę auto w podłogę .

Nie musiałem nigdy gwałtownie hamować, ale raz gdy sprawdzałem hamulce - mocne dociśnięcie hamulca włączało wspomaganie hamowania. Tak sobie to wytłumaczyłem -. I wczoraj miałem to samo. 

Nadmienie - że o dziwo - wg mnie nie miałem ekstremalnej sytuacji - zagrożenia zderzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dzisiaj po raz jedenasty ( 11 jak by ktoś pomyślał , że się pomyliłem ) została w moim złomie wymieniona sonda lambda .

Prawnik , który się zajmował moim tematem , powiedział, że jedyną drogą jest wyłączenia auta z gwarancji i wszczęcie postępowania sądowego z tytułu rękojmi - ale istnieje ryzyko, że jeżeli sąd przyzna rację nissanowi* to dwa lata dodatkowej gwarancji , która rozpoczęła się kilka dni temu przestanie obowiązywać i zostanę sam z tym problemem - a tak jeszcze przez dwa lata nissan będzie wymieniał sondę .

Według mojego serwisu ten problem zaczyna się pokazywać w coraz większej ilości aut , póki co nissan każe im wymieniać sondę do skutku ale pracują już nad nowym oprogramowaniem , bo problemem nie są wadliwe sondy ale złe oprogramowanie - wymieniają dobrą sondę na nową i tak w kółko - brak słów.

 

Jedyny pozytyw z tego całego zdarzenia - wyleczyłem się raz na zawsze z tej skundlonej francusko-japońskiej marki .

Co najgorsze - auto jest żony i jej nic w nim nie przeszkadza i nawet nie chce słyszeć o zmianie auta na inne - jak coś to na nowego QQ - po moim trupie  !!! :)

 

* celowo piszę nissan z małej litery :)

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafiros
daj sobie spokój z tym egzemplarzem, ja bym zaraz po wymianie sondy się go pozbył - ma jeszcze gwarancje więc będzie prościej, nawet zostawić go ze stratą w rozliczeniu... Po gwarancji będzie trudno, bo jest rekojmia- można miec kłopoty jak ktos kumaty kupi... Niestety taka brutalna prawda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy poza tym, że wywala kontrolka to dzieje się coś innego? Nie czytałem wszystkich postów i nie wiem czy błąd tej sondy objawia się czymś uciążliwym np. wyższym spalaniem, brakiem mocy itp.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy poza tym, że wywala kontrolka to dzieje się coś innego? Nie czytałem wszystkich postów i nie wiem czy błąd tej sondy objawia się czymś uciążliwym np. wyższym spalaniem, brakiem mocy itp.? 

Nic takiego się nie dzieje - tylko błąd sondy - i to dobrej sondy.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może nie ma się czym przejmować i cisnąć ich by to oprogramowanie poprawili skoro tak twierdzą? I załatwić jakieś gratisy w ramach rekompensaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może nie ma się czym przejmować i cisnąć ich by to oprogramowanie poprawili skoro tak twierdzą? I załatwić jakieś gratisy w ramach rekompensaty.

Cisnąć ich - tzn. kogo ? Nissana - oni to mają w nosie i zalecenia dla wszystkich serwisów i wszystkich przypadków to wymienić do skutku i do końca gwarancji.
Jedyne co pocieszające to ponoć coraz więcej problemów zaczyna się w Niemczech , Francji i innych krajach traktowanych poważniej niż my i serwisy mają info , że nowe oprogramowanie jest już z rozwiązanym problemem - zobaczymy w najbliższym czasie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja dziś napiszę kilka zdań o spalaniu.
Jazda w miarę przepisowa.
640 km wg google prawie 11 godzin.
I to by pasowało . Od 8 do 8 z prawie 3 godzinami postoju.
Jazda drogami żółtymi i czerwonymi.
Z poludnia na północ. Bez monotonii autostrady.
Bez problemu jazda ( poza moja nieszczesną klimą której nie umiem wyregulować.
W załączniku fotki ze spalania.
Tzn kilometrówka do stacji.
Na tempomacie 100ka, 2 k obrotów.
Odcinki że przez 30 km nie miałem nikogo przede mną ani za mną.
Nikt nie miga swiatłami że mam spadać na pobocze.
To tyle.ebf47702b0ff7f174f14ed77f084811a.jpge7b39568c598fd33841a050d0735770d.jpga96f97008106dc06e368b858b946aa25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...