Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Juke 1.2 DIG-T czy 1.5 DCI ??


a jak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ofercie Nissana pojawiły się dobre okazje cenowe i tak sie zastanawiam czy nie wymienić mojego 1.5 dci na nowego 1.2 dig-t?? proszę o opinie, spalanie i osiągi niby podobne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 1.5dci jest  awaryjną jednostką co nam po jego małym spalaniu  :)

http://moto.pl/MotoPL/56,88389,14820490,1_5_dCi___grupa_Renault,,3.html

Oczywiście nie piszę głupot że 1.2 jest suuuper bo z żywotnością jednostki nie ma rozeznania.

Te dwie jednostki napędowe są Francuskie !

Edytowane przez Edek01
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 dci w warszawskich korkach pali 7,5-8 litrów więc 1.2 pewnie podobnie bierze,

''Ale 1.5dci jest  awaryjną jednostką'' tak ale podobno te do 2005r i to jest info od mechanika ktory jezdzi tymi autami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiałem nad 1.5 dci ale jednak wybrałem 1,6 benzyna chociaż ostatnie 7 lat jeździłem 1,9 110km i 1,9 dci120 oby dwa autka to renie scenici 1 i 2 powiem szczerze nigdy nie miałem problemów chociaż opinie są rożne.Prawdą jest że 1.5 dci nie cieszą się dobrą opinią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go 7-miesięcy i powiem nie jest źle wiesz ciężko mi się przestawić z ON na ET ale ogólnie jestem zadowolony chociaż gdyby mniej palił to by było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz "Swoje" 1,5 Dci i go nie zarzynasz to nie wymieniaj. 1,2 ma mniej Nm, jest bardziej żyłowane itd. Zadbany diesel daje rady i nie ma go co porównywać do zażynanych aut typu "z kratką" piłowanych itd.

 

1,2 pali więcej niż 1,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z charkteru dbamy o swoje ''zabawki'' wiec juke daje rade mi osobiscie bardzo dobrze sie nim jezdzi , jedyny minus to bagaznik w nowej wersji jest to troche lepieij rozwiazane

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2 DIG-T - w trybie normal i sport rewelacyjnie sie zbiera - reaguje jak brzytwa

spalanie napewno wyzsze niz diesla (ok. 7 l/100) - ale w srodku cichutko

w trybie eco spalanie schodzi do ok. 6,2 - ale mniej czuly na przyspieszenia

 

wszystko ma swoje +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 swietnie sie zbiera???? po jezdzie probnej powiem tylko ze napewno nie zamienie  mojego diesla wole gruźlika niz te 1.2 , niby 190nm a szczerze w zadnym momencie tego nie odczulem, liczylem ze chodz troche to bedzie czuc , plus to ze jest cichy, a jezeli chodzi o spalanie po skasowaniu licznika i po 25 min jazdy po miescie wyszlo 10,1l ,

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz a wejdź na forum opinie o silniku 1.2QQ a tam buda kapkę cięższa a jak im ten super silnik mało pali.

Napisz tam na forum taki teks o 1.2 a Panie zlinczują :devil:

Ostro deptałeś ten 1.2 na jeździe próbnej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...