Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana silnika ... 3.0 Di na 4.2 D Patrol 2000 r.


Gość matafixxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matafixxx

Witam wszystkich, zapewne temat był już przerobiony ale nie mogę odnaleźć informacji które mnie interesują, problem polega na wymianie silnika w Patrolu 3.0 Di który zdech i nie chcę już na niego patrzeć, na 4.2 D patrolowski, 4.2 już posiadam lecz brak łap od silnika, i tu jest moje pytanie i problem, czy można takie łapy dorobić, może koś zna takiego fachowca lub ktoś ma do sprzedania, interesuje mnie również linka i pedał gazu, 

 

z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana silnika nie jest prostą sprawą i nie chodzi tu o zrobienie mocowania. Trzeba szukać warsztatu, który zrobił z kilkadziesiąt takich swapów i ma doświadczenie. W internecie reklamują się wyspecjalizowane firmy: extrem4x4 czy Karłowicz.

Jak im to wychodzi nie wiem bo nie próbowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich zainteresowanych tematem przekładki , jestem po zabiegu i walczę z przełożeniami w mostach (pozostawiam auto na 33" i muszę wymienić przełożenia )

myślę ze przed świętami opiszę moje przygody z przekładką

 

Ostrzegam 4,2 wolnossące to traktor do jazdy  z A do B i nic więcej żadnej dynamiki (jedyna zaleta to teoretyczna bezawaryjność ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hMMMM 

W Mostach bo mam   4.374 a przy 33" troszkę silnik mocno warczy bo 85km/h i około 2600 obrotów  a 110 km/h  przy około 3 tys.obrotów (obroty podaje orientacyjnie bo jeszcze nie wyskalowałem obrotomierza) 

zakładam 3,9 powinno być ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 no no 3.9 to już coś najlepsze by były 3,75... skąd wyhaczyłeś te przełożenia ?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... 3,75 są z benzyny od /i do patrola stosowane przy swap'ach przy kołach >33" ale to już trzeba inwestować dość sporo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... 3,75 są z benzyny od /i do patrola stosowane przy swap'ach przy kołach >33" ale to już trzeba inwestować dość sporo ...

czyli do jakich silników i kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 przełożenie w moście możesz sobie dobrać np. jeep miał montowane 3,75  w danach 44 z tego co pamiętam ,poza tym tylko finanse nas ograniczają a wyobraźnia daje możliwości ....

Edytowane przez NUREK MAV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuję  za podpowiedzi 

ogólnie własnie auto ostatecznie wyregulowane , .............................  ii demon prędkości to nie jest (ale czy auto wyprawowe ma być wyścigówka ?)

 

 

szykuje sprawozdanie z całej akcji , 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Mam możliwość zakupu silnika 4,2d + automatyczna skrzynia biegów wraz z osprzętem. Pytanie mam takie: czy można przełożyć taki zespół napędowy do krótkiego Patrola zamiast 3.0 Dti z manualem. Jakie kłopoty i na co ew, zwrócić uwagę.

Pozdrawiam F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.2 wolnossący nadaje sie do taczania a jeszcze z automatem to wyprzedzić tira to jest nielada wyzwanie 

ale za to ruszyc na 35" kołach to będzie pikuś 

proponował bym 4.2 tak ale z manualem (Twoja skrzynia pasuje) i dołożenie turbiny 

taki 4.2 turbo chodzi bardzo sympatycznie 

ja  wkladałem taki 4.2 to wiem co pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...