Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moduł sterujący BCM


Ziootek

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z was miał może problem z modułem sterującym BCM, a co ważniejsze wie, gdzie można go kupić? W mojej Tiidzie właśnie się zepsuł. Awaria objawiła się świecącym się, mimo kluczyka wyjętego ze stacyjki, tylnego światła przeciwmgłowego. "Na szybko" objawy awarii udało się usunąć wyjmując żarówkę z reflektora. Diagnoza w ASO była jednoznaczna - awaria modułu sterującego BCM. Koszt? "Drobne" 1800 zł (na całe szczęście korzystam z programu "You+ Nissan" i mam 30% zniżki na oryginalne części, ale te 1260 zł to i tak jest sporo)... Znalazłem co prawda post na podobny temat, ale jest on sprzed kilku lat, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix pisał gdzieś trzeba grzebać albo zaraz napiszę 

Ja cię nie pi.................................1800zł rozbój w biały dzień

A to takie pudełeczko http://allegro.pl/nissan-tiida-sterownik-bsi-bcm-l2nac-versa-i5094212548.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix pisał gdzieś trzeba grzebać albo zaraz napiszę 

Ja cię nie pi.................................1800zł rozbój w biały dzień

A to takie pudełeczko http://allegro.pl/nissan-tiida-sterownik-bsi-bcm-l2nac-versa-i5094212548.html

Dzięki. Dodałem tę aukcję do obserwowanych. Pewnie kupię ten moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj to dla przykładu!!!

A skąd wiadomo czy nie ma takiej usterki jak twoja???

Na Alledrogo jest trochę rozbitków ja bym obdzwonił te rozbitki może gdzieś jest taki moduł ??!!

Proszę przebieraj wybieraj

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=tiida&search_scope=category-4145&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-1-mt-0113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj to dla przykładu!!!

A skąd wiadomo czy nie ma takiej usterki jak twoja???

Na Alledrogo jest trochę rozbitków ja bym obdzwonił te rozbitki może gdzieś jest taki moduł ??!!

Proszę przebieraj wybieraj

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=tiida&search_scope=category-4145&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-1-mt-0113

Raz jeszcze dzięki. Będę szukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co cała przyjemność po mojej stronie  :)

Ciekawe tylko czy jest jakiś moduł BCM na tych aukcjach- sprawny do twojego 1.6??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co cała przyjemność po mojej stronie  :)

Ciekawe tylko czy jest jakiś moduł BCM na tych aukcjach- sprawny do twojego 1.6??

Się popytam, się dowiem... Ideałem byłoby kupić "nówkę sztukę", ale to chyba średnio możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem części blacharskie i była czarna tiida rozbitek, trzeba dzwonić i pytać ja tak zawsze robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was miał może problem z modułem sterującym BCM, a co ważniejsze wie, gdzie można go kupić? W mojej Tiidzie właśnie się zepsuł. Awaria objawiła się świecącym się, mimo kluczyka wyjętego ze stacyjki, tylnego światła przeciwmgłowego. "Na szybko" objawy awarii udało się usunąć wyjmując żarówkę z reflektora. Diagnoza w ASO była jednoznaczna - awaria modułu sterującego BCM. Koszt? "Drobne" 1800 zł (na całe szczęście korzystam z programu "You+ Nissan" i mam 30% zniżki na oryginalne części, ale te 1260 zł to i tak jest sporo)... Znalazłem co prawda post na podobny temat, ale jest on sprzed kilku lat, niestety...

Ta przyjemność spotkała mnie 5 lat temu. Światło świeciło po oczach, wcześniej nigdy go nie włączałem. Miałem gwarancję, Ale nie skorzystałem bo szkoda było mi czasu. Przeciąłem kabelek zasilający światło PM i w to miejsce wstawiłem wyłącznik, który umieściłem na desce w zasięgu ręki. Działa do dzisiaj. Koszt niewielki (kabelek + wyłącznik).

Nowy BCM może zepsuć się ponownie, to jest przypadłość tego modelu. 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...