Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatycza szyba kierowcy


pio00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chodzi mi o przełącznik opuszczania/podnoszenia szyby po stronie kierowcy.

On jest taki jakby 2-etapowy - można wyczuć 2 progi zadziałania jak się go naciska

i tak samo jak się ciągnie.

 

Problem jest taki, że jak nacisnę lekko to szyba zjedzie w dół tyle ile czasu trzymam,

a jak nacisnę mocno, to szyba otwiera się do końca, nawet jak puszczę palec.

W górę tak niestety nie działa - czy pociągnę przycisk lekko, czy do końca to zaraz po puszczeniu

szyba się zatrzymuje, zamiast zamknąć do końca.

 

Czy możecie mi koledzy powiedzieć, czy to tak ma działać, czy też może temat dla serwisu?

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. Musisz go zaprogramować wg instrukcji obsługi. Jak szyba jest zamknięta otwierasz ją cały czas trzymając przełącznik naciśnięty do końca w dół i trzymać go jeszcze z 5 sekund po otwarciu, a potem tak samo zrobić z zamykaniem. U mnie pomaga, ale jak zadziała moduł domykania szyb przy zamykaniu auta, to się rozprogramuje i trzeba z powrotem programować.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, taki ficzer?

 

Dzięki, potestuję.

 

P.

 

Zadziałało!

Wielkie dzięki za podpowiedź.

Teraz czekam czy/kiedy problem wróci. O ile wiem, u mnie nie ma domykania szyb, więc może nigdy.

 

Pozdrawiam,

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia sie po rozladowaniu lub odłaczeniu akumulatora. Ja mialem to samo po odbiorze z salonu bo akumulator byl padniety na full, znikneła automatyka zamykania. Pomogła opisana w instrukcji procedura ponownego programowania, opisana przez kolege wyżej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Sprawdzę u siebie bo u mnie szyba tylko sama się opuszcza, a już żeby ją podnieść to trzeba cały czas trzymać przycisk.

 

Jak sprawdzić czy mam moduł domykania szyb? Żeby to działało to wszystkie szyby muszą mieć chyba sterowanie impulsowe, a taka jest moim zdaniem tylko szyba kierowcy. Może ktoś wyjaśni?

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę u siebie bo u mnie szyba tylko sama się opuszcza, a już żeby ją podnieść to trzeba cały czas trzymać przycisk.

 

Jak sprawdzić czy mam moduł domykania szyb? Żeby to działało to wszystkie szyby muszą mieć chyba sterowanie impulsowe, a taka jest moim zdaniem tylko szyba kierowcy. Może ktoś wyjaśni?

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

 

Musisz postępować jak napisał kolega huling - powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pisał o programowaniu jednej szyby kierowcy 'auto' a nie o module komfortu, który powinien domykać wszystkie szyby. Tylko niby jak to ma działać skoro tylko jedna szyba ma sterowanie impulsowe, moim zdaniem to nie możliwe.

 

Poprzednio mialem Mazdę 3 i tam otwierałem i zamykałem szyby z pilota ale wszystkie miały sterowanie impulsowe.

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissany tak mają że tylko szyba kierowcy jest automat , resztę trzeba trzymać przyciskiem .

Chyba że kupisz http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20150101131136&SearchText=automatic+window+closing+qashqai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. Musisz go zaprogramować wg instrukcji obsługi. Jak szyba jest zamknięta otwierasz ją cały czas trzymając przełącznik naciśnięty do końca w dół i trzymać go jeszcze z 5 sekund po otwarciu, a potem tak samo zrobić z zamykaniem.

 

Dzięki, zrobiłem tak dzisiaj i jest full auto góra/dół, chociaż jedna szyba w XXI wieku, lepsze to niż nic  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jak w waszych QQ zachowuje się szyba kierowcy w automacie? Otóż u mnie co jakiś czas muszę ją programować na nowo, ponieważ po pewnym czasie można ją opuścić w automacie, ale już w górę nie koniecznie sama się domknie. Dzisiaj domknęła się sama po czym opuściła do momentu w którym była przed domknięciem. Czy ktoś podpowie czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak tylko raz po rozłączeniu aku.. 

Chyba po zamknięciu szyby przytrzymałem przycisk wystarczająco długo by zakodował się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przy programowaniu należy,    (podnieść przełącznik szyby kierowcy maksymalnie do góry,dwa kliknięcia, aż szyba się całkowicie zamknie i cały czas trzymać podniesiony przełącznik jeszcze przez 20 sekund),  przytrzymać trochę dłużej klawisz sterowania szybą. Wówczas powinno zaprogramować się prawidłowo.

Edytowane przez TESTER 1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, gdyż nowego nie będe zakłądał, może głupie pytanie ale dla mnie ważne, czy przednia szyba powinna posiadać logo Nissana w Qashqaju? Moja takiego loga nie posiada, ma tylko napis NordGlass i jakies numery seryjne, sprzedający ( starszy dziadek) zarzekał się że szybka jest oryginalna. Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia moja też nie ma logo , a jest oryginalna.Co prawda w tiidzie ,ale to raczej bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Was zmartwić, szyby bez logo nie są oryginalne, a już na pewno nie jest oryginalna ta z Nord Glass. Pracuje w firmie która produkuje szyby do aut na pierwszy montaż.

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programuję od początku tak samo czyli trzymam na drugim

'klik" ok. 20 s i niestety po jakimś czasie jest rosprogramowane :(

Piszesz, że po jakimś czasie jest rozprogramowane, czyli przez jakiś czas jest dobrze...? To oznaczało by że gdzieś jakieś łącze jest luźne - do końca nie dopięte i w wyniku jazdy, wstrząsów przy zamykaniu drzwi następuje przerwa w dopływie zasilania lub masy. To gdybanie jedynie, bo rzeczywistość jak pokazuje życie możne być całkiem inna, ale wyciąg cały sterownik z drzwi i sprawdź połączenie wtyczki, odłącz pryśnij jakimś czymś i wepnij ponownie. Może to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Was zmartwić, szyby bez logo nie są oryginalne, a już na pewno nie jest oryginalna ta z Nord Glass. Pracuje w firmie która produkuje szyby do aut na pierwszy montaż.

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Ta , Ja zaraz sprawdze w obu .Zwracamy honor ,mam napis Nissan na obu i w tiidzie i w micrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix ja mam na wszystkich 6ciu szybach-  Nissan Saint Gobain :)

A te małe nasze popierdułki koło lusterek są made in Japan!

http://allegro.pl/nissan-tiida-szyba-boczna-karoseryjna-prawa-i5084972534.html

A Nord Glass nie jest oryginałem dla Nissana.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w QQ też jest napis NISSAN lewym dolnym rogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...