Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z odpaleniem P12


Meszniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry przepraszam jeśli podobny temat był już na forum.

Mianowicie mój problem dotyczy nissana primery P12 1,8 benzyna 2003 rok. Po odpaleniu samochodu samochód samoistnie gaśnie i zapala się kontrolka silnika. Próba kolejnego odpalania nie przynosi żadnych efektów mimo że rozrusznik kręci. Już kilkukrotnie występował ten problem, ale po jakimś czasie samochód odpalał. Raz odholowałem nissana do mechanika, który po kilku godzinach oddzwonił i powiedział, że z samochodem wszystko w porządku, ze pali normalnie i komputer nie wskazuje żadnych błędów. Co może być przyczyną takiego zachowania. z góry dziękuję za szybką podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może  łańcuch wyciągnięty i trzeba wymienić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może  łańcuch wyciągnięty i trzeba wymienić 

a jak można samemu sprawdzić czy łańcuch jest wyciągnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij przepływomierz i odpal auto - jak nie zgasnie masz winowajce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matiii1986

A czy po zapaleniu kontrolki silnika podłączany był samochód pod komputer? Na moje oko to czujnik położenia wału, to samo ja miałem. Problemy z odpaleniem i drugi objaw samoistne wyłączanie się silnika. Po prostu czujnik jak się nagrzeje to występują te problemy, natomiast po ostygnięciu objawy przechodzą

 

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po zapaleniu kontrolki silnika podłączany był samochód pod komputer? Na moje oko to czujnik położenia wału, to samo ja miałem. Problemy z odpaleniem i drugi objaw samoistne wyłączanie się silnika. Po prostu czujnik jak się nagrzeje to występują te problemy, natomiast po ostygnięciu objawy przechodzą

 

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

samochód był podłączany do komputera i nie wykryto żadnych błędów.  po tym jak udaje się odpalić samochód automatycznie znika  kontrolka silnika i samochód sprawuje się bardzo dobrze aż do momentu kolejnego problemu z odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

samochód był podłączany do komputera i nie wykryto żadnych błędów.  po tym jak udaje się odpalić samochód automatycznie znika  kontrolka silnika i samochód sprawuje się bardzo dobrze aż do momentu kolejnego problemu z odpaleniem.

 

rozwiązałeś problem? bo mam podobnie tylko że mi nie chce wogóle odpalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...