Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parujące reflektory przednie


mefju

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wam tez parują przednie reflektory (przy światłach do jazdy dziennej)? Chyba mogę w tej sytuacji powołać się na gwarancje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też czasem trochę paruje z lewej strony. Małe zaparowanie jest dopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak byle się sprawa nie rozwinęła. Myślałem ze takie rzeczy w tandetnych zamiennikach ale widzę ze w oryginalnych lampach rownież hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było jedno z moich pierwszych pytań tu na forum po odbiorze QQ z salonu. :)

Odpowiadam więc, że zaparowanie zdarza się w tych lampach i o ile wewnątrz reflektora nie zbierają się duże krople wody, to nie mamy po co jechać do ASO, bo Nissan zabezpieczył się na tą okoliczność stosownym wpisem w instrukcji obsługi.

Rozdział 8-29 tejże instrukcji mówi, że:

"Podczas deszczu lub po wizycie w myjni, wewnątrz klosza reflektora może na pewien czas pojawić się para. Spowodowane jest to różnicą temperatury wewnątrz i na zewnątrz klosza. Nie jest to usterka. Jeśli widoczne są duże krople, skontaktuj się z przedstawicielem firmy Nissan lub profesjonalną stacją obsługi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

no nie ja mam stałą mgiełkę wzdłuż świateł dziennych i to bez mycia QQ J11 - autko ma 60 dni.

Spróbuję przewietrzyć reflektor zimnym powietrzem i zobaczymy czy zniknie, jak znowu się pojawi to nieszczelna obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...