Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

świece do LPG nissan sentra


pawcio_oo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam nissana sentra 1,8 GXE 2002r. i potrzebuje do niego odpowiednich świec pod LPG. 

Obecnie zamontowane są NGK PLFR5A-11A - przejechane jakieś 15tyś km międzyczasie były na reklamacji bo samochód szarpał. Niestety na tych świecach na gazie samochód nadal szarpie, słyszałem od jednego mechanika, że lepiej zamontować zwykłe nie jakieś platynowe, i z mniejszym odstępem elektrod - obecne mają 1,1 i że dobrze by było żeby miały 0.7-0.9. Więc wybrałem się do sklepu i chciałem żeby coś doradzili niestety w dwóch sklepach motoryzacyjnych usłyszałem że jeśli podam im model świec to mi sprzedadzą ale nic nie będą doradzać i wszystko kupuje na własną odpowiedzialność i skoro takie(NGK PLFRA-11A) były zamontowane to na takich powinien mi jeździć i problem tkwi w czymś innym.

 

Czy ktoś potrafi mi doradzić jakie świece kupić do tego samochodu??? Konkretny model?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece takie same jak do PB, przerwę możesz sam ustawić na 0.7 może pomóc, jaka instalacja ile przejechane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

PrzeRuSco, z doświadczenia mogę Ci napisać, że u mnie lepiej chodzi na 1.0 niż na 0.9mm - zyskuje na elastyczności w środku zakresu. Nie wiem niestety jak się zachowuje na mniejszych przerwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK zaleca 1,1 do PB i 0,8 do LPG a z tego co wyczytałem to K20TT mają 0,8 więc chyba tak zostawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeszcze nie byłem u gazownika zanim pojadę to chciałem opinię czy gaz do tego silnika to dobry pomysł. Jeśli tak to co byście zaproponowali w zestawie montażowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojeździj popytaj wtedy można coś doradzić bo każdy może miec inne preferencje odnośnie ukompletowania, 

np: Optima NANO, Barakuda, Shark 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem jak to wygląda, tylko pytam co tam jest aż tak niezwykłego aby nei zagazować?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie prosty silnik benzynowy 1.8 tylko pytałem raczej jak już ktoś zagazował taki silnik to jakie ma i czy ma z instalacją problemy, wyminę doświadczenia, co by zmienił np. jak listwa była by preferowana do takiego silnika jaki reduktor itp. Ponieważ jedno mi gazownik powie a inaczej to działa w rzeczywistości. Może ktoś nie dawno zakładał do takiego silnika, czy np. da się zrobić wlew do gazu tam gdzie do benzyny, butla powinna mi wejść 50l, zastanawiam się jaką listę dobrać do tej instalacji, jaki reduktor. Wcześniej przejeździłem na instalacji 10 LAT !! bez zajeżdżania do gazownika gdyby nie wypadek dalej bym jeździł. Chodzi mi o to jakie teraz się montuje elementy instalacji gazowych że jak pojadę do gazownika to chciałbym wiedzieć o czym mówi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisałem abyś pojeździj po gazmenach i spisał co proponują i w jakiej cenie i wtedy można się nad tym pochylić.

czy wlew wejdzie to zależy ile jest miejsca, są różne inne rozwiązania :D 2018-01-18 14.00.58.jpg

 

ja bym zamontował Optimę NANO, Barakudy i Sharika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gazownicy proponują mi instalację STAG:

 

  • Sterownik -- QBOX BASIC lub QBOX PLUS / QNEXT PLUS
  • Reduktor ---STAG AC-R02
  • Listwa --- STAG AC-W02 lub STAG AC-W03

 

Proszę o opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj się czy zamiast wtrysków AC zamontuje Barakudy, reszta może być

jaki koszt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...