Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przyciemnienie szyb, a gwarancja


njacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Czy ktoś z Was w nowym QQ przyciemniał już może szyby (chodzi mi oczywiście o tylną i tylne boczne). Jeżeli tak to mam dwa pytania:

 

1. Czy to może wpłynąć na gwarancję? Mam zamiar zrobić to w jakiejś firmie co się tym profesjonalnie zajmuje, a nie u jakichś Mirków

2. Wiem że przyciemniając mogę wybrać jak bardzo mają zostać przyciemnione. Macie może jakieś wskazówki jaki poziom wybrać? Chciałbym żeby z zewnątrz wnętrze było mniej widoczne, ale żeby też nie zrobiło się w środku zbyt ciemno.

 

Macie dla mnie może jakieś wskazówki? A może nawet konkretne namiar na specjalistów w Warszawie?

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na gwarancję to nie wpłynie ( chyba ,że uszkodzone zostaną elementy grzewcze tylnej szyby )

 

najlepiej wybrać najbardziej zbliżony wariant do fabrycznego ( na ogół to symbol 2 - ale wszystko zależy od folii jaką stosują do przyciemniania szyb)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No właśnie chciałbym uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do fabrycznego. Podpytam w zakładach tym się zajmujących czy "symbol 2" coś im powie.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie lubię zbyt wielkiego zaciemnienia. Fabryczne są ok w słoneczne dni, kiedy jest pochmurno zawsze odsuwam zasłonę szklanego dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym dobrać takie jak fabryczne. Do wyboru jest przepuszczalność światła na poziomie 5% (mega ciemne), 15%, 20%, 35% i 50% (bardzo jasne). Wydaje mi się, że fabryczne mają tak na oko między 20, a 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie między 35% a 50%

 

nawet jeżeli 50% wydają się jasne to jak przyciemnisz wszystkie tylne szyby będzie wrażenie dużo ciemniejszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoimi nie chciałem zbytnio przyciemniać, bo średnio czarne szyby komponują się z kolorem atramentowym. Wybrałem 35% i efekt niewielki, zdecydowanie jaśniejsze do oryginałów. Są też rzadziej stosowane folie 30%.

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazowo ,tak wygląda 50% w naszej K12 jest dość ciemno z zewnątrz

post-2739-0-02321200-1426708441_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za fotkę. Faktycznie ciemno wygląda to 50%. Chyba na to się zdecyduje. Rozważam jeszcze 35%, ale wolałbym żeby nie było za ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazowo ,tak wygląda 50% w naszej K12 jest dość ciemno z zewnątrz

 

Tak na puntiaku mojej żony wyglądają tylne szyby z zaciemnieniem 20% ;)

Przy najbliższej okazji wrzucę 35% na atramencie.

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak na puntiaku mojej żony wyglądają tylne szyby z zaciemnieniem 20% ;)

Przy najbliższej okazji wrzucę 35% na atramencie.

I co danbam? Wrzucisz coś? Byłbym zobowiązany.

Jestem umówiony na poniedziałek na montaż, a jeszcze się nie zdecydowałem. Dasz radę przez weekend?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...