Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Naglosnienie naszego auta


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba jednoczesnie wcisnac Day/Night i Enter, wtedy ma sie wlaczyc tryb testowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisnąć razem i przytrzymaj 2 sek.

 

Działa, dałem Highcut na 0 i jest lepiej

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciskałem na wszelkie sposoby i nie działa :(. Robisz to na włączonym zapłonie/radiu/silniku, jeżeli nc włączone to na czym - radio / nawigacja? bo mnie zaraz cholera weźmie......

 

u mnie da się uruchomić kilka paneli testowych w taki sposób: wciskam setup i trzymając wciśnięty przekręcam prawym pokrętłem najpierw w lewo o 90 stopni, potem w prawo o 180 i z powrotem w lewo o 90. Niestety ustawień praktycznie nie ma tam żadnych, tylko trochę informacji o stanie systemu itp, plus parę testów.

Natomiast za nic w świecie nie mogę wejść w to ukryte menu z linku powyżej..... (może ma na to wpływ wersja oprogramowania????)

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, wchodziłem tam tak samo przed aktualizacją jak i po. Ja mam patent taki:

Na obojętnie którym ekranie wciskam najpierw przycisk day/night (przełączy sie podświetlanie), a po chwili enter i przytrzymuję oba razem ok 2-3sek. To menu testowe.

Menu serwisowe to właśnie to z przytrzymaniem setup i pokręceniem kółkiem od entera, i wydaje mi się, że tu również można zmieniać ustawienia tunera fm.

Może ktoś zna jeszcze jakieś ukryte triki/menu/ustawienia?

Edytowane przez QQbiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym menu z przekręcaniem kółka nie da się nic zmienić w sekcji tunera, natomiast do drugiego nie da się u mnie wejść..... Jutro jeszcze popróbuję, ale raczej czarno to widzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, wchodziłem tam tak samo przed aktualizacją jak i po. Ja mam patent taki:

Na obojętnie którym ekranie wciskam najpierw przycisk day/night (przełączy sie podświetlanie), a po chwili enter i przytrzymuję oba razem ok 2-3sek. To menu testowe.

Menu serwisowe to właśnie to z przytrzymaniem setup i pokręceniem kółkiem od entera, i wydaje mi się, że tu również można zmieniać ustawienia tunera fm.

Może ktoś zna jeszcze jakieś ukryte triki/menu/ustawienia?

 

Potwierdzam- można wejść w ustawienia, które opisuje QQbiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie można niestety. Nie wiem co jest przyczyną.... (tak dla uściślenia chodzi o przycisk z księżycem oraz enter umieszczony w prawym pokrętle?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

 

Ale dzisiaj sprawdziłem, to po pownownym uruchomieniu silnika zmienione opcje wracają do fabrycznych. Nie wiem w jaki sposób zapisać zmienione dane na stałe.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

 

Ale dzisiaj sprawdziłem, to po pownownym uruchomieniu silnika zmienione opcje wracają do fabrycznych. Nie wiem w jaki sposób zapisać zmienione dane na stałe.

No to trochę lipa. Przy wychodzeniu powinno być pytanie o zapisanie zmian w ustawieniach.

Może ktoś wpadnie na zapisanie zmian na stałe.

Przydałoby się też podać listę best settings.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na wszelkie sposoby i niestety nie da się wejść do tego menu w moim radiu. Być może radia są z różnych serii, a może wpływ na to ma wersja oprogramowania (mnie na przeglądzie wgrano niby jakąś wersję D najnowszego oprogramowania). Ale skoro piszecie, że nowe ustawienia nie są trwale zapamiętywane to i tak wiele nie tracę ;).

Na osłodę zamontowałem sobie dzisiaj subwoofer więc dźwięk się poprawił, ale muszę to ustrojstwo jeszcze skalibrować odpowiednio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie na przeglądzie wgrano niby jakąś wersję D najnowszego oprogramowania

Możesz sprawdzić jaki masz nr wersji poprzez "setup + kółko w lewo-prawo-lewo"

 

Ja mam D053 i to menu działa z każdego miejsca, z tym że ja najpierw naciskam Enter i potem dokładam dzień/noc i trzymam je razem przez ok. 2-3 sek.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem na wszystkie możliwe sposoby i nie da rady, więc raczej nie wynika to z mojej nieporadności :)

Oprogramowanie sprawdzałem wczoraj i jest D205

post-88565-0-17873200-1426932247_thumb.jpg

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm to ciekawe. Może rzeczywoście przy tej wersji coś się zmieniło. Ja mam od stycznia D053 (wcześniej miałem C013) na forum z wysp już donoszą o wersji D300 ale D205 nie zanotowałem. Zobaczymy w maju po przeglądzie :) a wracając do tematu audio: możesz napisać jaki sub wmontowałeś i jak podłączyłeś? Też już czas u mnie na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaupunkt gtb 8a - zalegał mi taki w mojej skarbnicy rzeczy niepotrzebnych ;) od dłuższego czasu więc postanowiłem go wykorzystać. Na chwilę obecną jedyny możliwy sposób rozbudowy audio to wykorzystanie sygnału wysokopoziomowego - wprost z wyjść głośnikowych. Ten sub ma możliwość takiego podpięcia (ma wejścia wysoko i niskopoziomowe), więc wpiąłem się w wiązkę zasilającą głośniki tylnie. Zasilanie pociągnąłem z podłokietnika. Może w przyszłości ktoś "rozkmini" to cudowne NCII, tak aby wyciągnąć czysty sygnał liniowy z przedwzmacniacza to wtedy popracujemy nad poważniejszymi modyfikacjami audio, ale na razie jest OK :). Sub jest nieduży więc pasuje rozmiarami do bagażnika, gra dość przyzwoicie więc na chwilę obecną zostaje :)

post-88565-0-67713700-1426938464_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap śledztwa nad rozbudową audio "plug and play":

Na niemieckiej stronie i-soteca wyczytałem, że ich adaptery do danej marki fabrycznego radia pasują również do zestawów głośnomówiących Parrot. Na allegro adapter do Parrota kosztuje w granicach 40zł. Skoro na innej niemieckiej stronie znalazłem adaptery, które miały pasować do isoteca oraz blaupunkta tha to może ten adapter do parrota z allegro plus wiązka do BP THA PnP zadziałają razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ktoś pytał, to powtarzam: audio bez NCII gra lepiej  - ma podbicie basów. Nie jest to jednak szałowo lepiej, tylko ciut lepiej.

Sąsiad ma Acentę, ja Teknę, stoimy drzwi w drzwi, wiem o czym mówię. 

Cały czas uważam, że winę ponosi wada w oprogramowaniu NCII. Dlatego z nadzieją czekam na upgrade audio wspominane w tym wątku. To zapewne trochę powinno pomóc. 

ja też jednak rozglądam się za rozwiązaniem radykalnym, tj. takim, jak zilustrował to dwa posty wyżej klimekpl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - dołożę swoje 3 grosze do tematu.

 

Odebrałem QQłkę 2 dni temu. Produkcja marzec/2015. Nie wiem czy już się załapałem na update NCII.

Powiem tylko tyle:

audio gra rewelacyjnie jak dla mnie, przy czym jest zauważalna różnica przy wyborze źródła sygnału.

 

Słucham generalnie bardzo ostrej muzy (bas i przestrzeń musi być, oceniłbym siebie jako człowieka, któremu słoń na ucho nie nadepnął - potrafię rozróżnić
słabe nagłośnienie od powiedzmy "dobrego". Oceniłbym audio w mojej QQłce jako bardzo dobre, przy czym:

- FM/AM - nie jest źle, ale nie słucham bo DAB jest o wiele lepsze
- DAB/DAB+ - rewelka
- AUX z USB - MP3 320kbps - rewelka

- AUX - audio strumieniowe przez BT z Androida - np radio internetowe - rewelka do potęgi n-tej (można w komórce dorzucić narzut w postaci Equlizera - fabryczne audio gra naprawdę
elegancko), poza tym zafascynowała mnie integracja komórki przez BT (i nie mówię tu o usługach i aplikacjach po zalogowaniu się do NIssanConnect) z NCII - i to w ten sposób, że na ekranie pokazywane jest pełne sterowanie aplikacją komórki (pauza, play - albo jest to odtwarzacz audio, albo inna aplikacja multimedialna z komórki - w moim przypadku XiiaLive Pro do radia internetowego). 

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że mieszkasz na drugim końcu Polski, bo chętnie bym porównał ;). A tak na serio to rzeczywiście muzyka ze źródeł innych jak fm, gra przyzwoicie. Ja największe zarzuty mam właśnie do fm - którego dość często jednak słucham w aucie (co jakiś czas zanikający / pogarszający się sygnał).

Jednak jakość z pozostałych źródeł - choć przyzwoita, to jednak sporo gorsza od tego do czego się przyzwyczaiłem :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że mieszkasz na drugim końcu Polski, bo chętnie bym porównał ;). A tak na serio to rzeczywiście muzyka ze źródeł innych jak fm, gra przyzwoicie. Ja największe zarzuty mam właśnie do fm - którego dość często jednak słucham w aucie (co jakiś czas zanikający / pogarszający się sygnał).

Jednak jakość z pozostałych źródeł - choć przyzwoita, to jednak sporo gorsza od tego do czego się przyzwyczaiłem :(.

gra głośno i tyle. zero głebokich basów nawet płyty nagrane w audio nie dają radości z słuchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od jakiegoś czasu zauważyłem zanikajacy sygnał FM ,ale tylko jak przejeżdżam obok budynku policji.Muszą mieć jakiś nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dołożyłem woofer - co w pewnym stopniu pomogło

ale podpinałeś go do głośnika?takie małe oszukanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...