Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Naglosnienie naszego auta


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że mieszkasz na drugim końcu Polski, bo chętnie bym porównał ;). A tak na serio to rzeczywiście muzyka ze źródeł innych jak fm, gra przyzwoicie. Ja największe zarzuty mam właśnie do fm - którego dość często jednak słucham w aucie (co jakiś czas zanikający / pogarszający się sygnał).

Jednak jakość z pozostałych źródeł - choć przyzwoita, to jednak sporo gorsza od tego do czego się przyzwyczaiłem :(.

Poświęcę się i posłucham FM jakąś Zetkę, RMF itd, których notabene nie ma w DAB w Szczecinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem QQłkę 2 dni temu. Produkcja marzec/2015. Nie wiem czy już się załapałem na update NCII.

Powiem tylko tyle:

audio gra rewelacyjnie jak dla mnie, przy czym jest zauważalna różnica przy wyborze źródła sygnału.

 

Ja też mam rocznik 2015. I podobnie jak kolega nie mam się za bardzo do czego przyczepić, basy są głębokie i soczyste, czasem aż za bardzo więc je skręciłem. Radio FM gra tak sobie, czasem lepiej, czasem gorzej, w zasadzie tak samo jak w poprzednim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam rocznik 2015. I podobnie jak kolega nie mam się za bardzo do czego przyczepić, basy są głębokie i soczyste, czasem aż za bardzo więc je skręciłem. Radio FM gra tak sobie, czasem lepiej, czasem gorzej, w zasadzie tak samo jak w poprzednim samochodzie.

Dokładnie. Wsiadając po raz 1-szy do auta byłem nastawiony na kichę, którą koledzy już tu dogłębnie opisali. Na razie nie chce mi się z niego wysiadać - tylko bym jeździł i słuchał muzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęcę się i posłucham FM jakąś Zetkę, RMF itd, których notabene nie ma w DAB w Szczecinie...

I raczej w DAB nie będzie długo,bo stacje musiałyby płacić podwójny podatek za nadawanie,w analogu i cyfrze..Ot Polska właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam rocznik 2015. I podobnie jak kolega nie mam się za bardzo do czego przyczepić, basy są głębokie i soczyste, czasem aż za bardzo więc je skręciłem. Radio FM gra tak sobie, czasem lepiej, czasem gorzej, w zasadzie tak samo jak w poprzednim samochodzie.

wszystko zależy kto jakie ma oczekiwania i do czego porównuje (słyszałem gorzej grające systemy, ale używałem też lepszych i to znacząco).

 

Suba podłączyłem pod wyjście głośnikowe, bo nie ma jak na razie innej opcji, ale i tak moim zdaniem efekt jest bardzo pozytywny.

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może są różne modele NC2 ?

U mnie tak jest,na pozór identyczne radia clarion,montowane w Tiidach,różnią się w zależności od symbolu i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem pozytywnie zaciekawiony. Może faktycznie poprawiono:

a. soft NC2

b. głośniki

c. jedno i drugie? 

Czekam niecierpliwie na Wasze śledztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, ale nie próżnowałem:)

Drążyłem temat podłączenia wzmacniacza metodą Plug nad Play. Mój wybór padł ostatecznie na Blaupunkt THA 275 PnP. Dwukanałowy dlatego, że nigdzie nie ma w sprzedaży wersji 475. Ten kosztował 199zł:) zakupiłem też oryginalną wiązkę za kolejne 199zl ale brak dostępności adaptera do Nissana w Polsce (na eBayu w DE jest - koszt prawie 150zl...) sprawił, że zwróciłem ją i postanowiłem stworzyć własną:) zrobiłem ją z wtykami ISO dlatego wystarczy dokupić adapter do nissana dedykowany do zestawu głośnomówiącego Parrot (39zl). Na zdjęciu już połączona z adapterem do QQ.

Jutro montuję, dam znać jak poszło i jaki efekt. Kolejnym krokiem będzie mały sub, najprawdopodobniej pod fotel.

post-90675-0-19200900-1428194340_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja poszła całkiem gładko - ciężko było tylko wypiąć panel klimy, bardzo mocno trzymają zatrzaski. Efekt? Hmmmm jest głośniej i dla mnie niewiele lepiej jeśli w ogóle. Raczej z tych głośników lub tak przygotowanych drzwi nie uzyskamy lepszego efektu :(muszę jeszcze posłuchać i dokładnie porównać włączając i wyłączając wzmacniacz. Plus jest taki, że teraz łatwo podłączyć suba i jest zapas mocy do ewentualnej wymiany głośników.

Narazie na szybko wylądował pod fotelem pasażera, ale muszę przymierzyć czy nie zmieściłby sie w przestrzeni za tylna obudowa podłokietnika.

Ciekawostka:

Zerkając do wnętrza podłokietnika znalazłem kostkę, która idzie z wiązką od usb i zapalniczki, ale nie jest użyta - przyklejona taśma do wiązki. Czy ktoś z was wie może do czego ona służy? Wrzucam jej zdjęcia.

post-90675-0-42050600-1428358449_thumb.jpg

post-90675-0-63440500-1428358483_thumb.jpg

post-90675-0-82509400-1428358504_thumb.jpg

post-90675-0-17730000-1428358524_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zagadka -  w Menu serwisowym NC 2 jest pozycja "Wersja subwoofera Bose" - czy to relikt po J10, czy też może furtka do niespodzianki na przyszłość w postaci możliwości zabudowy firmowego suba BOSE? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zagadka -  w Menu serwisowym NC 2 jest pozycja "Wersja subwoofera Bose" - czy to relikt po J10, czy też może furtka do niespodzianki na przyszłość w postaci możliwości zabudowy firmowego suba BOSE? 

Myślę, że to nie jest relikt - w USA jest X-trail pod nazwą Rogue i mają w opcji nagłośnienie Bose (6 głośników, sub w kole i centralny na środku w podszybiu). Zacząłem się zastanawiać i węszyć, czy w jednej z kostek radia (NC II) nie ma przypadkiem ukrytego bezpośredniego sygnału audio do zewnętrznego wzmacniacza. Chyba amp Bose nie brałby sygnału wyskopoziomowego? Jeśli tak by było mogłoby się udać pominąć wzmacniacz z NC. Ktoś, coś na ten temat?

 

ta kostka bedzie do podgrzewania siedzen 

 Możesz mieć rację. Czy ktoś z posiadających Teknę mógłby potwierdzić, że tę kostkę ma gdzieś wpiętą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też byłem bliski montażu zewnętrznego wzmacniacza, ale zacząłem od tego co było w garażu - sub, i moim zdaniem jest to najszybsza metoda poprawy audio w tym aucie. Mając założony wzmacniacz można się teraz pokusić o wymianę głośników i odpowiednie wytłumienie drzwi, ale jest to dosyć czasochłonne i efekt niewiadomy. Ja na razie pozostaję przy moim rozwiązaniu, choć z czasem może pojawić się chęć wprowadzenia większych zmian :). Jak na razie to nie daje mi spać ;) niemożność uruchomienia ukrytego menu...... - a co za tym idzie brak wpływu na tragiczne działanie odbiornika fm :icon_cry:. No a jak tu jechać do serwisu i powiedzieć że nie działa ukryte menu ???

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Twojego ukrytego menu jest naprawdę zastanawiający...

 

Fakt, teraz jest zapas mocy, więc można głośniki wymienić i myślę nad tym. Natomiast rozważyłbym wtedy albo coś a'la F.A.S.T. RINGS lub akustyczny koszyk DEI Boom Mat Speaker Baffle. Wytłumienie drzwi to dla mnie temat kontrowersyjny hehe Miałem kiedyś Megane II, wytłumiłem drzwi i założyłem niby dużo lepsze głośniki (wszystko w "profesjonalnym salonie car audio"), radio również nie było fabryczne (kupiłem auto bez radia) - grało gorzej niż cały fabryczny zestaw, porównywałem z autem kolegi. Oczywiście Megane może nie jest najlepszym przykładem bo Renault uparcie do dziś montuje głośniki 13cm, i w II dodatkowo były one przykręcane do plastikowego boczka, a nie do konstrukcji drzwi. A tu ciekawy przykład różnicy po wytłumieniu: (w megi tak nie było niestety...)

http://youtu.be/TdGudAE3iA4

Edytowane przez QQbiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie cały problem w doborze odpowiedniego głośnika do danej komory drzwi - więc efekt to raczej wynik prób i błędów i totolotek ;). Jednak aby głośnik zagrał ładnym basem - musi mieć odpowiednią komorę - więc rozwiązanie typu  DEI Boom Mat Speaker Baffle - moim zdaniem nie zda egzaminu w tej kwestii - bo tam praktycznie brak jest komory, więc niskie tony najlepiej przekazać na dodatkowy sub. Jako ciekawostkę podam fakt iż w poprzednim aucie miałem fabryczny system (high performance sound - 8 głośników (dynaudio) + zewnętrzny wzmacniacz) i grało to jak na moje potrzeby rewelacyjnie (niskie tony pomimo braku suba schodziły bardzo nisko a mimo to nie były dominujące).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, DEI to bardziej osłona dla głośnika, w której nawet zaleca się wycięcie otworów z tyłu i też mam wrażenie, że w takiej formie może popsuć dźwięk prędzej.

Jak przyjdzie subwoofer to podłączę go najpierw tą wiązką od wzmacniacza, ale pominę wzmacniacz. Jak będzie okej to tak zostawię i podaruję sobie ten wzmak. Zdejmę podbicie basów z drzwi i niech grają średnicę bez wysilania. Zobaczymy - dam znać o kolejnych krokach i efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to dobry kierunek :). Teraz tylko kwestia doboru odpowiedniego suba, a z tego co pisałeś to myślisz o takim pod siedzenie. Ja nie słyszałem nigdy takiego, więc trudno mi oceniać takie rozwiązanie (choć opinie czytałem zazwyczaj sceptyczne - w porównaniu do rozwiązań klasycznych). Sama idea fajna - bo nie zajmuje miejsca w bagażniku. Aczkolwiek są może modele które pomimo płaskiego kształtu i raczej małych gabarytów grają nieźle - warto było by odsłuchać. ( Sam posiadam głośnik BT który pomimo gabarytów niedużego piórnika dla dzieci - gra dźwiękiem nadwyraz "potężnym" w stosunku do swoich rozmiarów, - wiele osób myślało że gdzieś jest ukryty dodatkowy sub :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie łatwo, raczej będę musiał zaryzykować. Wybór takowych jest niewielki stosunkowo. Gdyby gdzieś w pobliżu mieli w sklepie to po prostu podjechałbym i przetestował. Niestety u mnie w mieście jest tylko sklep z produktami marki Peiying. Hmmm, a może dać skośnookim szansę? Ale Peiying?! Nawet nazwa nie wróży dobrego grania...

Rozważałem nawet takiego Blaupunkta jak twój, tylko mimo wszystko skrzynka w bagażniku mnie drażni.

Tak jak piszesz opinie są zwykle kiepskie, choć wiele z nich nie jest popartych wlasnym odsłuchem. Z drugiej strony jeśli zabrały się za produkcję takich konstrukcji firmy typu Focal czy Clarion to może jednak coś z tego wycisnęli. Nie chcę dyskoteki i nagłaśniania okolicy, więc wydaje mi się, że spełni oczekiwania. Ewentualnie można kupić przez internet i oddać:) Za wysyłkę w plecy ale bogatszy o doświadczenie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy się rozumiemy z tym menu serwisowym i info o wzm. BOSE. Nie rozumiem związku między tym, a kostką do podgrzewania siedzeń (ja podgrzewane fotele już mam...)

Oto fotka menu serwisowego:

DSC_1320.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy się rozumiemy z tym menu serwisowym i info o wzm. BOSE. Nie rozumiem związku między tym, a kostką do podgrzewania siedzeń (ja podgrzewane fotele już mam...)

Oto fotka menu serwisowego:

 

Bo ta kostka nie ma związku z info o Bose:)

O tej pozycji w menu serwisowym pisałem Ci, że nie jest to moim zdaniem relikt, ponieważ:

 

... w USA jest X-trail pod nazwą Rogue i mają w opcji nagłośnienie Bose (6 głośników, sub w kole i centralny na środku w podszybiu).

A to ten sam Nissan Connect, tylko troszkę pozamieniane miejscami przyciski i obsługuje ichnie jakieś cyfrowe radio Sirius coś tam.Czy zaowocuje to pojawieniem się takiej opcji wyposażenia w Qashqaiu? Mozliwe, pierwszy Qashqai dostał Bose po roku czy dwóch. Natomiast prędzej spodziewałbym się Bose w X-trailu - czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czyli jednak dobrze myślałem. Też uważam, że za rok-dwa Nissan będzie oferował BOSE w std w Teknie, przy jakimś FL. Oby dawali też możliwość dołożenia tego sprzętu, ech...

No bo właśnie - why, Nissan, why?!

http://www.nissanusa.com/buildyournissan/vehicle-images/2014/RGE/XGC40NIS112C0/0a529fd36595f72da31c3b44d0686678/Rogue/SL/Bose-Audio-System/Interior

 

Ale, ale! Patrzcie na to:

http://2015-2016nissancars.com/2015-nissan-qashqai/

 

Wygląda na to, że będzie BOSE w J11 - co prawda tu w RPA< ale...

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Boss'em moze byc tak samo jak z tym nawiewem na tylne siedzenia. Tez w Rosji jest, ale w wersji europejskiej nie da rady go zamontowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...