Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ[J11] Nawigacja - wszystko na ten temat / aktualizacje itp.


Gość lzacharski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzmy, że wiem o co Ci chodzi. ;)

Aktualne mapy można nabyć drogą kupna w popularnych serwisach aukcyjnych.

Mapy znajdują się na kartach SD i to od wersji tych map zależy aktualność danych, a nie od serwisu Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis nisana nieposiada aktualnej nawigacji. Czy ktoś może mi pomóc.?

Jesli serwis nie posiada to dlaczego myslisz ,ze istnieje nowsza mapa?

Jaka wg ciebie jest wersja mapy najnowszej a jaka oferuje serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie aktualność tych map jest taka sobie. Ktoś przyzwyczajony np.do Automapy, która jest aktualizowana kilka razy w roku, w przypadku NC może być zawiedziony, bo najnowsze dostępne mapy zawsze są rok do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast cena za kartę SD nie jest adekwatna do oferowanej dokładności map. przy czym jak zauważyli koledzy mapy, nawet jak ktoś zapewnia iż są z tego roku, zawsze pochodzą z roku poprzedniego. Nie piszesz z którego roku masz auto a to istotne przy zakupie aktualizacji bo te NC sprzed 2012 mają innego softa a te po tym roku innego. przykładowe karty i ceny masz tu;

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=nissan+connect+SD&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-1-mt-0113

A jak chcesz mieć dokładniejsze to możesz skorzystać z takiej usługi;

http://www.uczymyautapolskiego.pl/produkty/nissan.html

W tym przypadku aktualizacja kosztuje 200PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o powód zmiany?

Czy:

- przytrafiło Ci się, że nawigacja nie miała w swej bazie danej ulicy?

- czy wyznaczyła się trasę nie uwzględniając aktualnej, lepszej drogi? Jakiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj odebrałem QQłkę - produkcja marzec/2015. Dostałem kartę SD z mapami w wersji 2013. Mówią, że najnowsza jaka jest dostępna do NC2. Może ktoś to potwierdzić? Trochę słabo - nie widać np. S3 od Gorzowa w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% na dzień dzisiejszy jest najnowsza mapa 2013/2014 czyli nie kłamią , ta co podał Bartosz , post wyżej  25920 - 4EA0C

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% na dzień dzisiejszy jest najnowsza mapa 2013/2014 czyli nie kłamią , ta co podał Bartosz , post wyżej  25920 - 4EA0C

Dzięki za info. Ja mam 25920 - 4EA0B - mówią, że wersja OEM dedykowana do QQ. Kiedy mogłaby wyjść aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche idiotyczne to tlumaczenie z wersja OEM. Powinienes dostac z najnowsza dostepna mapa na chwile produkcji - a nie dostales. Tu wg mnie masz prawo sie domagac najnowszej mapy i niech nie gadaja bzdur i jakichs wersjach OEM. Idac tym trybem myslenia to moga dac ci z autem wersje sprzed 10 lat i twierdzac, ze wszystkie nowsze to wersje OEM....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche idiotyczne to tlumaczenie z wersja OEM. Powinienes dostac z najnowsza dostepna mapa na chwile produkcji - a nie dostales. Tu wg mnie masz prawo sie domagac najnowszej mapy i niech nie gadaja bzdur i jakichs wersjach OEM. Idac tym trybem myslenia to moga dac ci z autem wersje sprzed 10 lat i twierdzac, ze wszystkie nowsze to wersje OEM....

To też jest wersja 2013/2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z postu Bartosza wynika, ze obecnie najnowsza jest z literka C, a Ty masz B. Czyli jaki by to nie byl rocznik w nazwie mapy, dostales starsza niz powinienes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliscie juz moze nowe mapy z literka C w sprzedazy poza salonem? Ebay? Nie usmiecha mi sie dawanie 1000 zl za najnowsze mapy skoro dopiero co auto kupilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z postu Bartosza wynika, ze obecnie najnowsza jest z literka C, a Ty masz B. Czyli jaki by to nie byl rocznik w nazwie mapy, dostales starsza niz powinienes.

Update: po wizycie w ASO i małej awanturce (żartuję) - w moim slocie na karty SD znalazła się karta z oznaczeniem na końcu "C".

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: po wizycie w ASO i małej awanturce (żartuję) - w moim slocie na karty SD znalazła się karta z oznaczeniem na końcu "C".

Pzdr

No tak, tylko gdybys pewnie sie nie upomnial to dostalbys ta starsza a nowsza dostal by zaprzyjazniony kierowca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak,że literka na końcu,oznacza tylko model auta do którego była przeznaczona pierwotnie? Bo obie są na 2014r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem moje QQ wczoraj, rocznik 2014, mapa rocznik 2013 - też usłyszałem że to najnowsza ...

Ale masz z literka B czy C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak,że literka na końcu,oznacza tylko model auta do którego była przeznaczona pierwotnie? Bo obie są na 2014r.

 

literka wg kolejności alfabetycznej oznacza coraz to nowsze wersje a początek to zapewne nr katalogowy karty z mapami ( 25920) natomiast do jakiego modelu o tym mówi wg mnie druga część nr katalogowego ( 4EA0) no i literka oznacza czy nowsza czy starsza mapa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem moje QQ wczoraj, rocznik 2014, mapa rocznik 2013 - też usłyszałem że to najnowsza ...

Ale na "nie pocieszenie" :) cie moge powiedziec, ze w zwiazku z tym, ze masz auto z 2014 roku to sprzedawca ma prawo co dac najnowsza mape na chwile produkcji...

A wtedy byly chyba mapy z literka B, wiec jesli masz C to podziekuj ladnie sprzedawcy za to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety...mam 4E0B czy jakoś tak, przynajmniej na 100% wiem że jest B a na karcie napisano "2013". Ale tak wogóle to ciekawostka i zagwozdka zarazem

wczoraj testowałem to navi (działa całkiem fajnie, szkoda że nie ma lektora tylko digitizer mowy bo przez to mało płynnie po polskiemu gada). Wrzuciłem trasę Bielsko-Biała - Żywiec a navi poprowadziła mnie na S69 która w 2013 była zamknięta :) . Otwarli ją dopiero we wrześniu 2014 . To teraz pytanie do innych użytkowników  - czy navi w tej wersji z 2013 uwzględnia również nowy odcinek A1 za Łodzią w kierunku na trójmiasto ? Pamiętam że była otwierana na jakoś na majówkę 2014 , zresztą wtedy tamtędy jechałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...