Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ[J11] Nawigacja - wszystko na ten temat / aktualizacje itp.


Gość lzacharski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam admina bo nie w temacie i tylko odpowiem "Andrzejowi G' . Po moich rozlicznych problemach z Qq i wielu negatywnych kontaktach i wtopionej kasie w nowy w końcu samochód na chwilę

obecną wybrał bym mimo wszystko Japan Motor Poland. To w sytuacji jeśli chcesz utrzymać gwarancję. Wizyty u konkurencji tylko z prawnikiem i wszystko na piśmie !!!. Zaczynam oswajać się z myślą

zmiany marki, auta i tego całego bardaku. Chętnie bym opisał jak inne marki prowadzą dialog z klientem. Właśnie dostałem z Komornik ankietę pytającą jak oceniam nowy serwis.

Jak się uśmiechają panowie ? czy jest dobra kawa ? . Tak, mam to dokładnie tam ..... Korzystałem z pomocy ekspertów z poza sieci, kosztuje ale ktoś chce, rozumie i w końcu do czegoś się dochodzi.

To jest nowe, a co dalej ?.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie klincz !!!

Ja je na szczęście zadałem sobie przed zakupem ....

Przepraszam ,że się znowu wtykam  ...

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się tu mądralo nie wtrącaj. ;)

Bo ja na ten przykład mam obecnie odarty błotnik do mięsa, a korozji nie widzę. :whistle:

A na tej Twojej Madzi, to gdy już płynęła z Japonii, to ją ruda toczyła pod lakierem. :D

I jeszcze pewnie napromieniowana, bo składana z blach spod Fukushimy. :P

A kto wie czy na dodatek jakiego gangbangu skośnookie ludzie tam w niej nie uprawiali przed zapakowaniem na statek, bo widziałem na takiej jednej stronie o anatomii, ;) że to u nich modne.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurna,przecież to połowa samochodu!!! I jeszcze DVD niema....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek...świetnie policzyłeś :D

Jaz rozpędu policzyłem rubla 0.7 zamiast 0.07 :D

Wyszła mi piekna kwota :D Masz rację około 3000tys :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Próbował ktoś usunąć bądź zaktualizować fabryczny plik z fotoradarami? Przecież musi być jakiś sposób na jego aktualizacje. Nie wierze, że Nissan zrobił jeden plik i teraz trzeba go używać przez lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregson napisał:

Próbował ktoś usunąć bądź zaktualizować fabryczny plik z fotoradarami? Przecież musi być jakiś sposób na jego aktualizacje. Nie wierze, że Nissan zrobił jeden plik i teraz trzeba go używać przez lata. 

Na dodatek w tym fabrycznym pliku siedzą dane mocno nieaktualne. Są tam jeszcze atrapy fotoradarów, których od kilku lat nie ma już przy drogach. Totalny szajs, za który Nissan każe sobie słono płacić.

Wgrywając świeży, predefiniowany do naszych NC zestaw fotoradarów np. z SCDB mamy najświeższe lokalizacje wszelkiej maści fotoradarów, ale niestety tego fabrycznego nie da się wyłączyć / usunąć, w efekcie czego "piska" nam również w miejscach, gdzie po "skrzynkach" od lat nie ma już śladu.

Dodam,że fabryczny zestaw to „Alerts 0913”. Z tego co mi wiadomo, plik jest w formacie .ntq. Jest programik który rzekomo (nie testowałem) otwiera / konwertuje pliki .ntq
Jeżeli ktoś ma na tyle samozaparcia, to programik można pobrać Free File Viewer Pro

Problem w tym, że najpierw trzeba by fabryczny zestaw znaleźć na karcie (ja nie znalazłem), skopiować na PC ... i można się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro systemowe fotoradary mają określoną nazwę to czy próbował ktoś wgrać nowe Fotoradary ale dając plikowi na USB taką samą nazwę jak mają systemowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, by ten numer Ci się udał, bo ...
1- fotoradary fabryczne są na karcie i z karty są czytane
2- fotoradary dogrywane są wgrywane bezpośrednio do pamięci urządzenia (NC) i po ich wgraniu pena można wyjąć.

Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem byłoby zlokalizowanie zestawu fabrycznego „Alerts 0913” na karcie z mapą i wywalenie go z karty, lub podmienienie na przekonwertowany plik z formatu .csv na .ntq

Trzeba jeszcze mieć na uwadze fakt, że plik wyświetlany w menu NC jako „Alerts 0913”, na karcie może występować pod zupełnie inną nazwą, więc konia z rzędem temu, kto zlokalizuje igłę w tym stogu siana.

kol. gregson - trzymam kciuki za Twój sukces ... byłbyś pionierem, któremu się ten numer udał :zwyciestwo2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, o to co mi wyszlo.

Wgrałem nowe fotoradary, ale plik na USB nazwałem: Alerts 0913. Czyli tak jak nazywają się fotoradary systemowe. Po wgraniu do samochodu, pojawił mi się katalog: Alerts 0913 0913. Tak, zgadza się. Wcześniej miałem, oryginalny „Alerts 0913„ oraz nowo wgrany „nissan connect”. Chciałem być cwany i chciałem oszukać system i nowe fotoradary nazwałem tak samo jak oryginalne. I jak napisałem, po wgraniu utworzyl się katalog „Alerts 0913 0913”. Przejrzałem zawartość katalogu i widziałem ID dla nowych fotoradarów.  Pojechałem na znany mi punkt gdzie systemowy plik pokazywał fałszywy fotoradar- i niestety wciąż jest on pokazywany jadąc samochodem. Wynika z tego, że nowe fotoradary zostały dograne do starych i zapisane teraz w jednym katalogu. 
Teraz pytanie- gdzie są zapisywane informacje o fotoradarach. Wg mnie zapisywane są one gdzieś w pamięci samochodu. Nie na karcie SD z nawigacją. Dlaczego? Bo gdy zmieniłem kartę SD na starszą, wciąż widziałem fotoradary w moim nowym katalogu „Alerts 0913 0913”. I są to te same fotoradary które widziałem po dograniu podczas wcześniejszej operacji. 

Hehe, jutro sprawdzę, czy wygrywając z powrotem na USB nowe fotoradary jako „nissan connect” pojawią się w samochodzie katalogi jakie miałem wcześniej, czyli Alerts 0913” i nowy „nissan connect”, czy tez mam już na stałe zmodyfikowany plik systemowy.
A na koniec to zadzwoniłem dziś rano do Toruńskiego serwisu Nissana czy można jakoś zaktualizować systemowy plik z fotoradarami- i powiedziano mi, że nie można. W następnym tygodniu przedzwonię do centrali, bo nie wierze, że nie można go zaktualizować. Dla mnie byłby to absurd. 
Podzielę się informacjami :)

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gregson napisał:

Teraz pytanie- gdzie są zapisywane informacje o fotoradarach. Wg mnie zapisywane są one gdzieś w pamięci samochodu. Nie na karcie SD z nawigacją.

Na to pytanie odpowiedziałem przed Twoim postem.

20 minut temu, gregson napisał:

Bo gdy zmieniłem kartę SD na starszą, wciąż widziałem fotoradary w moim nowym katalogu „Alerts 0913 0913”.

Chcesz powiedzieć, że po dograniu fotoradarów z zewnętrznego źródła i nazwaniu ich „Alerts 0913", teraz nie masz 2 oddzielnych plików z fotoradarami, tylko jeden ?
Jeżeli tak, to spróbuj go usunąć, chociaż wątpię by było to możliwe i zniknęły wszystkie, bo z poziomu menu NC raczej nie usuniemy pliku na karcie.

Możesz też spróbować nazwać te dogrywane "Alerts" (bez cyferek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba fotoradary fabryczne nie są przechowywane na karcie, tylko w NC. 
Twierdze tak, ponieważ gdy na końcu wymieniłem kartę SD na starszą, to wciąż widziałem jeden katalog „Alerts 0913 0913”.

I zgadza się. Po wgraniu dodatkowych fotoradarów pod nazwa taką jak systemowe to widziałem tylko jeden katalog - „Alerts 0913 0913”. I w katalogu tym widziałem nowe fotoradary. 

Jutro spróbuje raz jeszcze wgrać na nowo „nissan connect” aby z powrotem dostać dwa katalogi, i sprawdzę tez co się stanie jak wgram z nazwą tylko „Alerts„ jak sugerujesz. 
 

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gregson napisał:

No właśnie chyba fotoradary fabryczne nie są przechowywane na karcie, tylko w NC.

Twierdze tak, ponieważ gdy na końcu wymieniłem kartę SD na starszą, to wciąż widziałem jeden katalog „Alerts 0913 0913”.

Z tego wniosek, że baza fabrycznych fotoradarów to pic na wodę i kolejne karty zawierają ten sam zestaw „Alerts 0913".
Pamięć wewnętrzna NC przechowuje tylko pliki i ustawienia użytkownika + ew. zmianę oprogramowania, jeżeli nowsza karta takową zawiera. Wszystkie dane mapowe (w tym POI i fotoradary fabryczne) nie są kopiowane do pamięci wewnętrznej, a sczytywane bezpośrednio z karty z mapą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po długich testach udało mi się usunąć w końcu z systemu oryginalną, mocno nieaktualną bazę fotoradarów "Alerts 0913" i zastąpienie jej aktualną, pochodzącą z SCDB.

Sposób jest prosty.
Pobieramy z SCDB aktualną bazę fotoradarów. Po rozpakowaniu zipa otrzymujemy pliczek o nazwie nissan_connect.csv

Zmieniamy mu nazwę na Alerts 0913

Tak przygotowany pliczek wrzucamy na PENA nie jak mówią instrukcje do myPOIs / myPOIWarnings, ale bezpośrednio do myPOIs. Folder myPOIWarnings zostawiamy na penie, ale pusty.

Tak przygotowanego pena wkładamy do gniazda USB i po pytaniu systemu czy wgrać, potwierdzamy.

Po zakończeniu kopiowania wyjmujemy PENA z gniazda (nie wiem czy to konieczne) i sprawdzamy, jakie mamy wgrane poi użytkownika. Okazuje się, że ten nowy zestaw i tak został wgrany do NC3 do folderu myPOIWarnings ... i jest cacy.
mamy więc teraz 2 zestawy o nazwie Alerts 0913 - jeden oryginalny bezpośrednio w myPOIs -> Alerts 0913 , a drugi nasz z SCDB w myPOIs -> myPOIWarnings -> Alerts 0913

Następnie korzystając z menu NC 3 korzystamy z funkcji usunięcia POI specjalnych.

Po zakończeniu usuwania okazuje się, że zostaje usunięty starszy zestaw (fabryczny), a pozostaje ten w lokalizacji myPOIs -> myPOIWarnings -> Alerts 0913

I o to nam chodziło.

Dla ułatwienia jednorazowy prezencik - rozpakować rar'a i zgodnie z tym co napisałem wyżej, zaaplikować z PEN'a
https://www.sendspace.com/file/f4ic4k

PS.

Wcześniej podejrzałem różnicę w nazewnictwie poszczególnych punktów. Oryginalne miały w nazwie ID ... , a nowe miały długie nazwy, więc jestem pewny, że finalnie zostały nowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Serdecznie, fajnie by było żeby ten plik usunąć męczę się kilka lat z tym problemem Panie Andrzeju nie wiem co to SCDB, jeżeli byłby Pan uprzejmy i podesłał mi ten plik bo link nie działa spróbował bym u siebie tzn. u żony w qashqaia

Pozdrawiam JK R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem

17 minut temu, Krzysior napisał:

Witam Serdecznie, fajnie by było żeby ten plik usunąć męczę się kilka lat z tym problemem Panie Andrzeju nie wiem co to SCDB, jeżeli byłby Pan uprzejmy i podesłał mi ten plik bo link nie działa spróbował bym u siebie tzn. u żony w qashqaia

Pozdrawiam JK R

no sprawdziłem są to punkty POI tylko że płatne 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
18 minut temu, Krzysior napisał:

nie wiem co to SCDB

A wystarczyło wklepać w przeglądarkę Google magiczne słowo "SCDB", by się dowiedzieć

20 minut temu, Krzysior napisał:

... byłby Pan uprzejmy i podesłał mi ten plik bo link nie działa

Bo linki jak widać nie są wieczne, a znaczenie zawartego w opisie zwrotu jest chyba zrozumiałe.

 

W dniu 19.09.2020 o 17:28, Andrzej G napisał:

... jednorazowy prezencik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę działał, ciekawe czy się uda 

Pozdrawiam i Dziękuję za opis wygląda logicznie 

Pozdrawiam JK R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...