Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakie macie ciśnienie opon ?


sph3r3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jedno pytanko.

Odpalam autko, wskazuje ciśnienie 2,2. Robię 10 km i na wyświetlaczu 2,3. Następne 10 km i widzę już ciśnienie 2,4.

 

W którym momencie pomiar ciśnienia w oponach jest ten właściwy? Tzn. kiedy ma go porównać z tym zalecanym przez producenta (tabliczka na słupku)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniałem koła, tez miałem dowalone ponad 3 ! Jadąc pod kompresor czułem każdy kamyczek, ale zrobiłem przód 2,3 a tył 2,4 i wygląda że jest ok  :thumbsup:  Zauważyłem tylko lekkie ściąganie w lewo po zmianie opon, może jest mała różnica ciśnienia, muszę się temu przyjrzeć w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być różnica ciśnień lub niewłaściwe wyważenie powodem ściągania może być. najprościej sprawdzić zamieniając koła. Wówczas upewnisz się że ściąganie jest ich zasługa. Co do ciśnienia zawsze mierzy się je (to właściwe) na zimnych oponach. Jeśli, by sprawdzić, ciśnienie musisz dojechać ponad 1 km. to już nie będzie właściwy odczyt. Ciśnienie najlepiej sprawdzać rano w garażu lub w zacienionym miejscu (słońce szybko nagrzewa czarne elementy) zwykłym ciśnieniomierzem a potem w zależności od potrzeby dobić ile potrzeba. Ciśnienie winno sprawdzać się nawet co miesiąc szczególnie w okresie jesienno wiosennym. Spadek temperatury powoduje kurczenie się powietrza stąd niektórzy mówią o letnim i zimowym powietrzu w oponach.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze pompuję koła mieszanką 80% azotu i 20% innych gazów .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze pompuję koła mieszanką 80% azotu i 20% innych gazów .

A widziałem przypadki, że ludzie się na to nabierają i za to płacą

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam patent, ze pompuje specjalna mieszanka -78% azotu, 21% tlenu, a pozostale 1 % to specjalna domieszka powodujaca, ze auto nie wpada w dziury na drodze tylko nad nimi przelatuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pompuję zwykłym powietrzem z kompresora. Ale za to lubię sobie przygazować. Szczególnie po fasoli i bigosie. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gaz błotny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w 100% rację, teraz niestety jak nie powiesz ile ,to władują według swojego widzimisię. 

 

no to obczajcie to - mi raz napompowali 1,5 atmosfery i twierdzili że to jest gites. Wyjechałem za zakręt to od razu poczułem jakbym miał przebite opony :/

Reklamacja , dobicie opon do 2,3 i 2,5 i wsio przeszło. Więc ma to spore znaczenie.

 

Widzę że temat się rozwinął choć niektórym mieszanka gazów się nieco miesza ;).

Czyli jak na razie widzę że ktoś na 2,3 przód i 2,4 tył jeździ i jest oki. Odbiore moje QQ to sprawdzę i dam znać - mam swój przenośny kompresor to mogę testować nawet w drodze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ale za to lubię sobie przygazować. Szczególnie po fasoli i bigosie. :whistle:

 

 

Czyli tzw. podkołdernik jadowity czy bulgotnik pospolity...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laie_67:  nie podchodź z otwartym ogniem :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach aschenbeher mieć w środku  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może cichacz fotelowy bo to w aucie :D

Tak jest. Tym razem nie kupiłem auta z fotelem wypierdzianym przez Niemca, tylko ja własnodupnie :D fotel ów wypierdzę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tematu głównego,przed chwilą zmierzyłem i ciśnienie mam 140 na 90  :doctor:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tematu głównego,przed chwilą zmierzyłem i ciśnienie mam 140 na 90  :doctor:

To wyższe z przodu to niższe z tyłu czy odwrotnie.......????? A na poważnie górne może być dolne ciut przy wysokie, pewnie zobaczyłeś przez okno jak ktoś z gwoździem do Twych autek się zbliża.. Okłady z ciepłych niekoniecznie młodych za to koniecznie damskich ramion proponuje, uspokaja i odpręża.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tematu głównego,przed chwilą zmierzyłem i ciśnienie mam 140 na 90  :doctor:

Jestem lepszy...120/90 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj macie prawidłowe wartości ciśnienia. Co prawda Manix jest już na granicy, bo ciśnienie 140/90 jest granicą, po przekroczeniu której można mówić o nadciśnieniu. Ale biorąc pod uwagę jego wiek i to, że daje w szyję :devil: można uznać, że jeszcze trochę pociągnie. :D

Stary łapiduch Wam to mówi. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, żona potwierdza że w zakręcie jeszcze mnie nie wyrzuci.Choć po meczu to było z 200/120 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co było sobie podnosić ciśnienie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...