Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zwierzaki pod maską


zibiarnold
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów!

Założyłem ten temat bo już kolejny raz jakiś gryzoń atakuje mi wyciszenie pod maską silnika. Poprzedni qashqai przed sprzedażą także został pogryziony a teraz nowy zakup i wygląda tak samo. Próbowałem różnych środków, pieprz, kostki domestosa oraz niemiecki produkt typowy na kuny. Wszystkie kable cała elektryka jest nie ruszona tylko wyciszenie, może ktoś z kolegów miał podobne problemy i podzieli się ze mną swoim doświadczeniem z gryzoniami.

Pozdrawiam

post-84102-0-81000000-1428078823_thumb.jpg

post-84102-0-12646400-1428078882_thumb.jpg

post-84102-0-73944400-1428078916_thumb.jpg

post-84102-0-43474200-1428078959_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie działa to wnyki wnyki trza pozakładać z cienkiego drutu :devil:  

Obrzydliwa porada. Spróbuj jeszcze innych odstraszaczy zapachowych lub elektronicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak walczyłem kiedyś bez większego powodzenia z podobnymi stworami, to akurat w tym przypadku jestem skłonny przyznać rację Edkowi. Tępić te szczury na wszelkie sposoby, bo niedługo zeżrą nam nie tylko samochody, ale i nas samych. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym siedział  nawet całą noc aż bym wysiedział gada co samochód w nocy zjada !!!!!

No na kotlety bym go kroił mym Japońskim majchrem :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnyki trochę ciężko założyć samochód stoi w centrum na strzeżonym parkingu ludzi pełno więc jak taki gryzoń się powiedzmy złapie zrobi dużo hałasu, a Animalsi tylko czekają. Wiadomo że każdy stworek chce żyć ale do przesady! Rozważam jeszcze te odstraszacze ultradźwiękowe kolega ma założone w ogrodzie na koty, mówi że skuteczne zawsze warto spróbować. Teraz pierwsze co robię przed odpaleniem auta to sprawdzenie pod maską czy nie ma więcej szkód, a i teraz mogę testować siłowniki od Jacko29

Jeszcze dodam to wszystko co spadło na silnik to pali się tak samo szybko jak namiot wojskowy i to mobilizuje do walki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trutki dobrej posyp w komorze silnika to odpocznie sobie szkudnik  jeden, jak tu a jaka uśmiechnięta bo najedzona :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierść psa pod wygłuszenie maski plus kostka domestosa w pończochę i przywiązać gdzieś pod maską. U mnie to sprawę załatwiło, a już wymieniałem sondę w nowej kii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w tą przedświąteczną sobotę.

Podaję receptę na amatorów wygłuszenia maski samochodowej czy jak by ją jeszcze inaczej nazwać. Jest taki preparat w płynie o nazwie toksan lub toxan który dostępny jest w sklepach typu drogeria lub ogrodniczy. Tą płynną substancją nasączyć np. pędzlem wykładzinę i nasz nieproszony gość przestanie odwiedzać nasze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie smród zaciągać do kabiny. Ostatnio jedynie przetarłem plastiki pod maską środkiem do plastików i już przez parę dni zawiewało mi chemią z nawiewów. Byłbym więc ostrożny ze smrodzeniem pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek,łącznie z tym co zamieścił ten filmik,Ciebie również bym ukarał.Kuny są pod ścisłą ochroną!!! I czy nam szkodzą czy nie wiadomo ,że zabić ich nie wolno!!!  

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja poradzę że ja jestem pozbawiony Empatii do szkodników wszelakich  :)

Największym szkodnikiem na Ziemi jest człowiek.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja poradzę że ja jestem pozbawiony Empatii do szkodników wszelakich  :)

Empatii???Raczej świadomości!

„Empatia to zdolność do myślenia i odczuwania siebie w wewnętrznym życiu innej osoby.”;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to biedne zwierze jest winne że człowiek wyrąbał mu las i zrobił parking czy postawił miasto ja mam warsztat w centrum miasta przy dworcu głównym w zakamarach tego miejsca biegają koty i biegają kuny

zostawiam przeróżne resztki wszystko znika Kunę widziałem i dwa razy mi zostawiła kości pod maską ale najedzona nie gryzie kabli ani wygłuszenia ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagrowi coś opla zjadało i znajomemu ravkę zamontowali jakieś elektrodziadostwo i już sie nie poawiło  - jakieś ultradzwiękowe typowe na futrzaki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

jest jeden dobry sposób - demontaż wygłuszenia i po problemie - nie będzie kusić gryzoni i będą omijać z daleka wasze fury  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: wygłuszenie maski to nie wszystko co ruszają gryzonie( kable, przewody spryskiwaczy,itp)

Po drugie: zaproponowałem sierść psa żeby nie robić gryzoniowi szkody, odstrasza go zapach naturalnego wroga :)

Po trzecie: kostka domestosa krzywdy też nie robi bo gryzonie jej nie jedzą tylko czują. Reasumując moim sposobem żaden gryzoń nie ucierpi, w kabinie nie czuć żadnych zapachów. A z moich obserwacji wynika że gryzonie lgną przede wszystkim do nowych fur, więc trzeba kupować stare. ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryzonie lgną przede wszystkim do nowych fur, więc trzeba kupować stare. ;)

 

I właśnie to spostrzeżenie jest chyba najbardziej trafne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj się nie zgodzę ,"moja" kuna znowu wybrała do konsumpcji siedmioletniego mondeo (zeżarła przewody od świec po raz drugi ) nie wykazując żadnego zainteresowania stojącym obok miesięcznym qashqaiem .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...