Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Karoseria - spasowanie blach


mattk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma nic do 80.000zł   :bezradny:

Mi nie jest głupio  :D

Ja QQ bym nie kupił dla mnie to on jest za obły .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obły nie obły. Prawda jest taka, że kwota ok.80 tys.zł wydaje się wystarczająca na wybór wśród palety crossoverów. W praktyce jednak nie daje wielkiego pola manewru i QQ póki co pozostaje rozsądnym wyborem w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. To jest stan po spasowaniu drzwi prawych przednich.

 

Pzdr

post-21227-0-39843400-1428863756_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest znacznie lepiej. Zwłaszcza w miejscu, które wskazujesz palcem. Bardzo dziwnie to wyglądało - im niżej tym szpara była szersza.

Czy z drugiej strony też Ci poprawiali?

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest teraz OK. Wszędzie równo. Nawet śmialiśmy się ze znajomym z ASO, że jest lepiej niż w większości nowych na placu.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Mój egzemplarz jeżeli chodzi równe szeliny powiedzny że ok.

Jednak ciekawi mnie inny aspekt. Zauważyłem że po obu stronach mam niejednakowo spasowane górne listwy tylnich drzwi które łączą sie z listwa tylnego małego okna . Z jednej strony jest idealnie jednak sa różnice takie że jakby listwa od małego okna była głebiej . Po drugiej stronie jest idealnie co do głębokości natomiast nie sa w jednej lini. Z ciekawości udałem sie do salony zobaczyc jak mają nowe QQ i okazało sie że te które stały na salonie równiez miały tą przypadłość . Sprawdzcie proszę Panowie jak to wygląda u Was . Jak temat będzie podłapany zrobię jutro zbliżenia tych oto miejsc.

Witam

 

Mój egzemplarz jeżeli chodzi równe szeliny powiedzny że ok.

Jednak ciekawi mnie inny aspekt. Zauważyłem że po obu stronach mam niejednakowo spasowane górne listwy tylnich drzwi które łączą sie z listwa tylnego małego okna . Z jednej strony jest idealnie jednak sa różnice takie że jakby listwa od małego okna była głebiej . Po drugiej stronie jest idealnie co do głębokości natomiast nie sa w jednej lini. Z ciekawości udałem sie do salony zobaczyc jak mają nowe QQ i okazało sie że te które stały na salonie równiez miały tą przypadłość . Sprawdzcie proszę Panowie jak to wygląda u Was . Jak temat będzie podłapany zrobię jutro zbliżenia tych oto miejsc.

 

Dopiero teraz udało mi się załadować fotkę. Zaznaczyłem wspominane miejsce.

post-101785-0-70448500-1476393681_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój egzemplarz jeżeli chodzi równe szeliny powiedzny że ok.

Jednak ciekawi mnie inny aspekt. Zauważyłem że po obu stronach mam niejednakowo spasowane górne listwy tylnich drzwi które łączą sie z listwa tylnego małego okna . Z jednej strony jest idealnie jednak sa różnice takie że jakby listwa od małego okna była głebiej . Po drugiej stronie jest idealnie co do głębokości natomiast nie sa w jednej lini. Z ciekawości udałem sie do salony zobaczyc jak mają nowe QQ i okazało sie że te które stały na salonie równiez miały tą przypadłość . Sprawdzcie proszę Panowie jak to wygląda u Was . Jak temat będzie podłapany zrobię jutro zbliżenia tych oto miejsc.

Witam

 

Mój egzemplarz jeżeli chodzi równe szeliny powiedzny że ok.

Jednak ciekawi mnie inny aspekt. Zauważyłem że po obu stronach mam niejednakowo spasowane górne listwy tylnich drzwi które łączą sie z listwa tylnego małego okna . Z jednej strony jest idealnie jednak sa różnice takie że jakby listwa od małego okna była głebiej . Po drugiej stronie jest idealnie co do głębokości natomiast nie sa w jednej lini. Z ciekawości udałem sie do salony zobaczyc jak mają nowe QQ i okazało sie że te które stały na salonie równiez miały tą przypadłość . Sprawdzcie proszę Panowie jak to wygląda u Was . Jak temat będzie podłapany zrobię jutro zbliżenia tych oto miejsc.

 

Dopiero teraz udało mi się załadować fotkę. Zaznaczyłem wspominane miejsce.

Jak przyjrzysz się dokładnie,to  zauważysz że drzwi również tak jakby odstawały od płaszczyzny.Nie wiem,czy przypadkiem nie jest to celowe.Różnice są minimalne i nie rzucają się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmamot w prosty sposób mogę Tobie wyjaśnić dlaczego z jednej strony i drugiej samochodu masz róznice pomiedzy listwami drzwi a tym malym okienkiem.

Sprawy maja sie nastepująco, to małe okno jest wklejane  w karoserię razem z chromowana ramką, i jak się temu na produkcji wklei równo i na odpowiednią głębokość to będzie dobrze a jak pójdzie ciut na kleju głębiej to będzie kiepsko.Jest jeszcze jedna sprawa, najpierw wkleja siĘ okna z ramką, póżniej na samym końcu montuje się drzwi, nikt nie będzie pasował już włożonego okna .PoWinny być tam w samej ramie okna zamontowane dystansowe plastiki które ustalają czy okno ma być głębiej osadzone czy mniej, w wielu samochodach tak jest , ale czy QQ tego nie wiem.

Z racji wykonywanej pracy mogę Wam wiele tematów przybliżyć , glównie blacharsko-lakierniczych, jeśli ktoś będzie miał pytania, a ja będę znał odpowiedz :))to zapraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie słupkiem zato słupkiem od-spasowałem drzwi hłe hłe hłe.

Zastanawiam czy to robić z AC.

Rozumie z tego że było d*p!? A słupek cały???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżałem przodem z miejsca parkingowego i zapomniałem, że po prawej stronie był szpaler słupków. Zrobiłem za ciasny łuk i oparłem się solidnie tylnymi prawymi drzwiami o słupek, a potem jeszcze najechałem tylnik kołem na słupek, tak że kaszana stanęła lekkim dębem hahaha. Słupek mocno zgiął się ku ziemi, huk był niemiłosierny, aż ktoś nawet przyleciał z drugiej strony ulicy zobaczyć.

Pierwsze oględziny zaraz po: Uffff nic się nie stało, blachy nie wgięte, lakier nie zarysowany, tylko wyskoczyła ta czarna nakładka na progach drzwi i nadkola - wystarczy wcisnąć. Drugie oględziny: a połamał się jeden zaczep - uff dobrze, że blachy całe. Blachy całe, nic z lakierem, tylko plastik.

Później kolejne oględziny - tiaaaa faktycznie nic się nie stało - a taki huk był. No no no noooo....

Potem, następnego dnia,  oczekując na małżonkę jeszcze raz rzut oka... porównanie jednej strony z drugą.... jeszcze raz i jest... widać zniszczenia: dolna krawędź drzwi wgnieciona na około 1 cm i nie ma już równej płaszczyzny przechodzącej z drzwi na tylne nadkole. Po otwarciu okazało się dalsze ślady - pęknięty lakier - tak, że można go paznokciem oderwać (na razie nie ruszałem) i dolny kształt drzwi (te przetłoczenie) pogniecione.

W wolnej chwili podjadę zapytać do ASO - ale mam obawy, że mogą zakwalifikować.... całe drzwi do wymiany :|  wątpię by ktoś takie przetłoczenia odgiął do stanu fabrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z tą samą stroną :D

Jeżeli masz przetłoczenia podgięte to drzwi do wymiany ,tak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ?

Ja tylko dlatego ,że ....lubię Edzia ;) i to , że nie boi się powiedzieć co myśli !

   W temacie wyboru nie zamierzam cokolwiek mówić ale też się nie zgodzę ,że Qq II bije konkurencję . Śmiem  powiedzieć ,że w większości dlatego bo 'wpada w oko" a oczyma "kupujemy".

Tak jak Colins wspomniał cena jego jest "miernikiem jakości" i podobnie jest w większości konkurencji . Nie wiem jaka Marka wygra ten "wyścig" ale ...

To wyglądać zaczyna jak w komunie , że zdążyło się wyjść ze sklepu by zaraz wrócić do serwisu .

Wiecie ,że na Qq nie narzekałem bo i do takich biadolących ludzi nie należę i mimo ,że jeszcze był cokolwiek "Japończykiem" to tych poprawek było trochę...

Szczerze powiem , że moją wiarę w jakość Japońską podtrzymuje Mazda . Panowie Cx3 spełniło a nawet przerosło moje oczekiwania we wszystkich jego elementach.

Pewnie ,że jeśli można sobie pozwolić na taki gabaryt auta a moja liczebność rodziny pozwalała mi na to . Myślę ,że wielu z nas trochę "rozpiera" (dosłownie i w przenośni)  wielkość gabloty w której się siedzi i dlatego akurat wybór pada na np. QqII. :)

Jeśli świadomie przyjmiemy do siebie wszystkie te buble i takiego dokonamy wyboru to ja to rozumiem ale nie zgodzę się ,że nie ma w tym przedziale cenowym alternatywnych wyborów . Wspomnę ,że wspomniany typ Mazdy kosztuje od 70 do 100 tyś. 

  Próbowałem znaleźć w obsłudze , zawieszeniu , prowadzeniu tego auta czegoś do czego można się przyczepić ... jeszcze nie znalazłem ! Szukałem czegoś w wyposażeniu spasowaniu elementów bez efektów . A ,że nie ma idealnych aut i żeby jednak "przyczepić łatkę" to nie ma w nim podłokietnika ... choć zrozumiałe bo na kanale między siedzeniami umieszczono konsolę sterowania audio(HMI) :(   Można dokupić taki podłokietnik ale on utrudnia wtedy sterowanie HMI jak i przysłania schowki w tunelu . ... i tyle i aż tyle ;)

   W razie czego to liczę na Ciebie Edwardzie ...:)

Serdecznie pozdrawiam Młodych i Starych Forumowiczów !

Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o wielkości QQ, to mówiąc szczerze biorąc pod uwagę jego wygląd zewnętrzny, można być rozczarowanym ilością miejsca wewnątrz. 

No i ja nieco jestem, bo o ile z przodu można usadowić się dość wygodnie, to z tyłu tego miejsca nie ma za wiele.

Ot, taki podwyższany kompakt dla dziadków, którzy mają już problem z zajmowaniem miejsca w pojeździe lub dziewczynek jako dodatek do ładnej torebki i różowych kozaczków. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colinsie o kozaczki to Cię nie podejrzewałem  :)

A jeśli chodzi o spasowanie to jakoś nie narzekam, wprawdzie w przednich jest delikatna rozbieżność miedzy prawymi a lewymi względem błotnika ale te 2 czy 3 mm to puszczam mimo oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

heh, u mnie maska wystawała nad linie nadkoli z obu stron po 1-2mm - wyglądała jakby była za duża, taka czopka -może być nike Panowie w ASO :aso:  orzekli  że przeca jest OK :) ewentualnie skoro się już tak bardzo upieram ( przypie.......m  się o głupoty) to skierowali mnie do blacharni, z braku czasu odpuściłem jednak, ale ostatnio przy myciu auta z pewną nieśmiałością delikatnie docisnąłem ją a de facto dogiołłem i teraz jest igła. Całość zajęła ok 5 minut, podejrzewam że gdybym zostawił auto na blacharni ASO mogło by to potrwać tydzień a przy okazji porysowali by przynajmniej jedne drzwi ( takie mam doświadczenie z poprzednim autem :devil: )

Poza tym reszta szczelin jest ok, tzn. równa bo dobrze wiemy że są auta z węższymi spasowaniami :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie,


Z zaciekawieniem ale i szokiem czytałem Wasze uwagi wobec aktualnego modelu QQ J11.

Co prawda jestem od tygodnia właścicielem używanego Nissana Qashqaia pierwszej generacji J10 i rok 2007 czyli pierwszy wypust i muszę przyznać że również montaż - dokładność spasowania blach, szczelin jest różny. Auto nie miało żadnego dzwona czy kolizji jak zapewniał importujący aura handlarz - 100% bezwypadek, 100% oryginał wraz z przebiegiem itp (ale bezkolizyjność to jeszcze dokładnie sprawdzę bo jednak nie daje spokoju).

Może po prostu jestem zbyt wymagający i czepiam się a to zdarza się w modelach "wieku dziecięcego"?
Wcześniej sprzedałem Audi A3 8P Sportback i szczerze to blachy były jednak lepiej spasowane, no ale to była klasa kompakt premium...



Wysłane z mojego CPH1923 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest,różnice są nawet nie trzeba się dokładnie przyglądać.Nawet pracując nad siłownikami zetknąłem się z problemem różnych rozstawów śrub maski (3 wymiary!) jak również z różnymi sposobami montażu filtrów paliwa w Qashqaiu,jak i w obecnym X T32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...