Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprawdzenie auta po numerze vin.


kopek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam numer vin nissana QQ SJNFBNJ10U1004659. Gdzie mogę sprawdzić ostatni przegląd i przebieg auta. Nissan pochodzi z Niemiec.

Nissan Polska twierdzi że jeżeli auto nie było u nich serwisowane to oni takiej wiedzy nie posiadają ;/. Czy istnieje jakaś europejska baza ? Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam numer vin nissana QQ SJNFBNJ10U1004659. Gdzie mogę sprawdzić ostatni przegląd i przebieg auta. Nissan pochodzi z Niemiec.

Nissan Polska twierdzi że jeżeli auto nie było u nich serwisowane to oni takiej wiedzy nie posiadają ;/. Czy istnieje jakaś europejska baza ? Dzieki za pomoc.

Pytanie jest ciekawe, bo osobiście wszystkie przeglądy robię za granicą,a wiem na 100% od Nissana Polska że liczy mi się to do gwarancji bez problemu. Tylko skąd wiedzą,że pieczątka serwisu w UK wbijana do książeczki jest prawdziwa,a nie zrobiłem sobie sam? Muszą to jakoś sprawdzić. Bo wątpię,żeby dzwonili do Anglii i się pytali czy faktycznie taki i taki samochód u nich był na serwisie. Jak się dowiesz,to napisz :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno Nissan pracuje nad tym aby był rejestr ogólnoeuropejski ale czy będzie i kiedy to nie wiadomo , na chwilę obecną można sprawdzić tylko czy np. samochód z innego rynku miał jakieś kampanie naprawcze i kiedy był ostatnio na serwisie na naprawie gwarancyjnej itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja 01.2007r. silnik MR20DE, napęd 4WD, skrzynia MT, wersja ACENTA, wnętrze w kolorze G, nadwozie w kolorze A52.

Wyposażenie: klimatyzacja automatyczna, wnętrze z wersji TEKNA, 17 calowe felgi aluminiowe, przednie lampy przeciwmgłowe, szklany szyberdach, radio z CD wraz z zestawem głośnomówiącym, system VDC, wykończenie niektórych elementów w chromie, lusterka w kolorze nadwozia.

Wersja na rynek: szwajcarski, niemiecki, austriacki.

 

To dane z linii produkcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Produkcja 01.2007r. silnik MR20DE, napęd 4WD, skrzynia MT, wersja ACENTA, wnętrze w kolorze G, nadwozie w kolorze A52.

Wyposażenie: klimatyzacja automatyczna, wnętrze z wersji TEKNA, 17 calowe felgi aluminiowe, przednie lampy przeciwmgłowe, szklany szyberdach, radio z CD wraz z zestawem głośnomówiącym, system VDC, wykończenie niektórych elementów w chromie, lusterka w kolorze nadwozia.

Wersja na rynek: szwajcarski, niemiecki, austriacki.

 

To dane z linii produkcyjnej.

Witam, ma ktoś możliwość rozszyfrowania vin-u mojego NISSANA? VNVF3CSH6UB004215. Chodzi mi głównie o typ skrzyni biegów która jest uszkodzona ale mile widziana każda informacja bo właśnie go kupiłem(w szwecji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś możliwość rozszyfrowania vin-u mojego NISSANA? VNVF3CSH6UB004215. Chodzi mi głównie o typ skrzyni biegów która jest uszkodzona ale mile widziana każda informacja bo właśnie go kupiłem(w szwecji).

 

Brak danych w systemie Nissana. Pewny jesteś że VIN prawidłowy??

 

To jest dowód rejestracyjnypost-93415-0-20786900-1437473595_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interstar jest dostawczakiem a te mają osobną bazę. Niestety nie mam do niej dostępu. Ale z briefu wynika że masz silnik 3.0 dCi który jest konstrukcją Nissana więc do niego pasuje skrzynia Nissana PF6. Generalnie to skrzynia w pełni naprawialna więc poszukaj ofert może na Allegro. Ceny w okolicach 2000-3000zł za zregenerowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interstar jest dostawczakiem a te mają osobną bazę. Niestety nie mam do niej dostępu. Ale z briefu wynika że masz silnik 3.0 dCi który jest konstrukcją Nissana więc do niego pasuje skrzynia Nissana PF6. Generalnie to skrzynia w pełni naprawialna więc poszukaj ofert może na Allegro. Ceny w okolicach 2000-3000zł za zregenerowaną.

Ok dzięki za zainteresowanie i pomoc. wyjmę skrzynie i wyślę ją do naprawy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o pomoc, mam na "oku" Nissana Qasqai + 2 z roku 2009, samochód sprowadzony z Austrii w tym roku (2015 kwiecień), VIN: SJNJAAJ10U6039666, był uderzony w tył, chciałbym potwierdzić wyposażenie oraz przebieg na którym bardziej mi zależy (w tej chwili ma licznikowo około 70kkm). Można pisać tu lub na martinskorpio@wp.pl . Za wszelkie porady oraz pomoc, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja grudzień 2008r, napęd 2WD, silnik HR16DE, skrzynia manualna 5 biegowa, wersja Acenta na rynek europejski (grupa C), wnętrze w kolorze G, nadwozie w kolorze Z11. Wyposażenie fabryczne: wykończenia z wersji Tekna, 17 calowe felgi aluminiowe, przednie lampy przeciwmgielne, lusterka zewnętrzne zdlanie sterowane (nie wiem o co chodzi, pewnie składane automatycznie), nawigacja fabryczna na kartę SD, wersja przeznaczona na rynek niemiecki, szklany dach przesuwny, tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na oku QQ, jego VIN: SJNFAAJ10U1482942

Co możecie o nim napisać na podstawie VIN?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja grudzień 2008r, napęd 2WD, silnik HR16DE, skrzynia manualna 5 biegowa, wersja Acenta na rynek europejski (grupa C), wnętrze w kolorze G, nadwozie w kolorze Z11. Wyposażenie fabryczne: 17 calowe felgi aluminiowe, przednie lampy przeciwmgielne, lusterka w kolorze nadwozia, nawigacja fabryczna na kartę SD, wersja przeznaczona na polski (Centrala Nissana EU), szklany dach przesuwny, tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki za pomoc, ale rok produkcji to chyba 2009, a nie 2008?

Tak przynajmniej wynika z historii pojazdu na: https://historiapojazdu.gov.pl/

 

Pozdrawiam.

Na pewno będzie 2008 grudzień a pierwszej rejestracji 2009 bo za granicą ważna jest rejestracja nie produkcja a u nas w papiery  ktoś wpisał jako datę produkcji datę pierwszej rejestracji i dlatego ta różnica. Bardzo częsta pomyłka a zarazem fakt wykorzystywany przez handlujących by podbić cenę, kiedyś był nawet o tym program że jak dopatrzy się tego wydział komunikacji to może za to grozić jakieś tam postępowanie karne z urzędu bo to niby oszustwo. Ale chyba nikt tego jeszcze nie wykorzystał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane pochodzą z centralnego rejestru Nissana i podana data to data opuszczenia fabryki przez gotowy produkt.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mnie nachodzi pytanie, jest możliwość sprawdzenia ostatniego zarejestrowanego przebiegu w systemia tzn np. na przeglądzie (ASO) w Austrii w ubiegłym roku? Przebieg jest niski co mnie zastanawia, mimo że sprowadził go mój znajomy który raczej "nie kręcił licznika" i zarzeka się że przebieg jest autentyczny (w tej chwili około 70kkm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwisował w ASO to może dostać listę czynności powiązanych z przebiegiem. Dane są zastrzeżone i nie ma ich w systemie Nissana w formie swobodnego przeglądania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba zaryzykuję i wezmę go na oględziny w ASO, może coś mi podpowiedzą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...