Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprawdzenie auta po numerze vin.


kopek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co w takiej sytuacji kupiłem tego Nissana pierwsza rejestracja jest wpisana 23.03.2015. Sprzedawca zapewniał ze auto jest z 2015r.przywiezione z Włoch po lekkiej kolizji przebieg 1500 km. Silnik 1.6 diesl sam teraz zgłupiałem możliwe żeby to był rok 2014? I dlaczego nie figuruje w bazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

MAM DO SPRAWDZENIA AUTO VIN : SJNFCAJ10U2363021 

  Frame / Series J10E BODY 5H/B (5 DOOR HATCH BACK) ENGINE K9K (K9K TYPE ENGINE) AREA EUC (EUROPE GROUP C) Production month 08.2011 DRIVE 2WD (2 WHEEL DRIVE) GRADE ACENTA (ACENTA TYPE) TRANS F6 (6 SPEED MANUAL TRANS) Interior color G Body color Z11

Spec code CWAR6DEPOFDWHLGREGEFSPTRD  czli....

czujniki parkowania , euro5, 17cale felgi , region France,Holland,Belgium,czujniki cisnienia opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem mojego auta też chciałem sprawdzić jego VIN, niestety w Polskim Nissanie nie za bardzo chcieli pomóc.

Auto pochodzi z Francji, więc wpadłem na pomysł aby napisać maila z prośbą o sprawdzenie po tym VINIE w ich bazie.

Odpowiedź otrzymałem dosyć szybko, m.in, dowiedziałem się o akcji serwisowej ( wymieniony przewód od turbo) + ostatni zarejestrowany przez nich przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogli,bo Nissan nie ma centralnego rejestru.

I trzeba "chcieć pomóc"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za wszystkim ,zawsze stoi ..człowiek.Jak napisalem wyżej ,trzeba chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto mam z Danii, po wpisaniu w dekoderze VIN , wyswietla podstawowe dane , silnik , wersje i date kiedy był wyrejestrowany . Czy mozna uzyskać wiecej danych , np.potwierdzic przebieg lub serwis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam z Danii, po wpisaniu w dekoderze VIN , wyswietla podstawowe dane , silnik , wersje i date kiedy był wyrejestrowany . Czy mozna uzyskać wiecej danych , np.potwierdzic przebieg lub serwis ?

TYLKO  w ASO gdzie był serwisowany ,chyba że ktoś w PL ,będzie chciał Ci pomóc( bo można jak się chce ,ale oficjalnie ,NISSAN nie ma centralnego rejestru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie , jakis czas temu w pewnym ASO , zostalo potwierdzone to co wiem o aucie

. Jednak wiadomo ze oficjalnie, udzielić mi takich informaji np.pisemnie w formie wudruku nie mogą. Szkoda , bo w razie sprzedaży auta , kupujacy moze mi tylko uwierzyć lub nie .Dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety,w tym względzie Nissan wciąż kuleje.Wystarczy za to,ze napiszesz do dealera gdzie był servisowany (angielski lub lokalny jezyk)a na 99.9% przysle ci potwierdzenie przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem, napisze z prośbą o potwierdzenie przeglądów i porównam z ksiązką :) Dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety,w tym względzie Nissan wciąż kuleje.Wystarczy za to,ze napiszesz do dealera gdzie był servisowany (angielski lub lokalny jezyk)a na 99.9% przysle ci potwierdzenie przebiegu.

 

Jest tylko jeden warunek - dany serwis (salon) musi istnieć. 

Ja taką przygodę miałem gdy przed zakupem weryfikowałem autentyczność swojego obecnego QQ. 

Po telefonie do Nissana zostałem poinformowany, że nie byłby problemu z potwierdzeniem przebiegu itd lecz na dzień zapytania salon i serwis w którym był zakupiony i serwisowany ten konkretny egzemplarz już od jakiegoś czasu nie istnieje...

Szkoda, że w sumie tak duża marka nie dysponuje (lub dysponuje ale z jakiś powodów nie chce tego udostępniać) bazą międzynarodową.

W obecnych czasach każdy powinien móc po VIN sprawdzić i to za free historię pojazdu itd. Lecz widać jest jakieś lobby, które ma w tym interes by takiej ogólne dostępnej bazy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed zakupem mojego auta też chciałem sprawdzić jego VIN, niestety w Polskim Nissanie nie za bardzo chcieli pomóc.

Auto pochodzi z Francji, więc wpadłem na pomysł aby napisać maila z prośbą o sprawdzenie po tym VINIE w ich bazie.

Odpowiedź otrzymałem dosyć szybko, m.in, dowiedziałem się o akcji serwisowej ( wymieniony przewód od turbo) + ostatni zarejestrowany przez nich przebieg.

 

A gdzie dokładnie napisałeś tego maila? Tzn. do kogo...?

Ktoś, coś... proszę...:)

SJNJEAJ10U7091808

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Cześć kupiłem niedawno Qashqaia i jeśli to możliwe to prosił bym o rozszyfrowanie nr VIN  SJNFCAJ10U1437461 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem QQ z vin SJNFAAJ10U2490846.

chciałbym się dowiedzieć coś o nim.

W poście 42 masz link do strony,co prawda Rosyjskiej,ale możesz sobie rozkodować VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A gdzie dokładnie napisałeś tego maila? Tzn. do kogo...?

Ktoś, coś... proszę... :)

SJNJEAJ10U7091808

Jeżeli ktoś chciałby informacji na temat SJNJEAJ10U7091808 to chętnię udzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...