Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31]Stukające oparcie tylnych foteli


berater
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Chodzi o upierdliwe stukanie na wybojach oparcia tylnego lewego, na tej blasze do regulacji pochylenia.

Co ciekawe, prawe jest ok.

Oczywiście pod obciążeniem (pasażer), odgłosów nie ma, ale najczęściej jeżdżę sam.

Czy ktoś już to przerabiał ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

 

Chodzi o upierdliwe stukanie na wybojach oparcia tylnego lewego, na tej blasze do regulacji pochylenia.

Co ciekawe, prawe jest ok.

Oczywiście pod obciążeniem (pasażer), odgłosów nie ma, ale najczęściej jeżdżę sam.

Czy ktoś już to przerabiał ?

Spróbuj dokręcić do oporu gałkę do blokowania oparcia w określonym położeniu. U mnie własnie lewa (przy szerszym oparciu) z czasem się luzuje. Może to pomoże.

 

Pozdrawiam Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie była poluzowana. Dokręciłem.

Efekt niestety, żaden. Jak stukało tak stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich moich X-trailach pukała na nie równościach tylnia kanapa-konkretnie oparcie.

Zadne dokrecenia czy odkrecania bolca trzymajacego oparcie nic nie dawało.

Ja te stuki likwidowałem wpychajać pomiedzy bok oparcia a plastikowy bok tapicerki zwinięty kawałek tkaniny.

W ten sposob blokowalem ruch oparcia tylniej kanapy na ruchomym mocowaniu(bo tu właśnie stuka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, można czymś wyprzeć. Ale nie lubię prowizorek.

Zastanawia mnie, dlaczego przy jednakowej budowie, działaniu stuka tylko lewe mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem. Większa masa, moment (z powodu długości) to i pewnie większa siła działająca na zaczep. 

Ta teoria towarzyszyła mi tylko do momentu gdy zacząłem ręcznie szarpać jednym i drugim w okolicach zaczepu, z równą siłą.

Jedno stuka drugie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

to stukanie wyleczyłem niestety na krótko, wyjąłem mechanizm i podpiłowałem tak aby bolec blokujący wysuwał się głębiej w otwór, wystarczyło na 3 tygodnie. Teraz zapinam oparcie w następny otwór. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cud się stał pewnego razu. Po zdjęciu kanapy, oparć i mocowań oparcia z powodu naprawy blacharskiej błotników tylnych i złożeniu z powrotem tego do kupy, stuki ustały. Na jak długo, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Boję się, że zatęsknię za tym dźwiękiem. Czegoś będzie mi brakowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam to samo - pocieszające że ten typ tak ma :-)

Dajcie znać czy termokurczliwa koszulka na bolcu czy inna taśma daje radę

Wszystkie X-traile jakie miałem(3)stukały oparcia tylniej kanapy.

Rurki termokurczliwe to była pierwsza czynnośc "obronna"z mojej strony.Mało skuteczna.

Później owijalem otwory róznymi rodzajami taśm.Efekt tez mizerny.

Teraz (skutecznie!)pozbyłem sie stuków poprzez wciśniecie pomiedzy bok kanapy a tapicerke karoserii kawałki miękkiej ,porowatej gumy ,ktore usztywniaja oparcia i nie  pozwalaja na ich samoczynne ruszanie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...