Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik temperatury zewnętrznej


Fidel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
jakiś czas temu zwróciłem się do Forumowiczów z zapytaniem, gdzie mogę znaleźć czujnik temperatury zewnętrznej w Terrano 2,7 tdi (długa wersja). Dostałem odpowiedzi, że w okolicach kola zapasowego, a druga odpowiedź, że z przodu po prawej stronie obok prawego reflektora za akumulatorem. Niestety nie znalazłem ani tu, ani tu.
Czy może są jakieś inne sugestie? Dodam, że termometr (czujnik) zachowuje się normalnie w zasadzie tylko wtedy, kiedy silnik jest zimny lub zaraz po uruchomieniu silnika. Potem to bardzo szybko potrafi zmienić temperaturę nawet o kilkadziesiąt stopni. Ciekawe bo uważam, że zakłamuje pokazując dużą wyższą temperaturę otoczenia. Owszem czasem poruszam się po bardzo ciepłych krajach, ale ni żeby było np. 58 stopni C.
Może ktoś wie, gdzie tego czujnika mogę jeszcze szukać?

Pozdrawiam
Fidel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to szukaj czegoś dyndającego z przodu on musi być oberwany z tego powodu masz zafałszowane wskazania. Wskaźnik jest z przodu właśnie w okolicach lamp. Szukaj dokładniej na nissan4u 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak jak Sienek, czujnik schowany pod (wewnątrz) wieszakiem koła zapasowego na drzwiach bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest również z tyłu w wieszaku koła zapasowego na klapie, Terrano 2,7 tdi (długa wersja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pokazuje duzo wyzsza tempereture i w niektorych wersjach jest z przodu, to moze oberwany przebywa gdzies w okolicy chlodnicy i stad te zawyzone wskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam , termometr w aucie pokazuje troche zaniżoną temperature zewn. 

chciałbym przeczyscic czujnik ale nie wiem gdzie się znajduje , prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat od początku, są tam podane co najmniej dwa miejsca w których najczęściej występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...