Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony - dyskusja


Edek01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

. Te co dawali do Tiidy EcoContact to oponki do spokojnej jazdy. Ani dobre ani złe. Średnie.

Do tiidy dawali sportcontact nie ecocontact

 

 

Cena jest bardzo przystępna aż dziw jak za oponę Michelin i to w  indeksie V   :D

Cena jest nieco wyższa niż podałeś(269zl) ,ale i tak zamawiam .we wtorek mają być u mnie(jeszcze bmw do wygrania ;) ).Sprawdzimy w realu jako letnie i zimowe  ,co prawda do zimy daleko ...Nie boję się ryzyka bo letnie parametry n.p.wytrzyma a w razie czego ,mam prawie nówki conti850 zimowe

na marginesie, za tą kwotę( różnica to tylko  80zł za dwa komplety!) można mieć 2 komplety zima/lato opon NEXEN w tym całkiem dobre z etykiet parametry letnich, które wytrzymają na pewno dużo dłużej

http://polskihurtopon.pl/p/8776-nexen-nblue-hd-plus-19565-r15-91-h-c-b-1-68db

http://polskihurtopon.pl/p/8685-nexen-winguard-sport-19565-r15-91-t-e-c-3-73db

&&&&

http://www.oponeo.pl/koszyk

To opony dla ludzi praktycznych i na pewno starczą na więcej jak 3 lata !

 

na więcej nie starczą, przy przebiegach średnich. Przy twoich ,na pewno prędzej sparcieją niż stracą bieżnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix nie sparcieją  :D

Bo moje 3 letnie Nexeny wyglądają jak nówki bo tak je myje kercherem -gorąca piana zimna woda zdemoralizowana i na koniec konserwacja.

2 strony nie pytaj jak konserwuję drugą stronę jak koło przykręcone ale daje radę przepychając samochód po kawałku  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sparceniem opon ,to był żart , 

Co do postów dotyczących pielęgnacji ,jestem pełen podziwu dla Ciebie( to nie żart) zważywszy że sam nie specjalnie dbam o auta(znaczy ,dotąd myślałem że dbam,ale jak czytam twoje posty/porady , to wiem żem leń) Dle tego w tej materii nie "dyskutuję" z Toba.


Nie moge pojąć ,jak Ci się chce?  Tłumaczę sobie,że każdy ma swoje zboczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumacze to nie zboczeńcze to nawyk :) 
Bo kiedys nie bylo tak dostępnych opon jak dziś i człowiek dbał o to co ma, i dla przykładu ja wielokroć pastowałem oponę d124 i Kormurany co parciały od patrzenia :| 
Ja już taki jestem dbam oto co mam  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tiidy dawali sportcontact nie ecocontact

 

 

Dawali jednak PremiumContact 2 a nie Eco lub Sport. Sprawdziłem organoleptycznie na swoiej i sąsiada.

Eco miałem w peugeocie 306. a Sport w escorcie.

Edytowane przez JacekJQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się . pojechałem z rozpędu, sam wcześniej o tym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na razie 23 rozmiary w 2016 ma pojawić się więcej  :)

Zaczyna się od 185 R15 a kończy 225 R17 .

A w moim rozmiarze to jest zagwozdka bo robią tylko 195/65/15V nie robią H i T  :huh:

Ale najbardziej to mi się podobają w tej Letniej oponie te długie lamele bieżnika, super nowocześnie to wygląda  :spoko:

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o opony chodzi to ostatnio zostałem fanem Vredesteina.

Ojciec kupił letnie, ja mam z tyłu wielosezonówki.

Ciche i dobrze trzymają. Zużycie chyba niewielkie, ale ciężko ocenić, bo na razie obaj mamy małe przebiegi.

A cena przystępna.

W obu przypadkach mowa o 205/55R16 91H, ale jak wpominałem - 2 różne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Vredestein  Qatrac 5???

Bardzo dobre są 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie 23 rozmiary w 2016 ma pojawić się więcej  :)

Zaczyna się od 185 R15 a kończy 225 R17 .

A w moim rozmiarze to jest zagwozdka bo robią tylko 195/65/15V nie robią H i T  :huh:

Ale najbardziej to mi się podobają w tej Letniej oponie te długie lamele bieżnika, super nowocześnie to wygląda  :spoko:

Zawsze można założyć do tiidy rozmiar ze świadectwa homologacji 185/65r15 , a wtedy masz dostępny indeksT ,tylko po co zakładać mniejszy dopuszczalny indeks? Te z indeksem  V nie tylko zniosą większe obciążenia ,ale i są zwyczajnie trwalsze.

Co do Vredesteina , kupilem w tamtym roku zimowe Snowtrac córce (najcichsze opony zimowe , jakie mieliśmy) Tylko ciekawe czy czkawką nie odbije się im alianz z Apollo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vredesteiny wielosezonowe miałem na busie i byłem bardzo zadowolony. Ciche i dobrze trzymały. Może do Xsa coś znajde z tej firmy na lato. Conti się już kończą :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus Manix  :)

Manix zagwozdka dlaczego Michelin  nie robi H  i T a nie że bym chciał  :)  bo wolę kupić z V  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przy gorszej mieszance ,w większych autach , nie są w stanie zagwarantować odpowiednich wielosezonowych parametrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryka gdzie produkują tą oponę to wygląda tak,dla przykładu to najbardziej nowoczesną fabrykę zrobotyzowaną ma Nexen! 

 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vredesteiny wielosezonowe miałem na busie i byłem bardzo zadowolony. Ciche i dobrze trzymały. Może do Xsa coś znajde z tej firmy na lato. Conti się już kończą :( .

 

 

A te Vredestein - np coś takiego: https://www.motointegrator.pl/produkty/342253-vredestein-quatrac-3-20555r16-91h??

Pytam, jeżdżę obecnie na letnich, ale nie mam zimówek. Zastanawiam się nad zakupem wielosezonowych. I tak głównie jeżdżę po mieście, wiecie jak jest - miasta są zwykle dobrze odśnieżone. Ewentuanie szosy od czasu do czasu zmrożone.

Edytowane przez erykk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W związku z tym,że jestem zmuszony zakupić nowy komplet zimówek,(conti mi buchnięto :( )przeglądałem i rozważałem,aż dojżałem do decyzji i padło na nowość 2015 Nokian WRD4 ,świetny stosunek jakość/cena.Komplet do kopienia za 750zł(195/65R15)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix nie okrasiłeś wpisu :devil:

 

 

A  takie tanie to jak będziesz kupować to zobacz Made in ?????? aby się nie okazało to  :blink:

W Nurauto było dużo reklamacji na Nokiany made in Russia  :bezradny:

Conti ci ukradli daj spokój :(  

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że Ty okrasisz ;) A co do produkcji,jeśli tam przenieśli się z produkcją,to i nic dziwnego że m/i rusiia,nie ma to większego znaczenia dla jakości,bo to najnowocześniejsza ich fabryka.Jak oponki dojadą to Ci napiszę co i jak.A oponki zajumali razem z felami, niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że nie ostrzegałem przed Russią  jak ostrzegają przed made in Chincyk  :)

O tak ujj wygląda fabryka

O to Panie widzę że masz dobrych sąsiadów ty za bramę oni w bramę :angry:  

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doszły. M/in Russia i teraz mam moralnego kaca ,żem wsparł "putinowską" gospodarkę ;) O jakość się nie martwię. Mają zajefajne wskaźniki ,z jaką prędkością są bezpieczne przy danym zużyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Manixo to nie rozchodzi się o Putlera tylko dużą ilość reklamacji z tamtej fabryki :)

Zobaczysz na wyważarce ile ołowiu trza i czy będą miały bicia :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd  masz dane o reklamacjach  :devil:  Wyważyły się pięknie i bez najmniejszych  problemów z nadmiarem ołowiu. Dzięki za troskę ;) ale myślę że będę zadowolony ,o ile mi tych też nie...twu.twu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że mało ołowiu i nie biły na wyważarce  :)

Skąd mam info bo mój brat pracuje i zajmuje się reklamacjami nie tylko gum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...