Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony - dyskusja


Edek01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gumiarz to porażka ale bylem zmuszony skorzystać z usług sieci warsztatów z zielonym logiem. Opony zamówiłem na inny adres niż zamieszkuje - tam gdzie mam felgi na lato żeby nie wozić i nie nosić kilka razy. Miałem do dyspozycji jedno sobotnie popołudnie. Umówiony ucieszony że wszystko zgrane pojechałem zobaczyć największy koszmar w życiu. Zmieniali opony 2 godziny i jeszcze założyli mi śruby od felg stalowych na alu bo Pana koledzy nie poinformowali, że leżą w bagażniku obok opon... Dramat ale z niezadowoleniem, złością i staram na twarzy na Pan zamienił śruby. Całe szczęście że dobrze wyważone bo jechałem w trasę (krótka ale jednak) 150 km zaraz po zmianie opon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oni zawszę prezentowali super jakość swoich usług  :spoko:

Od kiedy mam opony całoroczne widują mnie  bardzo rzadko, a jak widzą to krzywią gębę  :wacko: bo tylko korekta wyważenia  :laie_67:

Żeby skały srały nie wrócę do opon sezonowych  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oni zawszę prezentowali super jakość swoich usług  :spoko:

Od kiedy mam opony całoroczne widują mnie  bardzo rzadko, a jak widzą to krzywią gębę  :wacko: bo tylko korekta wyważenia  :laie_67:

Żeby skały srały nie wrócę do opon sezonowych  :D

No tak :D W stolycy to można na slickach jeździć ;):D

Mowa o warunkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Edkiem, wielosezonowe dadzą radę prawie wszędzie a jak nie to z łancuchem poradzą, na lodzie żadna nie jest kozakiem, nie mówię o kolcach to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. na płaskim tak, ale trzeba liczyć się z faktem, że wielu użytkowników mieszka poza miastem, a nawet w strefach wyżynnych, że tak powiem ;) To nie reguła, więc do tematu trzeba podejść powiedzmy, z dystansem ;) 

Kuba, ja nigdy nie zakładałem łańcuchów.

Nawet nie wiem jak to się robi.

Zmiana opon w moim przypadku to norma i nie mam zamiaru zmieniać nastawień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srider latem w dzikim mieście latają na oponach śnieżnych nowomoda :D

Stider ja jeżdżę poza dzikie miasto i tam uj śnigu po pachy było nie raz, dojechałem i wracałem bez problemu na aktualnych Kleberkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunderze ja może ze dwa razy zakładałem łańcuchy ale to były takie warunki że nikt bez nich nie był a stanie wyjechać, śnieg i lód i góry.

Kiedyś nie było tak dobrych opon jak teraz a o wielosezonowych to czytało się tylko, jeśli opona jest dobra nie zjechana z dobrej gumy to taka wielosezonowka współczesna da radę wszędzie, nie mówię o ekstremalnych warunkach gdzie opony to inna bajka.

Jeśli ktoś się czuje pewniej zmieniając łapcie to dlaczego nie, ma pełne prawo, ale do miejskiej bulwarówki szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Stider odpisywałem Grzmotowi  :D  :D  :laie_67:

Dzisiejsze opony całoroczne wjadą i wyjadą zewsząd ,to nie są kartoflaki jak kiedyś  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mike12345

Przebywam od zeszlego tygodnia w gorach, jak wyjezdzalem to bylo 15 stopni i kolejki do wymiany opon. Od wczoraj pada tutaj snieg, temperatura w okolicy zera, drogi biale a ja bez obaw wyjezdzam pod stroma gorke spod osrodka i smigam po serpentynach na calorocznych:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kolego nie mylić z Kulegą ,co Pan za Herezje wypisujesz o całorocznych i śniegu  :D

Znafcy zara zawału dostaną ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paba ciesz się że tylko jedną ci załatwił oponorozpruwacz ,a jak by załatwił 4 to co byś zrobił ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

my tu pitu pitu zmienilem 2 opony na nowki jakies chinole 205/60/16 za 350 i spalanie spadło o poł litra robiac ok 20tys rocznie z czego zalozmy 10 tys w lato robia sie spore oszczednosci po 2 latach zwracaja sie opony i montaz a z tyłu zalozyłem 5mm zimowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepisowo bo na jednej osi ten sam typ ogumienia,a że nie ma nakazu i zakazu co do Lata i zimówek  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ważne że przepisowo i szkoda zimowek wyrzucać a na zime już nie bardzo wiec stad taka koncepcja

czasem zima mnie zaskakuje na podwórku nim odśnieżę to do roboty się spóżnię wiec oponki z głebokim bieżnikiem w zimę potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj Latem w deszcz aby cię tył nie wyprzedził na zakręcie :)

 

O tak jak tu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he przynajmniej w jesień nie wyprzedzi jak przymrozki beda gdy guma letnia zacznie twardnieć

a tak wogole p12 jest podsterowna :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie czy napęd na przód czy tył tooo tył zawsze może wyprzedzić przód .....jak tylne opony są ujowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakiś czas temu pisałem, że założyłem nowe Dunlop SP Sport Blueresponse. Przejechałem około 5 tys. km. i jestem pozytywnie zaskoczony. Opona się klei na mokrym i suchym, trzyma w zakretach i hamuje wyśmienicie. Co do mniejszego spalania to ciężko stwierdzić. Średnio spalanie spadło w granicach 0,5 do 1 l/100km w jeździe mieszanej - miasto, autostrady, drogi szybkiego ruchu - do 8 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...