Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail z silnikiem benzynowym 1.6 dig-t


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie? czy juz cos wiadomo na temat wersji z silnikiem benzynowym 1.6? I czy wg was bedzie duzo tanszy-bo chyba powinien byc tanszy- niz obecnie dostepny diesel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że będzie kosztował poniżej 100tys. zł. Droższy więc od diesla nie będzie a o ile tańszy to się okaże. Duży minus za napęd tylko przód... trochę bezsensu jak dla mnie zakup takiego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo benzyna zawsze wychodzi tańsza.

No wlasnie tez tak rozumowalem :)

 

Nie zawsze... Diesel w Murano jest znacznie tańszy od benzyny. Volvo XC60 to samo...

Ale X-Trail bedzie tanszy :D

 

Czytałem, że będzie kosztował poniżej 100tys. zł. Droższy więc od diesla nie będzie a o ile tańszy to się okaże. Duży minus za napęd tylko przód... trochę bezsensu jak dla mnie zakup takiego auta

A juz mialem nadzieje, ze w benzynie bedzie -podobnie jak to jest w dieslu- naped 4x4 i automat jeszcze. To wtedy bylo by super autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez tak rozumowalem :)

 

Ale X-Trail bedzie tanszy :D

 

A juz mialem nadzieje, ze w benzynie bedzie -podobnie jak to jest w dieslu- naped 4x4 i automat jeszcze. To wtedy bylo by super autko.

Nie mów Gregsonku ze będziesz brykę zmieniał. Nie chodzi Ci chyba o ten nawiew na tył ? :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów Gregsonku ze będziesz brykę zmieniał. Nie chodzi Ci chyba o ten nawiew na tył ? :D;)

No tak sie wkurzylem, ze powiedzialem BASTA. Latwiej zmienic auto niz nawiew zamontowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewnie. Swoje sprzedasz Colinsowi, bo jemu silnik prawie zdechnie a Ty dołożysz 50 k i będziesz miał nówkę :laie_67: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewnie. Swoje sprzedasz Colinsowi, bo jemu silnik prawie zdechnie a Ty dołożysz 50 k i będziesz miał nówkę :laie_67: .

:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawiew z tylu jest i basta. Nawet w Mazdzie cx-5 po lifcie nie zamontowali nawiewu z tylu. Z miesiąc temu jeździłem QQ z 1.6 dig-em i na początku z irytowała mnie skrzynia biegów. W odyseu w Warszawie mają do jazdy próbnej. Strasznie haczyła i trzeba było kombinować z biegami.. Ciekawe jaka będzie skrzynia w x-sie. Odczucia z jazdy zupełnie inne niż w dieslu. Wiadomo, jak się go przciagneło na wyższe obroty to dawał sobie radę, ale jak ktoś przyzwyczajony do odpychania się samochodu bez potrzeby redukcji biegu a więc przy niższych obrotach to się zawiedzie. No i spalanie ........., przy próbie dynamicznej jazdy.

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Ja tam zastrzezen do 1.6 nie mam zadnych. Ze skrzynia biegow nie mam zadnych problemow. Pamietam ,ze kiedys podobny problem jak Ty masz, mialem w Renault. Tam tez byla strasznie nie precyzyjna skrzynia,ale z czasem sie wyrobila. W QQ takich problemow nie mam. Pewnie to wada testowanego przez Ciebie egzemplarza.

A co do biegow, jak sie chce jezdzic dynamicznie przy 1800obr/min to sie mozna bardzo zawiezc, to jest benzyna, trzeba wejsc na wyzsze obroty, nie ma zmiluj. Co do spalania tez nie narzekam, ale jak ktos porownuje to z dieslem, to tez sie moze zawiezc.

Ja twierdzilem zawsze, ze jak cie stac na auto za 100k i wiecej to na benzyne tez cie stac.

A dlaczego ciagle X-trail mnie interesuje? Bo przegral z QQ wlasnie dlatego, ze nia bylo benzyny. Wiec teraz interesuja mnie wszelkie informacje nt benzynowego X-Traila. U mnie proces decyzja/zakup auta trwa okolo roku wiec, informacje nt nowego X-Traila czas zaczac zbierac:)

Mam nadzieje tez, ze jakis malutki face-lifting w tym czasie tez przejdzie bo fotele z pamiecia, aktywny tempomat i aktywny asystent pasa ruchu tez chcialbym miec. Kurcze, gdyby taki X-trail pojawil sie w sprzedazy, to juz teraz bylbym gotow zamieniec na niego QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-trail w benzynie jest już dostępny w ofercie na otoMoto. Najtańsza wersja w visia z pakietem bezpieczeństwa jest w cenie około 95 000 tyś, średnio tańsza o około 8000 tyś od diesla. Za 163 konny silnik to chyba dobra oferta. Nie znalazłem oferty z napędem na cztery koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, fajna, trochę szkoda, że bez napędu... z drugiej strony jest to oferta znacznie lepsza niż Qashqai w tym momencie...

Nie rozumiem natomiast czym ktoś by musiał się kierować by dołożyć 8000,- do diesla w tym momencie - przy założeniu, że nie potrzebuje 4x4.

Moze ktos kto patrzy na spalanie..policzy, ze diesel spala mu 2litry mniej niz benzyna,a ze te 8tys to mu sie nigdy nie zwroci to juz inna sprawa. Ale zawsze moze mowic wszystkim wokol, ze pali mniej niz benzyna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś miał już do czynienia z tym silnikiem w X ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem spalanie X-trail w benzynie średnie spalanie przy spokojnej jeżdzie wynosi 10-11L , na mniej bym nie liczył , żony focus z silnikiem 1,6 ecoboost 150hp pali 9l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam za moje blendy czcionki, niemam polskich szkul, v lipcu bylo zapytanie: "Czy ktoś miał już do czynienia z tym silnikiem w X ??" Ja chcial bym kupic x-traila s dig-t 160 ale v czechach takigo niema na wyprubovanie. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem QQ z tym silnikiem. W Odysey w Warszawie jest demo. Można testować. Po wyżej 160 chyba lepiej się zbiera od 1.6 dci. ( niż x) Ale przy takiej jeździe spalanie w granicach 11-12 litrów. Wrażenia z reakcji na pedał gazu dużo gorsze niż w 1.6 dci chyba że będziesz miał ponad 4000 obr/min, i mniej precyzyjna skrzynia biegów (chaczy) ale może to kwestia dotarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za minirecenzie o QQ Dig t 160, to z pewnością interesujące jest dla zainteresowanych o tym pojeździe. Miałem też okazję przetestować pojazd. W Czechach Xtrait z silnikami benzynowymi w bardzo atrakcyjnej ofertycie cenowej, ale jak dotąd nikt go nieprzejechal, nawet  on uz jest sprzedawany. Przy zamawianiu we wrześniu planowane jest na stanie w grudniu. Ratlox raz jeszcze dziekuje i zycze milego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem spalanie X-trail w benzynie średnie spalanie przy spokojnej jeżdzie wynosi 10-11L , na mniej bym nie liczył , żony focus z silnikiem 1,6 ecoboost 150hp pali 9l.

Jarek czy to Twój x stał sobie jakiś czas na parkingu przy starej hali targowej przy koscieleckich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek czy to Twój x stał sobie jakiś czas na parkingu przy starej hali targowej przy koscieleckich?

Kilka razy tam parkowałem jak byłem na obiedzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ze wsi, nie możesz jechać nowszym autem od mojego...poza tym nie pozwoliłbym Ci upaprać tego cacka.

To Twoje czy banku?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...