Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail z silnikiem benzynowym 1.6 dig-t


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też haczyło z 2 na 3 najczęściej. Zgłosiłem to na pierwszym przeglądzie przy 15kkm - ten typ tak ma.

Teraz mam przejechane 30kkm i albo ustało, albo nauczyłem się tak zmieniać biegi, żeby nie haczyło:)

 

Pojawiła się za to "dziura w gazie" przy 2000 obr. Przegląd w grudniu, zobaczymy co znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałeś to w ASO ?

jeszcze nie zgłaszałem, stwierdziłem, że znamy się krótko, to damy sobie jeszcze szansę he he

co zaobserwowałem:

trzymam dłużej sprzęgło, bo i wykonuję bardziej "zamaszyste" ruchy, za to zwalniam je bardziej zdecydowanie. jest lepiej, tak jakby powolne zwalnianie sprzęgła dawało szansę na wyskoczenie biegu. w poprzednim wozie faktycznie skok lewara był krótszy, za to nie był tak czuły na półsprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu z uwagi na wysoki podłokietnik, skok lewarka jest taki, a nie inny. Poza tym, nie spotkałem jeszcze auta typu suv, terenowe, gdzie lewarek biegow i sam skok, byłyby krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Iksa w wersji TEKNA odebrałem miesiąc temu, przejechałem 2500 km w jeździe mieszanej, 60% miasto. Do tej pory jeździłem toyotami avensis przez 18 lat, tym razem zdecydowałem się na Nissana.  Wrażenia, jestem raczej zadowolony, zwłaszcza ze spalania :) ,średnia od początku na komputerze 8,4l.  Komfort jazdy, raczej toyocie avensis nie dorównuje ale to inne czasy i inna klasa auta. Silnik 1,6 benzyna, szału nie ma, ale jak się jeździ w miarę według przepisów to wystarczający. Jeździłem na testach trzy dni wersją w dieslu 2,0 na automacie  i to się fajnie zbierało ale oleju napędowego średnio wciągnął prawie 10 na 100km, nie oszczędzałem go. Myślę że benzyna przy takiej jeździe 12-14 l . To co uważam za totalną porażkę projektantów to brak automatycznego domykania szyb i szyberdachu, nie wspomnę o funkcji auto w szybach jest ta funkcja tylko od strony kierowcy, powinna moim zdaniem być dostępna też po stronie pasażera, tył rzeczywiście zbędny. Wrócę do tematu szyberdachu bo tego nie rozumiem, zostawiam auto z uchylonym do góry szyberdachem, zamykam auto, lusterka się składają a szyber nie zamyka i rano po deszczowej nocy niespodzianka, ale za to system automatycznego parkowania jest  :) .  To co jeszcze zauważyłem to przy zmianie biegów czuć "haczenie", no i system auto hold, trzeba pamiętać żeby kontrolka się zaświeciła na zielono bo kilka razy zdarzyło mi się tak zatrzymać że ten system nie zadziałał. Auto lekko się toczyło, na szczęście zauważyłem to, bo cały czas uczę się tego auta i jestem czujny. W sumie na ten moment jestem zadowolony z tego auta, podoba mi się na zewnątrz i w środku, dlatego je kupiliśmy, testowałem i brałem pod uwagę różne, nawet inny segment, wszystkiego jeszcze nie przetestowałem. 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, podobne odczucia miałem, tez z Avensis się przesiadałem ;)

moduł domykania okien (ale nie szyber) można u przyjaciół z Chin zamówić. Nie wiem jak ściągnąć boczek, żeby go wpiąć. Auto hold przyjdzie z czasem, z auto domykaniem tylko szyby kierowcy - fakt, wkurza lekko. Co do spalania, to mnie poniżej 9.5 nie schodzi w ogóle.

mb

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, comcf napisał:

Iksa w wersji TEKNA odebrałem miesiąc temu,...

Auto hold - trzeba przytrzymać wciśnięty hamulec sekundę i wtedy załapuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja moduly domykajace szyberdach i szyby boczne drzwi oraz lusterka (starsze wersje).

Niedomkniete dachowe ma jednak sens poniewaz czesto kierowcy zostawiaja zwierzaki, dzieci wewnatrz wiec powietrze jest wskazane :)

Auto Hold - mocniej nacisnij pedal hamulca po zatrzymaniu to powinien od razu zadzialac

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, juras2017 napisał:

Maja moduly domykajace szyberdach i szyby boczne drzwi oraz lusterka (starsze wersje).

Niedomkniete dachowe ma jednak sens poniewaz czesto kierowcy zostawiaja zwierzaki, dzieci wewnatrz wiec powietrze jest wskazane :)

Auto Hold - mocniej nacisnij pedal hamulca po zatrzymaniu to powinien od razu zadzialac

No i jak pada to dostęp do bieżącej wody :) Auto Hold już opanowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...