Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju w serwisie koszt całkowity.


tomala117
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłałem zapytanie do mojego serwisu w Fin i otrzymałem taką oto odpowiedż:

"Total cost of the oil change is 166,13e. (Oil, filter, drain plug gasket & labour)"

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów wymieniał w serwisie olej i jaki koszt był? Wydaje mi się że trochę przesadzili z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215 zł za wymianę w ASO Nissan w Zielonej Górze. W cenie filtr oleju (o zgrozo 130 zł :|), podkładka pod korek spustowy i robocizna. Olej własny.

Jednak z olejem z serwisu cena wyszłaby podobna do Twojej, bo za sam olej wołają z tego co pamiętam, prawie 400 zł. :blink:

Edytowane przez colins
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za info,poprzednie autko to był Hultaj i30 też serwisowany i wymiana była  poniżej 100 ojro, więc trochę zdziwiło mnie to. Widocznie droższy olej leją ;) .


Ktoś używa tego oleju  "Castrol Edge Professional 5W40"? Umówiłem się na wymianę w moim serwisie i tylko taki leja, chyba ze przywiozę swój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest duży serwis obsługują 4 marki Volvo,Peugeot,Opel i Nissan. Widzę że Castrola do wszystkich leją wiec chyba pewni są...Zobaczymy po wymianie jak Ququłka :) zareaguje. 11 tys. najechane a olej czarny jak smoła,więc wymieniam przed przeglądem bo dłuższa trasa się szykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do mojego serwisu w Fin i otrzymałem taką oto odpowiedż:

"Total cost of the oil change is 166,13e. (Oil, filter, drain plug gasket & labour)"

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów wymieniał w serwisie olej i jaki koszt był? Wydaje mi się że trochę przesadzili z ceną.

A wg mnie jesli w Finn placisz 166e za wymiane oleju to pozostaje tylko pogratulowac tak niskich cen. To jakby ktos w PL placil ze 250 pln za wymiane...

Tu akurat patrze na relacje: place/ceny i 166e to nie powiem, ze smieszna cena ale bardzo niska zwlaszcza, ze skandynawia to bardzo drogi kawalek Europy.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I juz,olej wymieniony :)  .Koszt z faktury:

Robocizna- 38 e.

Utylizacja- oleju 3.53 e

podkladka- 0,50 e

Filtr oleju- 26 e

Olej Castrol Edge Professional A3 5W-40- 88.60e.  Razem 156.63 euro.

Po przejechaniu 50 km. srednie spalanie zaczelo spadac z 7,2 na 7,1 a trzymalo sie przez ponad pol roku na 7,2 bez zmian :)

Pytalem mechanika i stary olej byl w dobrym stanie tzn. zadnej benzyny nie bylo :zwyciestwo2: Przejechane od nowosci 11 tys. glownie na krotkich odcinkach do pracy ok.5 km. i weekendowe wypady w trase....

Aha poziom byl tez dobry w polowie miedzy znacznikami.

Edytowane przez tomala117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem sam wczesniej, ale dla pewnosci podpytalem. B)

 To nie jest statystyczny mechanik, tylko osobisty :P ,przydzielaja juz przy zakupie auta mechanika i on prowadzi serwis przez caly okres serwisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to jest jednak mechanik "z urzędu" i jak Colins Ci podpowiada ja darzył bym takiego ograniczonym zaufaniem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony taki przypisany do auta mechanik, to fajne rozwiązanie, bo można się do niego przywiązać :P , a i on z czasem pozna dobrze nasze auto.

Ale co w sytuacji, gdy mechanik jest doopa? :o  Ciekawe czy możemy sobie wtedy zażyczyć wymiany mechanika osobistego? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zazyczylem zmiane obslugujacego mnie sprzedawcy w Nissanie to i mechanika tez bym wymienil pewnie, gbyby mi sie nie podobal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.."Z Urzędu"...? A Żubrówkę to wziął w ramach zacieśniania przyjaźni Polsko-Fińskiej...  :drinkchampagne::D

A idę jeszcze raz sprawdzić ile nalał , na gorącym było 2 milimetry ponad stan... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zazyczylem zmiane obslugujacego mnie sprzedawcy w Nissanie to i mechanika tez bym wymienil pewnie, gbyby mi sie nie podobal.

Greg,to gostek już chyba tam nie pracuje!Oni są bardzo uczuleni na obsługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...