Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

POI Fotoradary Polska i Europa [2015]


Gość cikago
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że testujemy w portalu PoiPoint.pl usługę fotoradarów i punktów POI do Nissan NC1 oraz NC2 chcielibyśmy się z Wami podzielić plikiem z fotoradarami z Polski oraz reszty europy(kraje takie jak: Austria, Belgia, Niemcy, Chorwacja, Czechy, Francja, Holandia, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Węgry).

 

Oczywiście w zamian prosimy o Wasze komentarze dotyczące pliku, ewentualne krytyki co do zmian. Bardzo wdzięczni bylibyśmy za jakieś fotki do instrukcji wgrywania.

 

 

P.S. Wszystkie POI są z dnia dzisiejszego. Proszę mieć na uwadze to że w Polsce nie ma już ponad 1000 fotoradarów więc proszę nie pisać że baza jest nie aktualna.

 

Plik jest spakowany w formacie ZIP, przed wgraniem należy wypakować!!

 

nissan_connect.zip

Edytowane przez cikago
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taka mała uwaga - wypakowanego pliku csv nie należy wrzucać bezpośrednio na pendrive, tylko do folderów:

myPOIs\myPOIWarnings\nissan_connect.csv

 

Po podłączeniu pendrive do samochodu samo wyświetla się pytanie, czy zaimportować punkty.

 

Trzeba też pamiętać o włączeniu ostrzeżeń w SETUP > Nawigacja > Ostrzeżenia dot. POI

 

 

Co do samych fotoradarów - mapa wydaje się być ok jeśli chodzi o stacjonarne fotoradary w Warszawie (nie wiem jak z miejscami, gdzie lubi stać straż miejska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem i przetestuje na mojej okolicy.

Fajny "prezent" bo ostatnio szukałem jednej bazy dla Europy - za kilka tygodni czeka mnie wyjazd do Włoch i by sie przydało.

To co znajdowałem (z dostępnych bezpłatnie) było podzielone na każdy kraj osobno, zaś w Polsce ktoś podzielił na stacjonarne,suszarki i przenośne.

Miałem plac to wszystko scalić w jedno, ale... czasu nie było.

Więc na razie dziękuję za to co zostało udostępnione i potem napiszę jak wygląda działanie w praktyce


Jeszcze nie zainstalowałem - ale na razie otwarłem w Excellu - więc pierwsze co mi się rzuciło w oczy to tylko 1600 wierszy.

Mało.... ale to chyba są tylko stacjonarne.

A z bazy z której korzystam są tez miejsca gdzie ustawiają przenośne oraz miejsca gdzie lubią stać policjanci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jednorazowy prezent.

Profesjonalna (płatna) baza fotopstryków wszelkiej maści obszaru całej EU opracowana przez SCDB, przeznaczona do NC1 i NC2. Aktualna na dzień 9 sierpnia 2015

Tutaj użytkownik figaro dał namiar na portal, gdzie stosunkowo często udostępniane są aktualizacje:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/62507-0strzegawcze-punkty-poi/?view=findpost&p=1029096


Edit. 20 wrzesień

Tego się nie spodziewałem - 42 pobrania i nawet jednego dziękuję ... w związku z powyższym, "promocja" się skończyła

blog_dq_3998568_5332243_tr_placz.jpg

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednorazowy prezent.

Profesjonalna (płatna) baza fotopstryków wszelkiej maści obszaru całej EU opracowana przez SCDB, przeznaczona do NC1 i NC2. Aktualna na dzień 9 sierpnia 2015

Tutaj użytkownik figaro dał namiar na portal, gdzie stosunkowo często udostępniane są aktualizacje:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/62507-0strzegawcze-punkty-poi/?view=findpost&p=1029096

Edit. 20 wrzesień

Tego się nie spodziewałem - 42 pobrania i nawet jednego dziękuję blog_dq_3998568_5332243_tr_placz.jpg

 

A to często tak bywa, jeszcze nie zauważyłeś?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to często tak bywa, jeszcze nie zauważyłeś?

Już zdążyłem zauważyć, że dla większości słowo "dziękuję", nie jest trendy ... i biorąc pod uwagę powyższe, na tym moja ogólnie dostępna "szczodrość" się skończyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum jeszcze nic nie wrzuciłem (bo nic się nie psuje), ale na poprzednim byłem w miarę aktywnym forumowiczem i nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło by coś (nawet podziękowania) za to oczekiwać. Raz ja korzystałem z pracy innych - raz inni z moich i tak to się kręci.

Tak więc chłopaki jesteśmy na forum motoryzacyjnym (=męskim) więc nie ma co się mazać jak baba. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracam jeszcze do POI.

Wgrywałem POI ( Jacek.zip) i miałem .cvs z polskimi literami, bez polskich liter, w jednej kolumnie dane, dane podzielona na kolumny.

Wynik : FS -  OK w jednej kolumnie i z polskimi wszedł ( mały oczywiście są).

             FO - puste ,  był podzielony na kolumny i bez PL znaków

             RL - OK , w jednej kolumnie z PL znakami

             FP - puste, w jednej kolumnie ,bez PL znaków

Z tego by wynikało, że instrukcja NC II się nie sprawdza , dzielenie na kolumny szkodzi ? albo ja coś skręciłem ..

       likwidacja PL znaków też szkodzi ( http:/usuwaniepolskichznakow.rolka.pl )

Czy ktoś ma sprawdzone algorytmy wprowadzania POI ?

Pozdrawiam  i dzięki za ( Jacek.zip.) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Czy ktoś ma sprawdzone algorytmy wprowadzania POI ?

Po co wyważać otwarte drzwi ??

Tutaj kolega figaro dał namiar na profesjonalnie przygotowaną bazę fotopstryków w formacie (.csv) pochodzącą z SCDB, przeznaczoną konkretnie do systemów NC Nissana.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/62507-0strzegawcze-punkty-poi/?view=findpost&p=1029096

Wszystko po zaimportowaniu do NC2 działa jak powinno.

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tej stronie nawet jestem zarejestrowany . POI dla PL i EU - prawda ?

Wstawiłem ale nie wchodzą, a na forum czytam i są jakoś dwie szkoły , dzielenie na kolumny lub nie a żywcem weszły POI z Jacek.poi.zip i tylko z PL znakami czyli z małpkami.

Liczyłem na jakieś konstruktywne wskazówki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Wiem o tej stronie nawet jestem zarejestrowany . POI dla PL i EU - prawda ?

Wstawiłem ale nie wchodzą,

Ten zestaw hula aż miło. Oczywiście na pena kopiujemy tylko zawartość folderu PL, lub EU. Po włożeniu pena w gniazdo USB, włączamy zasilanie (uruchamia się nawigacja). Po chwili mamy na ekranie komunikat z pytaniem, czy dokonać importu. Po potwierdzeniu trzeba wykazać się "odrobiną" cierpliwości, bo wczytywanie "trochę" trwa. Na końcu dostajesz komunikat .... U mnie zawsze działa ... a aktualizuję to często. Jeżeli coś Ci w tym nie trybi, to możesz wczytać zestaw korzystając z Menu NC

Zestaw na penie ma wyglądać tak:

myPOIs/myPOIWarnings/nissan_connect.csv

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK .

sprawdziłem na penie dokładnie tak wygląda ścieżka i będę próbował wgrać nie tknięte ściągnięte plik / przygotowałem kilka penów z plikami PL ; EU  i jeszcze te z jacek.poi.zip / i powalczę!

Jak czytałeś wyżej po spolszczeniu plik miałem padakę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że w nazwach katalogów bezwzględnie ma znaczenie wielkość liter.

Nazwa pliku .csv jest dowolna i nazwa pliku będzie nazwą grupy POI.

Jak chcesz to wrzuć tu te pliki - zobaczymy czy u nas działają.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jeżeli chcesz korzysta z obu - to obie muszą być na pendrivie.

W NCII może być wiele plików z POI i korzysta z wszystkich (będą też się wyświetlały w menu NCII).

Nie da się "dogrywać" kolejnych POI.

Zawsze gdy wczytujemy POI użytkownika - kasują się wgrane poprzednie. Na stałe zostają tylko fabryczne POI.

Czyli jak chcesz dołożyć kolejną bazę POI - na pendrivie musisz mieć wszystkie jakie chce mieć - bo próbując "doczytać" tylko jedną... skasujesz to co są i będziesz miał tylko to jedną ostatnio wczytywaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcąc wgrać obie wersje na raz, trzeba tak przygotować pliki jak w załączniku? Czy nazwy plików .csv mogą mieć spacje?

 

post-88157-0-26481200-1451821498_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może być spacja. Nazwy plików POI mogą być dowolne i nazwa pliku będzie nazwą grupy POI wyświetlaną w NCII.

W tym poście masz fotkę:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99068-nawigacja/page-4?do=findComment&comment=1065746

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Hayabusa, dnia 03 Sty 2016 - 07:36, napisał: snapback.png

Czy można wgrać obie bazy na raz ?

Po co, skoro zestaw EU zawiera w środku również to co jest w zestawie PL ??

===============

Kolego pejta. Jak się skądś coś pobiera i udostępnia innym, to dobrze by było napisać kilka słów co jest w środku i czym to się je, tym bardziej, że tam skąd te zestay pobrałeś, jest szczegółowa instrukcja, którą zamieszczam poniżej.
Otóż to co udostępnił kol. pejta, to 2 niezależne od siebie zestawy fotoradarów, pochodzące z bazy SCDB, przy czym zestaw EU zawiera EU wraz z Polską, a drugi samą PL ... więc nie łączymy tych zestawów, tylko na pena wrzucamy jeden, lub drugi w zależności od potrzeb.

Instrukcja zastosowania

Do importu wybranego zestawu POI wykorzystujemy pendrive sformatowany wcześniej na FAT, lub FAT32. Pendrive nie musi być pusty. Po prostu do tego co tam mamy (muza itp) kopiujemy odpowiedni zestaw POI (myPOIs), ale koniecznie bezpośrednio do folderu głównego Pendrive.
Po skopiowaniu drzewo wygląda tak:
Pendrive
- myPOIs
- myPOIWarnings
- nissan_connect.csv

1- Folder myPOIs wraz z jego zawartością skopiować na pendrive. Do wyboru mamy 2 oddzielne zestawy - "fotopstryki" PL, lub całej EU. Wczytujemy jeden lub drugi ... nigdy nie kopiujemy obu.

2- Pendrive podłączamy do gniazda USB w Nissanie

3- Korzystając z menu nawigacyjnego Nissan Connect, lub Nissan Connect-2 importujemy zestaw POI ... i to wszystko.
Po zaimportowaniu możemy wyjąć pendrive z gniazda USB, lub pozostawić - bez znaczenia
==========================
Szczegóły każdy użytkownik znajdzie również w załączonej do pojazdu "Instrukcji Użytkownika systemu Nawigacyjnego Nissan Connect"

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...