Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

POI Fotoradary Polska i Europa [2015]


Gość cikago
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kolego pejta. Jak się skądś coś pobiera i udostępnia innym, to dobrze by było napisać kilka słów co jest w środku i czym to się je, tym bardziej....

To było już tyle razy wałkowane na tym forum, że tą instrukcje każdy już zna i to że EU zawiera PL też wie, a jak nie to zajrzy do środka, porówna i będzie wiedział. Po prostu zbulwersował ciebie fakt udostępnienia tych POI (o czym napisałeś na PW ostrzegając o banie na tamtym forum) jakby to było nie wiadomo CO. To zwykła baza, którą można pobrać z wielu miejsc, ewentualnie trochę przerobić i nazwać dumnie Nissan Connect POI. O co tyle hałasu? Sorki, nic więcej nie będę "udostępniał".

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Po prostu zbulwersował ciebie fakt udostępnienia tych POI (o czym napisałeś na PW ostrzegając o banie na tamtym forum) jakby to było nie wiadomo CO.

Mnie uczono, że PW to wymiana zdań/informacji pomiędzy 2 osobami, a nie pole do publicznej dyskusji. Każda strona ma swój regulamin i zwróciłem Ci jedynie uwagę czym na tamtej grozi wynoszenie i rozsiewanie po forach / chomikach, etc. Ktoś wykupił dostęp na SCDB, dyskretnie dzieli się z innymi użytkownikami Nissanów, by nie drażnić SCDB i nie pozbyć się subskrypcji, u nas już w kilku miejscach jest link do tej bazy, więc następnym razem kiedy "zbierze" Cię na dobroczynność, przemyśl to o czym piszę.

 

To było już tyle razy wałkowane na tym forum, że tą instrukcje każdy już zna i to że EU zawiera PL też wie, a jak nie to zajrzy do środka, porówna i będzie wiedział.

O tym, kto ile wie i na czym się zna możesz się szybko przekonać, czytając wypowiedzi pod Twoim "prezentem"... a wystarczyło wstawić kilka słów opisu, co uczyniłem za Ciebie.

 

To zwykła baza, którą można pobrać z wielu miejsc, ewentualnie trochę przerobić i nazwać dumnie Nissan Connect POI.

Najwyraźniej nie masz pojęcia o czym piszesz. To nie zwykła baza POI, których pełno na forach, a specjalnie przygotowany zestaw, predefiniowany pod Nissan Connect, za dostęp do którego w normalnych warunkach się płaci ... i to nie małą kasę.

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... To nie zwykła baza POI, których pełno na forach, a specjalnie przygotowany zestaw, predefiniowany pod Nissan Connect, za dostęp do którego w normalnych warunkach się płaci ... i to nie małą kasę.

Co w tej bazie jest takiego niezwykłego? Czym ten "predefiniowany" zestaw różni się od bazy dla np. Garmina. Może w tej super bazie są super tajne kamery, które reagują tylko na Nissany? Gdyby to była baza w postaci .ntq (za który to Nissan życzy sobie jednorazowo 29,99 jurków) to co innego, ale to zwykłe .csv, które można zrobić samemu. To że pobrałeś go z zakładki Nissan (po zapłaceniu 9,95 - rocznie, i to jest normalna, akceptowalna cena) nie znaczy, ze jest to"specjalnie przygotowany zestaw, predefiniowany pod Nissan Connect".

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorryyy ale dorabianie teorii, że to jakaś niezwykła baza jest co najmniej nadużyciem. Baza jak baza - pełno takich w sieci, ponadto na szybko można znaleźć programiki, które konwertują jeden format zapisu na drugi itd. i Samemu sobie zrobić jak ktoś gdzieś indziej znalazł np. do Garmina czy innego systemu. SCDB nie zrobił przecież nic innego.

Co nie oznacza, że BYĆ MOŻE ktoś coś tam od siebie dodał, w co jednak wątpię.

Sama baza w mojej okolicy ma tylko jeden fotoradar, który i tak jest normalnie w samym NCII juz wbudowany.

Ponadto dla samej Polski lepsza (ta z SCDB może się schować) jest DARMOWA baza stąd:

http://ump.waw.pl/wszystkie.html

bo oprócz fotoradarów na maszcie ma także miejsca "gdzie często stoją" policjanci oraz "gdzie często rozkładają" fotoradary przenośne. Każda baza osobna, więc można sobie "konfigurować" co chcemy wczytać do NCII

Słabość bazy SCDB łatwo zobrazować oglądając ich mapę z fotoradarami np. na rasie do Krakowa przez Olkusz - wg nich jest tam tylko jeden fotoradar hahahah. A każdy kto tamtędy jeździ wie, że fororadar na żółtym słupie widać z daleko, zato policjanci mają kilka swoich stałych miejsc już tak wydeptanych, bo praktycznie stoją tam 24h/7 dni - a o tym w SCDB cisza. I kilka podobnych miejsc znalazłem w mojej okolicy, gdzie powinno być dla nieobeznanego kierowcy (nie stąd) ostrzeżenie jak chce bez mandatu dojechać.

A ja jadąc na urlop do Włoch w minutę znalazłem darmowe bazy danych europejskie - jedynie nie było całej bazy (jednej dla całej UE) tylko, z podziałem na dany kraj. Co nie było dla mnie problem ściągnąć sobie trzy bazy: Czechy, Austrię i Włochy i wrzucić na pendrive.

Tak więc - nie ma o co się rzucać. Produkt SCDB marny, ale ładnie opakowany (strona "marketingowo" może na kimś zrobić wrażenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Co w tej bazie jest takiego niezwykłego? Czym ten "predefiniowany" zestaw różni się od bazy dla np. Garmina. Może w tej super bazie są super tajne kamery, które reagują tylko na Nissany?

Jak sobie pobierzesz ze znanej Ci strony obie predefiniowane bazy  (do NC i do Garmina) i porównasz, to może sam do tego dojdziesz, co należy rozumieć pod pojęciem "predefiniowana" przestaniesz pisać bzdury . Dodam, że nawet Garmin Garminowi (sprzętowo) nierówny, więc i bazy do poszczególnych modeli wyglądają inaczej. Ta, którą Ci tam wstawili, jest ogólną - byś mógł sobie sam "sklecić" to co potrzebujesz

 

... i koniec OT z mojej strony

 

Co nie oznacza, że BYĆ MOŻE ktoś coś tam od siebie dodał, w co jednak wątpię.

Sama baza w mojej okolicy ma tylko jeden fotoradar, który i tak jest normalnie w samym NCII juz wbudowany.

Tutaj można sobie porównać bazę SCDB z realiami w swoim rejonie http://www.scdb.info/pl/karte/. W wielu rzeczach o których piszesz, masz oczywiście rację. Jednak zwróć uwagę, że wiedza i umiejętności korzystania i kompilowania zawartości różnych baz, dla większości użytkowników, to czarna magia, dlatego najprościej skorzystać z predefiniowanej, opracowanej pod konkretny sprzęt. Dodam, że daleki jestem od przekonywania kogokolwiek o "lepszości" blondynki nad brunetką :dribble: To, że Ty potrafisz, nie oznacza, że każdy opanował te niuanse ... o czym chyba zdążyłeś się przekonać, czytając wcześniejsze teksty.

Pozdrawiam

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jednak zwróć uwagę, że wiedza i umiejętności korzystania i kompilowania zawartości różnych baz, dla większości użytkowników, to czarna magia, dlatego najprościej skorzystać z predefiniowanej, opracowanej pod konkretny sprzęt. Dodam, że daleki jestem od przekonywania kogokolwiek o "lepszości" blondynki nad brunetką :dribble: To, że Ty potrafisz, nie oznacza, że każdy opanował te niuanse ... o czym chyba zdążyłeś się przekonać, czytając wcześniejsze teksty.

Pozdrawiam

 

 

 

OK. Wyjaśniłeś mi za co się płaci w SCDB - zresztą nie tylko tu, ale w wielu dziedzinach życia - za wygodę (lub swoje lenistwo). Z takim wyjaśnieniem zgadzam się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to teraz ja potrzebuję pomocy, nieodpłatnie  :D

Wgrałem nowe POI do swojego NC, jednak nie widzę nigdzie w ustawieniach opcji żeby je włączyć/wyłączyć. W "Map setup >> Show POI on map" nie widzę nic poza fabrycznymi POI, a w "POI Information" są dane z pliku .ntg

 

post-88157-0-15424100-1451934584_thumb.jpg

 

post-88157-0-95771800-1451934582_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

OK to teraz ja potrzebuję pomocy, nieodpłatnie  :D

Wgrałem nowe POI do swojego NC, jednak nie widzę nigdzie w ustawieniach opcji żeby je włączyć/wyłączyć.

Pomoc zaczyna się od podania pełnej informacji, jaki zestaw załadowałeś na pena - ten z SCDB, czy też inny.

Ten z SCDB - masz szczegółową instrukcję we wcześniejszych moich postach. Wystarczy uruchomić navi, po czym podłączyć pena do gniazda. W tym przypadku po chwili system sam wykryje nowy zestaw POI, zapyta czy zaimportować ...

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z SCDB, wersja EU. Było dokładnie tak jak opisałeś, podłączyłem USB, zapytało czy aktualizować, zaktualizowało POI, pasek postępu doszedł do końca, jednak pomimo tego nie było żadnego komunikatu na koniec. Czy w takim razie to wszystko? To skąd mam wiedzieć teraz kiedy ostatnio były aktualizowane POI?

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Ten z SCDB, wersja EU. Było dokładnie tak jak opisałeś, podłączyłem USB, zapytało czy aktualizować, zaktualizowało POI, pasek postępu doszedł do końca, jednak pomimo tego nie było żadnego komunikatu na koniec. Czy w takim razie to wszystko? To skąd mam wiedzieć teraz kiedy ostatnio były aktualizowane POI?

Ja w NC2 na koniec otrzymuję komunikat o zakończeniu importu. Może nie wytrzymałeś do końca, bo import EU "trochę" trwa.

Co do "skąd mam wiedzieć ..." - zapisz sobie w kalendarzu, bo system Ci tej informacji nie poda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaimportuję jutro jeszcze raz ... ale wiem że potrafię wytrzymać do końca ;)

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Kiedyś z samozaparciem budowali 2-gą Polskę, więc i Ty wytrzymasz do zobaczenia komunikatu :dribble:
... no chyba, że NC w odróżnieniu do NC2 nie wyświetla informacji o zakończonym imporcie, w co jednak wątpię.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wgrałem to cudo ponownie, z nowego pliku, takie miałem komunikaty:

 

post-88157-0-33326100-1452023775_thumb.jpg

 

post-88157-0-41573900-1452023776_thumb.jpg

 

post-88157-0-22056900-1452023777_thumb.jpg

 

Pasek postępu doszedł do końca jednak nie miałem żadnego komunikatu potwierdzającego wgranie POI, menu POI bez zmian.

 

Czy ktoś, kto ma NC może sprawdzić czy pojawia się jakiś komunikat po wgraniu POI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

No więc wgrałem to cudo ponownie, z nowego pliku, takie miałem komunikaty:

 

Czy ktoś, kto ma NC może sprawdzić czy pojawia się jakiś komunikat po wgraniu POI?

Chyba niechcący wprowadziłem Cię w błąd - na końcu nie mam komunikatu. Dzisiaj poszedłem do garażu by to sprawdzić Po zakończonym imporcie po prostu znika pasek postępu i pokazuje się ekran który miałeś przed rozpoczęciem zabawy.

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, a masz gdzieś tą listę POI po aktualizacji? Bo w necie natrafiłem na taką instrukcję:

 

post-88157-0-34002600-1452031588_thumb.jpg

 

No i tutaj jak widzisz jest podana ścieżka do "własnych" POI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

U mnie jest widoczna jako moje POi, ale lokalizacji nie pamiętam. Jutro się kopnę do garażu i zapiszę lokalizację. Tylko nie wiem czy Twoja ścieżka będzie identyczna z moją, bo u mnie NC2 i to w języku ojczystym :rolleyes:

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monkahead prawdopodobnie mylisz POI "ostrzeżenia" od "własnych". POI ostrzeżenia np. radary, przejścia kolejowe, ewentualne suszarki i co tam jeszcze chcesz (i z jakiej chcesz bazy - nie ma to żadnego znaczenia jak ktoś sugeruje) w postaci pliku .csv muszą być umieszczone w katalogu myPOIs/myPOIWarnings na penie. Nie pamiętam, ale te punkty po wgraniu chyba nie są widoczne i to byłoby nawet logiczne, ponieważ nikt nie wybiera punktu docelowego do np. radaru. Natomiast "własne" punkty POI tak samo jak "ostrzeżenia" muszą być w pliku .csv i umieszczone w katalogu myPOIs na penie. Czy skorzystasz z jakiejś bazy, czy dodasz sobie własne np. ulubione hotele, kawiarnie, kluby, czy co tam sobie chcesz nie ma znaczenia jak również nazwa pliku .csv. Te punkty są widoczne jako docelowe na 100% bo to do nich chcesz dojechać. Własne punkty można również tworzyć będąc w miejscu docelowym poprzez menu NC.

Edytowane przez pejta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę o swoich doświadczeniach, ale z NCII.

1. @monkahead - sprawdź dokładnie jak masz nazwane katalogi na pendrive (bardzo istotne są wielkości liter w nawie katalogów). Ile ja się namęczyłem z wgrywaniem POIs - a okazało się, że mój katalog nazwałem MyPOIwarnings

tu więcej:

2. @pejta @monkahead - nazwa katalogu z fotoradarami wyświetla się w NCII jako grupa ostrzeżeń:

Tu poniżej macie fotki - gdzie wyraźnie widać, iż oprócz fabrycznych "Alerts 0913" są dwa moje wczytane na próbę:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99068-nawigacja/page-4?do=findComment&comment=1065746

 

I można je wybrać z listy i wybrać jako docelowe ;-)

 

EDIT

I zapomniałem - jak miałem wtedy tą jedną literkę złą w nazwie katalogu to po włożeniu pendrive wykrywał nowa baze danych, pytał czy ją zainstalować, instalował (szedł pasek postępu), ale.... nie było jej potem w systemie - czyli podobnie jak u Ciebie.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

... nie ma to żadnego znaczenia jak ktoś sugeruje) w postaci pliku .csv muszą być umieszczone w katalogu myPOIs/myPOIWarnings na penie. Nie pamiętam, ale te punkty po wgraniu chyba nie są widoczne i to byłoby nawet logiczne, ponieważ nikt nie wybiera punktu docelowego do np. radaru. Natomiast "własne" punkty POI tak samo jak "ostrzeżenia" muszą być w pliku .csv i umieszczone w katalogu myPOIs na penie.

Dużo jest prawdy w tym co piszesz, z tym że ...

1- jeżeli swój zestaw POI umieścisz na penie w .../myPOIs/Twój zestaw to dla punktów zawartych w tym zestawie nie będziesz miał ostrzegania

2- jeżeli swój zestaw POI umieścisz na penie w .../myPOIs/myPOIWarnings/Twój zestaw to dla punktów zawartych w tym zestawie będzie działało ostrzeganie i dodatkowo z chwilą otrzymania sygnału dźwiękowego, punkt zostanie wyświetlony na ekranie navi. W jakiej postaci, to już zależy od tego, jak profesjonalnie została przygotowany zestaw. Jeżeli dane poszczególnych punktów zawierają informacje dot. szczegółów punktu, to zarówno ikony, jak i dźwięki będą odzwierciedlały z jakim punktem mamy do czynienia. Zauważyłem, że dla różnych punktów "radarowych" są różne ikonki, oraz dla jednych dźwięk jest powtarzalny, a dla innych jednorazowe "pik". Ale wyjaśnień w tej materii proszę nie oczekiwać (przynajmniej ode mnie). 

Odsyłam w tej kwestii do Instrukcji obsługi NC2 dołączonej do autka z tym systemem

 

Nie pamiętam, ale te punkty po wgraniu chyba nie są widoczne i to byłoby nawet logiczne, ponieważ nikt nie wybiera punktu docelowego do np. radaru.

Punkty nie są widoczne na mapie, dopóki nie zadziała ostrzeganie dla punktu znajdującego się przy trasie, znajdującego się w zestawie umieszczonym w .../myPOIs/myPOIWarnings/Twój zestaw

dodam, że bez problemu korzystając z menu NC2 można wyznaczyć trasę do dowolnego punktu znajdującego się zarówno w naszym indywidualnym zestawie POI, jak i wbudowanym zestawie "Alerts 0913", co udokumentowałem na 1-szym zestawie fotek.

==========================

@monkahead

Tak jak napisał kol. Karminadel (pozdrawiam Hanysa), bardzo ważna jest nazwa katalogów .../myPOIs/myPOIWarnings/ włącznie z wielkością liter.

Poniżej zamieszczam 2 zestawy fotek:

1- lokalizacja zestawów POI w systemie, zarówno "naszych" jak i wbudowanych, wraz z dowodem na to, że bez problemu można w pełni korzystać z zawartych w nich punktów, włącznie z wyznaczaniem tras do tych punktów (dodam, że mój zestaw zawiera wyłącznie "fotopstryki".

cw381_1--NC2---Lokalizacja-myPOIWarnings

 

2- Ścieżka w menu urządzenia NC2 do ręcznego wgrywania/usuwania własnych zestawów POI ... bo jak Ci już wiadomo, POI można również zaimportować "z automatu", po wykryciu przez system nowego zestawu na penie

cz345_2--NC2---Pobieranie-i-usuwanie-POI

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest i było OK, wgrało się poprawnie, dzięki za podpowiedzi. Ścieżka do własnych POI jest taka:

 

NAV (prawy górny przycisk) >> Destination >> Points of Interest >> My Points of Interest >> myPOIWarning >> nazwa_pliku.csv

 

post-88157-0-29498900-1452108149_thumb.jpg

 

Szukając info na zagranicznych forach przeczytałem, że mając wgrane własne fotoradary z .csv oraz te z Nissana .ntq, ostrzeżenia będą się dublować, jeżeli w obu bazach będzie ten sam fotoradar, zauważyliście to?

 

Czy żeby wyświetlił się komunikat o fotoradarze muszę mieć wyznaczoną trasę w nawigacji czy wystarczy jak mam ekran włączony w trybie "mapa"?

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Szukając info na zagranicznych forach przeczytałem, że mając wgrane własne fotoradary z .csv oraz te z Nissana .ntq, ostrzeżenia będą się dublować, jeżeli w obu bazach będzie ten sam fotoradar, zauważyliście to?

Nie trzeba szukać na zagranicznych forach - by się o tym dowiedzieć, wystarczyło prześledzić stosowne tematy na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby wyświetlił się komunikat o fotoradarze muszę mieć wyznaczoną trasę w nawigacji czy wystarczy jak mam ekran włączony w trybie "mapa"?

Obojętne w jakim jesteś "trybie" pojawi się dźwięk i splash screen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze włączyć pokazywanie ostrzeżeń (sama ikonka, czy ikonka+beep) oraz w jakim promieniu ma pokazywać - chyba 250m, 500,m itd. Zbyt duży dystans niepotrzebnie pika co chwilę, zbyt mały przy większej prędkości - możesz nie zdążyć zareagować (jak masz np. wczytana bazę miejsc gdzie często stoją policjanci ("wyskoczysz" zza zakrętu/łuku i juz Cię na laserowym mierniku masz i tylko widzisz żółte ich kamizelki ale już za późno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ktoś może potwierdzić / zaprzeczyć, z uwagi na termin ostatniego wpisu w temacie - czy jest gdzieś dostępna do pobrania aktualna baza fotoradarów w pliku .csv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...