Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pulsar - kilka pytań technicznych.


Aligator7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie szczęśliwi posiadacze Pulsara:)

Czy ktoś orientuje sie jak wygląda sprawa czujników ciśnienia w kołach np.gdy założymy zimówki bez takowych? Lato przeleci i trzeba będzie pomyśleć o zimówkach i stalowych felgach.Czy mozna będzie jeżdzić bez czujników z świecącym np komunikatem ?? Wcześniejsze autko QQ nie posiadał takich "cudów" i temat jest mi obcy.Wiem, wiem dopiero lato sie zaczyna a ja o zimówkach.

 

Poza tym  czy ktos samodzielnie regulował spryskiwacze na przednią szybę, u mnie psikają 5 cm od dolnego rantu szyby:) a jakoś cięzko wybrać mi się do ASo.

 

CHIP TUNING - wczesny temat na nowe auto, ale wszystkie nowe i poliftingowe uturbione silniki  1.2 wchodzą z momentem od 1500 obr/min /Auris/, 1750 Cytryna, przy czym moment od 190 do 240 i 110 KM do 140KM. Czytając o silniku Toyoty to podobne lub nawet identyczne rozwiązanie silnika. Może warto rozwijać temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam próbowałem sam zmienić ustawienie spryskiwaczy bo niestety u mnie też tak pryskały na 5 cm nie dało rady podjechałem do aso i w 5 minut to zrobili oczywiście za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kupiłem w styczniu, więc miałem już przesiadkę na zimówki i znów na letnie.

Ostatecznie zdecydowałem się na samą zmianę opon i z czujnikami nic nie kombinowałem. W wulkanizacji przy wymianie zwracałem tylko uwagę, że są czujniki i zmieniali opony "bardziej ostrożnie". Póki co wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis skusiłem sie na wizytę w ASo (Cze-wa) celem regulacji spryskiwaczy. Oczywiście bardzo chętnie ustawią, oświadczył panocek z recepcji. Po 10 minutach przyszedł mechanik oświadczając że Pulsary tak mają i nic tu się nie ustawi.....żenua. Mówię do niego, panie co to znaczy tak ma??  Ano to dopiero pierwszy Pulsar w serwisie i nie wiedzą jak to zrobić, będą dzwonić jak ustalą co i jak.Skonfundowany na pocieszenie przykleiłem sobie folie termokruczliwą na progi, grubą o ziarnistej fakturze.Ciekawa alternatywa co do stalowych nakładek no i cena  za calość 6 zł na alledrogo. Pasek idealnie pasuje na szerokość, nie trzeba nic docinac, a grubość naprawde jest stosowna jak na folię.

post-58074-0-86499600-1434660252_thumb.jpg

post-58074-0-51432200-1434660309_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis skusiłem sie na wizytę w ASo (Cze-wa) celem regulacji spryskiwaczy. (...) Ano to dopiero pierwszy Pulsar w serwisie i nie wiedzą jak to zrobić, (...)"

 

Heh.... muszę się zatem uważnie rozglądać ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam jeszcze jedno pytanie techniczne - wspomaganie w Pulsarze jest hydrauliczne, czy elektryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem takie wrażenie na jeździe próbnej, że nie czuje drogi na kierownicy.. masakra :(

A wszystko po to, żeby oszczędzić 0,2L/100km :(

 

PS: znalazłem jeszcze taki "tech-news": http://www.nissan-global.com/EN/TECHNOLOGY/OVERVIEW/ehpss.html

Edytowane przez Burning
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burning kup Poldka tam czujesz drogę i czujesz mięśnie po roku to ja buły takie miałem jak  :D

 

 popeye_the_sailor_man_by_shawnguku-d3k18

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanko w/s standardowego autoalarmu "Cobra" montowanego we współczesnych Nissanach.

Jest jakiś sposób, by włączyć sygnalizację dźwiękową podczas wł/wył autoalarmu ??

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kij się unia wcina nawet do czegoś takiego?

Czekaj czekaj zara będą ludzi czipować  i co wtedy zrobisz reki ,szyi nie dasz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na ten artykuł o Pulsarze http://auto.dziennik.pl/testy/zdjecia/galeria/469234,4,nowy-nissan-pulsar-w-polsce-silnki-wyposazenie-ceny-pierwszy-test-zdjecia.html

Piszą w nim, że Pulsar sam parkuje, równolegle lub prostopadle. Cyt. do 4 fotki:

"Nissan pulsar

Przednie fotele mają wysoko zamontowane siedziska, dzięki temu łatwiej wślizgnąć się do środka. Wyższa pozycja za kierownicą to lepsza widoczność przed siebie. Znacznie słabiej wypadają widoki za nissanem - obserwację utrudniają szerokie słupki i wąska szyba. Sytuację ratuje system kamer cofania, który służy do "kontaktu" z otoczeniem w trakcie parkowania - monitor wyświetla obraz z czterech kamer zamontowanych po każdej stronie auta (działają do 10 km/h). Dotykając tego "telewizorka" można również wydać rozkaz asystentowi, a ten zaparkuje pulsara równolegle lub prostopadle."

 

Albo oni się walnęli, albo ja nie potrafię korzystać z tego ustrojstwa" :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej posiadacze Pulsara. Ja w pt odebrałem swój z salonu i gdzieś mi się mignęło tu na forum ze ktoś ma skróconą obsługę  komputera pokładowego w Pulsarze  w języku PL bo oczywiście,przynajmniej moim jest angielski a teraz nie mogę coś tego tematu znaleźć !? 

Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tutaj masz http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/97200-pulsar-w-rodzinie-d/?view=findpost&p=1024951


Jako, że my - posiadacze Pulsarów, odbieraliśmy swoje autka praktycznie od stycznia tego roku, powoli podchodzi nam pierwszy przegląd. Będę wdzięczny (sądzę, że inni też) za wszelkie informacje i porady dot. kosztów przeglądu w ASO, jak je ew. zminimalizować, czy i jakie elementy(olej, filtry ... etc) można im "przywieźć w bagażniku" i jaki olej jest zalewany w ASO do Pulsara 1,2 DIG-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co specjalnie kombinować pierwszy przegląd to lekka ściema - wymiana oleju i chyba nic więcej...

Na fakturze masz szczegóły. Ile zapłaciłeś za całość ?? Jedyna kombinacja, to ew. zakup oleju we własnym zakresie ... wariant dla mniej rozrzutnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...