Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

BENZYNA W OLEJU 1,2 DiG-T...Szczęśliwy finał.


gawra44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj o turbospręźarkach stosowanych w silnikach benzynowych. Poza nielicznymi przypadkami i to raczej tylko w silnikach "rasowych" (np.Porsche) stosowane są wyłącznie sprężarki bez zmiennej geometrii. Właśnie ze względu na dużo wyższą temperaturę niż w dieslach.

Jeśli natomiast mowa o paliwie w oleju, to znane są np.przypadki "popuszczania" paliwa przez pompę wysokiego ciśnienia (bodajże w silnikach TSI). Warto przypomnieć, że nasz silnik także ma pompę wysokiego ciśnienia, bo wtrysk bezpośredni takiej wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wcale nie musi to być benzyna w postaci ciekłej ale właśnie w postaci oparów które po przedostaniu się do komory silnika nadają specyficzny zapach olejowi (zjawisko absorpcji jak się nie mylę) + ewentualnie skroplenie się tych oparów znów we frakcje ciekłe. Pamiętajmy że te silniki  są wysilone, stopień kompresji znacznie wyższy więc moim zdaniem zarówno pobieranie oleju jak i właśnie odwrotnie (jego przybywanie) jest możliwe zwłaszcza zanim silnik się nagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbycie się turbo dziury jest realizowane albo przez sprężarkę o zmiennej geometrii albo przez dwie sprężarki pracujące w różnych zakresach. Fakt jest taki że drugie rozwiązanie jest lepsze ale bardziej kosztowne więc przy dzisiejszym podejściu do produkcji autek mniej opłacalnym.

 

Wracając do benzyny w oleju. Wątpię aby przez kondensację oparów, ilość benzyny powodowałaby aż tak duże przybywanie oleju. Prędzej obstawiam przesączanie gdzieś na pompie wysokiego ciśnienia. Aczkolwiek mam jeszcze Pajero Pinin z silnikiem GDI i tam pompa wysokiego ciśnienia nie ma za bardzo jak przepuszczać paliwa do oleju. No ale to już kwestia konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbycie się turbo dziury jest realizowane albo przez sprężarkę o zmiennej geometrii albo przez dwie sprężarki pracujące w różnych zakresach. Fakt jest taki że drugie rozwiązanie jest lepsze ale bardziej kosztowne więc przy dzisiejszym podejściu do produkcji autek mniej opłacalnym.

 

Wracając do benzyny w oleju. Wątpię aby przez kondensację oparów, ilość benzyny powodowałaby aż tak duże przybywanie oleju. Prędzej obstawiam przesączanie gdzieś na pompie wysokiego ciśnienia. Aczkolwiek mam jeszcze Pajero Pinin z silnikiem GDI i tam pompa wysokiego ciśnienia nie ma za bardzo jak przepuszczać paliwa do oleju. No ale to już kwestia konstrukcji.

To tylko moja teoria jest i tyle. Ja chciałbym zwrócić uwagę ze puki co mamy dopiero 1 usera z paliwem w oleju i jednego który coś takiego podejrzewa - dla mnie to o niczym nie świadczy bo jakaś wada silnika się zawsze może zdarzyć w jednej sztuce. Natomiast sporo jest takich (ja do nich należę) ze olej zalatuje benzyną i tu mi pasuje moja teoria :)

Generalnie ja problem bagetelizuję bo po to mam nowe auto aby mieć gwarancję i się nie martwić wadami czu usterkami przez najbliższe 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam zdanie na temat NISSANA KUPUJCIE,po długim namysle wystawiam auto na sprzedaż z zerowym przebiegiem odbiór 15 07 ASO EŁK


JAK na moje obcowanie z tym ASO, śmiem twierdzić że na dzień dzisiejszy,to jedno z najlepszych w kraju,szczególne słowa uznania należą się kierownikowi serwisu panu Sewerynowi Sitko ,chapeau bas panowie dla tego pana i całej obsługi ASO,takie podejście do problemu,obsługa,podejście do klienta,nie jest spotykane na codzień w naszym szarym kkraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom,centrala NISSANA też podeszła do sprawy we właściwy sposób pani Agnieszka zadziałała z szybkością błyskawicy,czyżby zaczeła się konkurencja na naszym rynku-nareszcie,i walka o klienta.............?


dziękuję też exspertom? tego forum za bezcenne rady,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy panowie ale jak to mówią licz na siebie


Nie rozumiem. Wymieniono Ci QQ na nowy?

tak nowy silnik z osprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od razu sprzedajesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy panowie ale jak to mówią licz na siebie

tak nowy silnik z osprzętem

ale jak kiedys napisałem odchodzę od ukochanego nissana kupię sobie cc700

I od razu sprzedajesz???

tak zraziłem się do marki

ale jak kiedys napisałem odchodzę od ukochanego nissana kupię sobie cc700

tak zraziłem się do marki

a poza tym uciekam od takich silników na rzecz wolnossących i dużych pojemnosci

dodam jeszcze że bez własnej kiepełe,i operatywnego kierownika ASO EŁK nic by z tego nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee,za taką usługę,takie postanowienie???

Co mają mówić i robić właściciele VW którym silniki remontują,a nie wymieniają???

Może jednak poczekasz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda, to uważam, że Nissan stanął na wysokości zadania i powinieneś się raczej cieszyć niż psioczyć na markę. Co innego gdyby spławili Ciebie całkowicie. A tutaj bez wnikania w szczegóły całe nowe serducho (silnik) zafundowali.

Nie wiem, ja bym się cieszył z takiego rozwiązania sprawy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee,za taką usługę,takie postanowienie???

Co mają mówić i robić właściciele VW którym silniki remontują,a nie wymieniają???

Może jednak poczekasz???

nie,uciekam w benzynę 2,0 3,6 nawt 5 latka 

Jeśli to prawda, to uważam, że Nissan stanął na wysokości zadania i powinieneś się raczej cieszyć niż psioczyć na markę. Co innego gdyby spławili Ciebie całkowicie. A tutaj bez wnikania w szczegóły całe nowe serducho (silnik) zafundowali.

Nie wiem, ja bym się cieszył z takiego rozwiązania sprawy.

cieszę się ale niesmak pozostaje,tak jak pisałem wcześniej wielkie ukłony dla firmy nissan i ASO EŁK,a dla kolegów dobra rada,sprawdzajcie olej,i jeszcze jedno na pierwsze 3 przeglądy nie radzę jeździć ze swoim olejem i filtrami ot taka rada nie EXSPERTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze raz napisać w jakim tempie przybywało Ci tego oleju?

I czy tylko na tej podstawie podjęto decyzję o wymianie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie doczekamy odpowiedzi...

 

Chyba sie nie doczekamy odpowiedzi...

czy coś mi sugerujesz?

czy coś mi sugerujesz?

nie rozumiem jakiej odpowiedzi oczekujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregowi chyba chodziło o to,o czym pisał Colins.


W jakim  tempie przybywało cieczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze raz napisać w jakim tempie przybywało Ci tego oleju?

I czy tylko na tej podstawie podjęto decyzję o wymianie silnika?

po zgloszeniu problemu ASO wymieniło olej na nowy przejechałem dokładnie 76 km

po zgloszeniu problemu ASO wymieniło olej na nowy przejechałem dokładnie 76 km

nie podano mi dlaczego zapadła decyzja o wymianie to chyba taka praktyka serwisu i producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,i już po tym przebiegu miałeś wyraźny wzrost,czy zadziałali prewencyjnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregowi chyba chodziło o to,o czym pisał Colins.

W jakim  tempie przybywało cieczy 

1,5 cm ponad kreskę zaznaczoną przez serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybka wymiana silnika nie jest naturalna w Nissanie.Raczej są powściągliwi przy podejmowaniu takich decyzji...chyba,że to nie jest taki pierwszy przypadek i chcą by było cicho sza!


1,5 cm ponad kreskę zaznaczoną przez serwis

To bardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...