Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parkingowy pech ...


sph3r3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc dzisiaj podczas parkowania kopertą zahaczyłem przednim zderzakiem z prawej strony o zderzak auta przede mną. Nie wycelowałem :( . Teraz mam sporą rysę (a nawet dwie równoległe) która mi mocno wizualnie nie pasuje. Co doradzacie w tej sytuacji ? Do aso jechać żeby mi to zrobili czy szukać lakiernika czy też samemu coś zrobić ? Trzecia opcja chyba najmniej korzystna bo jestem beztalencie artystyczne....Znowu ASO nie dość że mnie skroi na ładne piniondze to jeszcze może mi to gdzieś wpisać w system... macie jakieś doświadczenia ?

 

Poniżej fotka problemu.

 

post-91065-0-90005500-1434610090_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakierowanie całego elementu.ASO na pewno Cię skroi.Poszukaj,dopytaj się o ceny.Na pewno nie od razu wstawisz na warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO nie proponuje bo ceny mają chore, najlepiej zaufany lakiernik. Ja mam takiego na szczęście, cena nie powinna przekroczyć 300 pln. Cenę rzucam z cen które mi podawał za moje auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzę Ci abyś przeprosił kierowcę, któremu uszkodziłeś auto.;)

A te rysy są do "mięsa"? Bo może da radę je choć trochę zapolerować i będzie można z tym żyć. Wiem, że pierwsza rysa boli najbardziej, ale pewnie jeszcze niejedna przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przeprosinach nie wspominałem bo zakładam,  że sprawa została załatwiona jak należy i właściciela auta zarysowanego krew nie zaleje jak wróci do swojego auta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ASO ceny zabójcze? Ostatnio pytałem co prawda w ASO Renault - to było 500 za element.

A przy okazji tak się śmiejecie z asystenta parkowania - a przynajmniej od tego chroni - i wciska się w takie luki, że sam bym się nigdy nie podjął w nie parkowania. Ostatnio czujniki parkowania szalały na czerwono gdy wjeżdżał, a wjechał w lukę gdzie po kilku korektach zostało ("na oko")po ok. 30-40 cm z przodu i z tyłu. Gorzej było wyjechać hihihi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko warto zapytać o całość, bo czasami 500 jest za element plus ze 3-4 roboczo godziny ASO i robi się 800. Nie twierdzę że to jest regułą, ale spotkałem się z takim zachowaniem ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiernik z polecenia moze tu tylko pomoc. Samemu nie ma sie co bawic, nic dobrego z tego nie wyjdzie. Portfel szczuplejszy ale efekt lepszy i samopoczucie rowniez a na to nie ma ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś z was zrobić to z ubezpieczenia AC ? Coś mi się kojarzy że kilka miesięcy temu mojemu ojcu który zahaczył o słupek scenic`kiem lakierek wyrównali ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najpierw dowiedz się u swojego ubezpieczyciela - czy nie stracisz zniżek?

Szkoda by było , gdyby z takiego powodu przepadło kilka procent....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś z was zrobić to z ubezpieczenia AC ? Coś mi się kojarzy że kilka miesięcy temu mojemu ojcu który zahaczył o słupek scenic`kiem lakierek wyrównali ...

Ja wczoraj pytałem w ASO o możliwość wymiany szklanego dachu.

I o ile w ramach gwarancji doradca serwisowy dyplomatycznie przemilczał pytanie i zasłonił się stwierdzeniem, że decyzja zależy od centrali Nissana, to gdy spytałem o to samo w ramach naprawy z AC, to pan wyraźnie się ożywił i oczy mu się zaświeciły ochoczo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś z was zrobić to z ubezpieczenia AC ? Coś mi się kojarzy że kilka miesięcy temu mojemu ojcu który zahaczył o słupek scenic`kiem lakierek wyrównali ...

Ja mam w Hestii ubezpieczenie zniżek - jedną szkodę w roku mogę zgłosić na AC i nie zwiększa mi to składki. Chciałem robić naprawę jednej rysy,ale Hestia powiedziała że odda tylko swoją ustaloną kwotę z cennika,która była 50% tego co mówił mi warsztat,więc podziękowałem,przeżyję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zgłaszałem z AC warty citroena, za ryskę na błotniku i na zderzaku 1750 przelali. Nawet jak składka wzrośnie o 100pln to warto z AC. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie -jak kolega "poszkodowany" sam zorientuje się w cenach...

Zapyta w ASO, u poleconego / sprawdxonego lakiernika , u ubezpieczyciela.

I będzie miał jasność w temacie, bo jak widać - każdy ma inne doświadczenia w tym zakresie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale i tak dało mi to dużo informacji. Sprawdzę oczywiście osobiście. Dzięki Wam drodzy forumowicze ! :)

 

na marginesie bo na początku były takie uwagi: oczywiście po 5 minutach znalazłem właściciela otartego autka, przeprosiłem i dogadałem się w sprawie ewentualnych kosztów naprawy.

Poza tym: od teraz przy parkowaniu koperty będę przełączał kamerę na tą pokazującą bok auta to uniknę takich wpadek / rys mam nadzieję.

Edytowane przez sph3r3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proponowałbym zaprawkę i polerkę, niejeden raz jeszcze zarysujesz. W Nocie wgniótł mi ktoś na parkingu błotnik już w pierwszym miesiącu od zakupu. Na szczęście lakier nie został uszkodzony więc przyzwyczaiłem się do tego. A tak apropo bawił się ktoś w bezinwazyjne wyciąganie wgnieceń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem.Mam to urządzonko :D

Wyciągałem wgniecione drzwi w Note super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź aż taki skromny .. ;). Obiecaj koledze pomoc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci "zaśpiewam" ... masz u mnie plus ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadajesz się do śpiewania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proponowałbym zaprawkę i polerkę, niejeden raz jeszcze zarysujesz. W Nocie wgniótł mi ktoś na parkingu błotnik już w pierwszym miesiącu od zakupu. Na szczęście lakier nie został uszkodzony więc przyzwyczaiłem się do tego. A tak apropo bawił się ktoś w bezinwazyjne wyciąganie wgnieceń ?

 

Własciwie przy poprzednim autku kupiłem zaprawkę i przyznam że kiepsko mi to wyszło - było to bardzo widoczne pomimo że kolor był identyczny z oryginałem. Chyba jednak tym razem wezmę lakiernika bo oprócz dwóch rys "do plastiku" jest troszkę takich mini rys lekko białych i wszystkiego zaprawką bym i tak nie naprawił.

 

Ale skoro w tym temacie to pytanie na przyszłość:  możesz mi krok po kroku opisać metodę zaprawka + polerka ? Jak to zrobić żeby było dobrze ? z góry dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko ten klej w sztyfcie to taki zwykły bezbarwny co sprzedają w pakietach , czy to jednak jakiś specjalny do lakieru ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam.Jak już blacha wyskoczy powinien się urwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...