Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zapalają sie kontrolki ESP, Poślizg i ABS


majkelm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś nie wiedzieć czemu (jak to zwykle) zapaliły się te trzy ikonki - ESP, poślizg i ABS, trzy na raz, dwukrotnie

Po wyłączeniu silnika zniknęły na pewien czas, po kilku kilometrach wróciły

Teraz siedzę w pracy :) i szukam po forach ale nic nie znajduję

Piszą o turbinach, a ja takiej nie mam

 

2009 QQ+2 2.0 benzyna, automat LPG

 

Może ktoś coś podpowie ? Mogę coś jeszcze później sprawdzić czy tylko warsztat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często przyczyną jest słaby akumulator lub problem z ładowaniem. Piszę po doświadczeniach w innych autach. Może być też awaria jakiegoś czujnika abs, przetarcie przewodu, brak styku w złączach przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy porządny interfejs u mechanika pokaże dokładnie co to ?


Wydaje się że to był tyko "stan podgorączkowy" a nie poważna choroba

Wieczorem i dziś rano zrobiłem troche kilometrów, paru leżących policjantów na dobrej prędkości - i nic

Może czujniki ABS w kole jedynie zwariowały

Bo jak dobrze rozumiem, gdyby tylko ABS, to dlatego zapaliło ESP bo od razu to wyłącza jako połączona sprawa ?

Edytowane przez majkelm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprawdź poziom płynu hamulcowego. Gdy czujnik poziomu płynu wykryje niski stan, te kontrolki zapalą się.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie masz czegoś podpiętego pod gniazdo OBD lub jego instalację? Znam przypadek, że po wpięciu kostki bluetooth pojawiały się własnie takie objawy.

Jeżeli ten kierunek okaże się błędny, to jeszcze myślałbym o taśmie pod kierownicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Juz myślałem że może bhtom ma pełną rację, wieczorem myk do garażu, niestety ilość DOT4 jest w połowie, szkoda :)

Dolałem chłodniczy, jego miałem minimum, co się niestety w gazie przydarza.

 

horte - nie, nie ma nic, nie używałem go

 

We czwartek wjadą nowe opony, wtedy pojadę do mechanika, niech zerka na czujniki ABS

 

Nie zapala się za każdym razem, ale zdarza się.

 

Jeżeli macie pomysły , będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Opony zmienione, podczas tego oglądano wszystko, wyglądało w jak najlepszym porządku

mucka38, tak mam 4x4, nie używam raczej. nie przełączam

w majowy weekend zrobiłem trochę kilometrów o było luks, a potem na mieście cyk i się zapaliło

zapala się raz na tydzień

może to mieć związek z 4x4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o oponach i 4x4 , gdyż jakiś czas temu oglądałem program gdzie podobne rzeczy działy się w nissan Nawara.  Okazało się że na przodzie były inne niż na tyle . Czujniki abs zaczęły wariowac i wywalało esp . Mechanicy chcieli wymieniac półosie,  i iść w ogromne koszta . Jeśli nie sprawdzałes opon , to może warto . Nie zebys miał inne , ale może zle załozone lub mają jakąś wadę? 

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, szukam dalej, na szczęście nie dzieje się to co chwilę, wtedy bym panikował :)

Osobiście stawiam na któryś czujnik ABS

Muszę na komputer porządny wskoczyć jak błąd będzie aktywny, zwykłe OBD2 i Torque nie pokazało nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, ponudzę znowu

Jest jakaś zmiana, a dokładnie - to częstotliwość tych błędów, teraz są niestety praktycznie co jakiś czas

Ale są tez inne objawy, miałem coraz częściej kłopoty z odpalaniem, nie rozpoznawał mi kluczyka zbliżeniowego

I tu dziś podczas wymiany oleju w skrzyni CVT mądry mechanik posprawdzał i jest diagnoza - pada czujnik STOP pod pedałem

Nawet tego nie zauważyłem, dopiero u mechanika, wtedy nawet nie zapala stopów 

To jest podobno czujnik inny w wypadku skrzyń automatycznych, 4 pinowy, i to jest właśnie taki objaw

Mam nadzieję że to dobra diagnoza, czujnik zamówiony, około 100 PLN, będzie jutro, zaraz zobaczę czy sam jestem w stanie to wymontować-zamontować

Dam znać czy się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie jak pisałem, u mnie to był ten przełącznik przy pedale stopu. Wariował podczas jazdy i komputer głupiał. Samochód jedzie a on mówi że ja hamuję.
Prosta sprawa, ważne że po kłopocie.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W dniu 1.06.2018 o 19:26, margo napisał:

W moim przypadku jak zapaliły sie kontrolki od ABS i ESP powodem był niski poziom płynu hamulcowego

Pisałem już o tym wcześniej, wystarczyło przeczytać...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...