Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana foteli sterowanych manualnie na elektryczne.


devilde
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i od razu mam pytanie,  czy X-trail t32 posiada fabryczną instalację elektryczną umożliwiającą bezproblemowe doposażenie sobie swojego auta w fotele sterowane elektrycznie? W mojej wersji są fotele przesuwane manualnie, grzane, z poduszkami i w poszyciu materiałowym. A mam możliwość nabycia i wstawienia elektrycznych, również grzanych z poduszkami w skórach. Jeśli nie ma instalacji, to czy wystarczy doprowadzić prąd do sterowania, czy może potrzebne będą jeszcze jakieś sterowniki itp.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz pod fotel,jeżeli masz wolną kostkę to na pewno jest od sterowania foteli.Ja mam Kaśkę z 2014 a wszystkie kostki i kable były.Wymieniłem sitze na grzane i sterowane elektrycznie  bez żadnych przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Skoro w Twojej Kaśce Acenta jest instalacja, to chyba w moim Iksie Acenta też powinna być. Tym bardziej, że grzanie już mam oryginalnie. Patrzyłem, patrzyłem, aż mi okulary zaparowałyB) Nie bardzo tam widziałem wolną kostkę. Być może jest zespolona z kostką grzania i różni się tylko ilością pinów, które są zasilane przy montowaniu bogatszej wersji foteli. Albo jest złączona z tą kostką i dlatego nie rzuciła mi się w oczy. Albo skryła się gdzieś pod tapicerką:rolleyes: Ale to tylko takie moje laickie wróżenie z fusów. Jutro spojrzę dokładniej. 

Najśmieszniejsze, że pytałem o to w serwisie i nie byli mi w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi:blink: Kazali przyjechać z autem i wtedy ewentualnie zobaczą. Na razie nie jest mi po drodze do nich więc myślałem, że może na forum ktoś zna temat.

Edytowane przez devilde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc adwokatem "diabla" ale nie dziwi mnie, ze w serwisie moga tego nie wiedziec. Takimi rzeczami zajmuje sie zazwyczaj elektryk a i On nie koniecznie musi pamietac co w ktorym modelu, wyposazeniu czy roczniku znajduje sie akurat na "wyposazeniu".

Producenci czesto cos zmieniaja i nie informuja o tym "opoini publicznej" a takowe zmiany poznaja dopiro serwisy i pewnie nie od razu bo pomidzy producentem a serwisem sa jeszcze importerzy i to Oni musza czesto dopytywac u producenta o to czy tamto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, juras2017 napisał:

Nie chce byc adwokatem "diabla" ale nie dziwi mnie, ze w serwisie moga tego nie wiedziec. Takimi rzeczami zajmuje sie zazwyczaj elektryk a i On nie koniecznie musi pamietac co w ktorym modelu, wyposazeniu czy roczniku znajduje sie akurat na "wyposazeniu".

Producenci czesto cos zmieniaja i nie informuja o tym "opoini publicznej" a takowe zmiany poznaja dopiro serwisy i pewnie nie od razu bo pomidzy producentem a serwisem sa jeszcze importerzy i to Oni musza czesto dopytywac u producenta o to czy tamto...

O.k., o.k., nie będę z tym polemizował, bo i dużo masz racji. Jednakże irytuje mnie fakt, że z czym bym nie pojechał lub zadzwonił do serwisu w moim mieście, to oni nie wiedzą. Stąd moja lekka frustracja, bo nazbierało się trochę tego. Dlatego nie dziw się, że bardziej wierzę w moc forum niż w rodzimy serwis. Tutaj są pasjonaci i już kilka razy przekonałem się, że potrafią pomóc rozwikłać niejedną zagadkę lub podsunąć ciekawe rozwiązania, modyfikacje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cie doskonale, zdarzalo mi sie tez byc mocno podirytowanym (nie)wiedza serwisantow w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devilde,nawet gdybyś nie miał kostki,to jak siedzenia kupisz to i tak na tym nie stracisz.Jedynie troszkę więcej roboty byś miał by elektrykę podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2018 o 08:32, JACKO29 napisał:

Devilde,nawet gdybyś nie miał kostki,to jak siedzenia kupisz to i tak na tym nie stracisz.Jedynie troszkę więcej roboty byś miał by elektrykę podłączyć

Fajnie, gdyby tylko taki problem był, bo właśnie kupiłem fotele i już do mnie jadą. Jeśli jest tak, jak mówisz, że w Kaśce z 2014 wymieniłeś bez problemu fotele na elektryczne, to mniemam, że w Iksie z 2015 też tak będzie. Ale wszystko okaże się jak dobiorę się do tematu. Trzymaj kciuki hehe:rolleyes:

Edytowane przez devilde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że trzymam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą jest ser Colins :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fotele zmienione:jump: Elektryczne, grzane i skórzane pięknie zagadały w moim Iksie. Fakt, że instalację do sterowania ustawieniami foteli trzeba było pociągnąć, ale dla wprawnego elektromechanika to bułka z masłem. Grzanie, napinacze i przełożone z moich dotychczasowych foteli poduszki zadziałały bez problemu i żadnych przeróbek. Cieszę oko, tym bardziej, że z czarnej, smutnej i manualnej wersji szmacianej zrobiła się ładniejsza i bogatsza beżowa, elektryczna wersja skórzana. A że dodatkowo wymieniłem również boczki drzwi pod kolor foteli oraz główną część tunelu środkowego (były w cenie z fotelami:)), to jeszcze bardziej spasowało się wszystko ze sobą. I mimo, że nie jest to do końca odzwierciedlenie fabrycznej specyfikacji wydania beżowego, to i tak jak dla mnie jest dużo lepiej niż wcześniej.

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty! :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wygląda tak. Podłokietnik w tym momencie jest tzw. misz maszem mojego czarnego i nowego beżowego, bo po prostu nie mam tych elementów. Deskę zostawiam w oryginale czarną, bo mi nie przeszkadza i jak dla mnie nie gryzie się aż nadto z resztą. 

20180517_154054.jpg

20180517_154028.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bajka! A ja się rozglądam od dłuższego czasu za kierownicą po lifcie,ale ceny mają z kosmosu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, JACKO29 napisał:

Jak dla mnie bajka! A ja się rozglądam od dłuższego czasu za kierownicą po lifcie,ale ceny mają z kosmosu!

Dzięki:) Co do kierownicy, to chętnie też bym taką poliftową sobie sprawił, tylko nie wiem, jak w tym wypadku wyglądłoby podłączenie nowej poduszki, obsługi tempomatu itp. Czy czasem istniejące oprogramowanie nie gryzłoby się z nowym gadżetem. Z tapicerką poszło łatwo, ale tutaj chyba tak prosto by nie było.

A! Nie dodałem, że tapicerka, boczki i tunel, które założyłem jest poliftowa i jak widać pasuje bez problemu do wersji przed liftem. Wszystkie otwory montażowe są w tych samych miejscach, jak również elementy składowe mają ten sam kształt. Np. Moduł na kubki z mojego starego przedliftowego podłokietnika, czy tylne nawiewy oraz inne brakujące elementy są kompatybilne z tunelem nowej generacji. To samo jest z tapicerką drzwi. Wszystkie przyciski i ozdobne listwy są identyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam!Podpinam się po temat foteli sterowanych elektrycznie.X tekna 1,6 digt 2017 przed liftem, cz ktoś z forum wie/ ma info o pamięci ustawienia fotela kierowcy, jeżdżą dwie osoby duża i mniejsza i ciągła regulacja jest męcząca?? Pozdrawiam i proszę o pomoc!   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie,

Chciałbym odświeżyć temat elektrycznych foteli bo konkretów w postach brak, choć są sukcesy :) Trafiły mi się brązy po lifcie, podgrzewany przód i tył)  Instalacja była, fotel podłączony i nie działa ani sterowanie ani grzanie. Wszystkie bezpieczniki po stronie kierowcy są, po stronie pasażera kilku brak ale są opisane jako zależne od dźwięku. Pod maską wg opisu na obudowie skrzynki.

Pyt 1. Czy trzeba ciągnąć osobną wiązkę? Czy też trzeba podłączyć jakieś złączki, przekaźnik czy też aktywować komputerem?

Pyt 2. Czy podgrzewanie tylnej kanapy można zmostkować z ogrzewaniem przedniego fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Qashqaiu przekładałem zwykłe na grzane i zaskoczyły od razu.Ale czy miałeś w tunelu przełączniki do grzania? Czy była tam wiązka do podłączenia??? Bo ja musiałem wszystko zmieniać,łącznie z obudową tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko29, 

Wiązka  z wtyczkami do sterowania jest choć podgrzewania nie miałem w welurach. Wstawiłem włączniki, nawet się podświetlają, ale ogrzewanie i sterowanie nie działa. 

 

Znalazłem schemat elektryczny foteli, który wskazuje na jakiś przekaźnik (circuit breaker) przed bezpiecznikiem .

http://www.nirogue.com/wiring_diagram-1055.html

Liczyłem, że skoro się komuś udało to dowiem się szczegółów-póki co zazdroszczę, że im działa :)

 

Edytowane przez vito75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko29, 

Wiązka  z wtyczkami do sterowania jest choć podgrzewania nie miałem w welurach. Wstawiłem włączniki, nawet się podświetlają, ale ogrzewanie i sterowanie nie działa. 

Znalazłem schemat elektryczny foteli, który wskazuje na jakiś przekaźnik przed bezpiecznikiem. Liczyłem, że skoro się komuś udało to dowiem się szczegółów-póki co zazdroszczę, że im działa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc: wiązki podłogi oraz wiązka deski mogą się różnić. Zasilanie foteli to biało-brązowy kabel, masa idzie spod fotela biało-czarnym. Wiązka podłogi łączy się z wiązką deski prze słupkach przednich drzwi w dużych konektorach. Plus spod fotela nie miał kontynuacji w wiązce deski. Pozostało wypiąć kabel z konektora I wpiąć w inne miejsce po plusie po zapłonu.  Po podpięciu kostki białej pod fotelem działa również podgrzwanie.20191006_152908.thumb.jpg.406f2619d2b6b5c4be5f139bd9764967.jpg20191006_161536.thumb.jpg.5ae9ad62a1584af11e3429e5cc4e9d2e.jpg

Podpowiedzcie czy to poprawnie, czy też sterowanie foteli ma zasilanie cały czas? 20191006_174458.thumb.jpg.9c5d292cad614091e1038f11c9caffb7.jpg

Nadal pozostaje kwestia podłączenia ogrzewania tylnej kanapy.

 

 

Edytowane przez vito75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...