Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Gdyby ktoś planował wymianę rolek i paska,to posiadam takowe po bardzo małym przebiegu (ok.2.5 ty km) i nowiutki pasek osprzęty firmy Gates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.06.2018 o 13:25, JACKO29 napisał:

Powiedzmy ,że to prawda... :D

 

Hej ! 

Widzę , że zmieniłeś autko z 1,2 na 1,6DiG-T .  No to kusisz coś napisać - jak wypada porównanie ! Chodzi mi o taką rzeczowa opinię w Twoim stylu. Ja kilka dni miale zastępczy 1,6 - do pracy i do domu aż musiałem otworzyć maskę bo nie czułem super różnicy , a jeżdżę pasywnie, trasy nie robiłem i tu brak danych.

Po mieście zauważyłem niższe zużycie niż mój 1,2 .. po tych samych drogach.

( czy pamiętamy kto miał tak wielkie przyrosty oleju w silniku - tu na forum  i ile w jaki m czasie ?) - wiadomo skąd  u mnie ten temat.

Pozdrawiam !.

Edytowane przez GRZECH0TNIK PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechane 1300km,i wszystko na plus,jeśli nie zauważyłeś zmiany dynamiki po zmianie sprzętu to dziwne,bo 1.6 ma solidnego kopa.Nie ma problemu z wyprzedzaniem tak jak w 1.2 gdzie trzeba było szukać super miejsca.Zużycie paliwa około 1L mniejsze w mieście jak przy poprzedniku,na trasie przy oscylacji 100-130 5.8-6.0  ogólne średnie po przeliczeniu tankowania 6.6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super ! faktycznie przy 1,2 trzeba dobrze przemyśleć wyprzedzanie ! i ta bezsilność przy wychodzeniu z zakrętu na drugim biegu / warunki miejskie/ . Hm mam ze 22 tys km a średnia miasto + 1500 km  trasa to 8,4 l/100 . Jedynie przy kulaniu się między miasteczkami  robiłem 5,5 - 6,5 . Ten 1 l  różnicy 1,2 a 1,6  potwierdzam  miałem  podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JACKO29 napisał:

Przejechane 1300km,i wszystko na plus,jeśli nie zauważyłeś zmiany dynamiki po zmianie sprzętu to dziwne,bo 1.6 ma solidnego kopa.Nie ma problemu z wyprzedzaniem tak jak w 1.2 gdzie trzeba było szukać super miejsca.Zużycie paliwa około 1L mniejsze w mieście jak przy poprzedniku,na trasie przy oscylacji 100-130 5.8-6.0  ogólne średnie po przeliczeniu tankowania 6.6 

To super. Też zmienie za rok. Mam na razie przejechane 38 tkm i silnik ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale 1.6 juz nie dostaniesz,chyba że używkę.Pozostaje 1.33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powariowali nie bedzie silnika 1.6 ? Podobno w USA mają wolnossące silniki 2.0 .W takim razie kupię mazdę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2018 o 08:29, JACKO29 napisał:

No ale 1.6 juz nie dostaniesz,chyba że używkę.Pozostaje 1.33.

A tyle się czyta o odchodzeniu od d-size. Nissan "pod prąd"?

Mam 3 od nowosci Nissana ale 4-ty to chyba bedzie inna marka. Szkoda bo od 2001 to troszke juz lat jest razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to 1.3 zastąpi 1.2, a nie 1.6?

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 również.Wypada z oferty tak jak 1.2 ze względu na normę spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i zdechła gadzina :(
Czy jest to możliwe aby w 3 letnim aucie padł akumulator? Dodam, że wcześniej ze dwa razy zdarzyło się, że system start /stop failura dostał  po odpaleniu a auto od jakiegoś tygodnia z dużym wysiłkiem odpalało nie tak jak wcześniej od strzała. Gdzieś czytałem ze też przy stracie masy taki błąd się komuś pokazywał. Jak sprawdzić co zdechło :(
Autko już gwarancję zakończyło parę miesięcy temu... Dziś rano było 0*C niby się otworzyło normalnie pobrykało jak by chciało i du..a
Edit
Mam przejechane ok 40.000 km a autko nie każdego dnia śmiga bo mam jeszcze inne.

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, klimekpl napisał:

No i zdechła gadzina :(
Czy jest to możliwe aby w 3 letnim aucie padł akumulator? Dodam, że wcześniej ze dwa razy zdarzyło się, że system start /stop failura dostał  po odpaleniu a auto od jakiegoś tygodnia z dużym wysiłkiem odpalało nie tak jak wcześniej od strzała. Gdzieś czytałem ze też przy stracie masy taki błąd się komuś pokazywał. Jak sprawdzić co zdechło :(
Autko już gwarancję zakończyło parę miesięcy temu... Dziś rano było 0*C niby się otworzyło normalnie pobrykało jak by chciało i du..a
Edit
Mam przejechane ok 40.000 km a autko nie każdego dnia śmiga bo mam jeszcze inne.

U mnie akumulator padł po 11msc, na pewno przed rokiem. Ten Twój to i tak Matuzalem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam jest akumulator fabryczny jeśli chodzi o parametry bo jestem w pracy a muszę zamówić coś dziś od razu a autko zostało w garażu.... mam nadzieje, że po południu się odpali to go przemierzę u mechanika ale już będę miał aku zamówiony . 1.2 silniczek (kosiareczka) 2015 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienisz akumulator,musi być wpisany w komputer samochodu.Poza tym nic nie trzeba ustawiać.wszystko działa jak przed wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, klimekpl said:

No i zdechła gadzina :(
Czy jest to możliwe aby w 3 letnim aucie padł akumulator? 

No popatrz ....to jak z AGD już się robi ....kiedyś pralki i lodówki działały 100 lat :))) a teraz tylko do końca gwarancji.

Ja w swoim J10 po 160tyś km w po 7 latach na wiosnę byłem zmuszony .....heh a odbierając nowy samochód z salonu na teście miał 75% sprawności :blink:. Dobre to już chyba było ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JACKO29 napisał:

Jak wymienisz akumulator,musi być wpisany w komputer samochodu.Poza tym nic nie trzeba ustawiać.wszystko działa jak przed wymianą.

Inaczej zapytam wpisuje się z poziomu użytkownika czy z poziomu serwisu?

I jaki akumulator polecacie kupić?

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lutenet napisał:

No popatrz ....to jak z AGD już się robi ....kiedyś pralki i lodówki działały 100 lat :))) a teraz tylko do końca gwarancji.

 

Akumulator to nie jakieś AGD, bardziej porównał bym go do żywego stworzenia -  nie dasz jeść,umiera.

Przecież pisze,że "auto od jakiegoś tygodnia z dużym wysiłkiem odpalało" , a to tylko 1,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ukłoniła się słaba jakość aku i wadliwe ładowanie w 1.2...ale do tego Nissan na pewno nam się nie przyzna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JACKO29 napisał:

Niestety, ukłoniła się słaba jakość aku i wadliwe ładowanie w 1.2...ale do tego Nissan na pewno nam się nie przyzna

 

Za to nikt z nas się nie przyzna do słabej dbałości o stan naładowania aku, a to jest trzecia, i główna przyczyna szybkiego padania akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, porter59 said:

Za to nikt z nas się nie przyzna do słabej dbałości o stan naładowania aku, a to jest trzecia, i główna przyczyna szybkiego padania akumulatora.

Ja się chętnie się przyznam tylko powiedz mi co można więcej zrobić w aku bezobsługowym tak aby działał kolejne 7 lat ....bo instrukcja od aku oraz pojazdu za dużo nie mówią. Oczywiście nie zamierzam zabierać go na noc do domu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lutenet napisał:

Ja się chętnie się przyznam tylko powiedz mi co można więcej zrobić w aku bezobsługowym tak aby działał kolejne 7 lat ....bo instrukcja od aku oraz pojazdu za dużo nie mówią. Oczywiście nie zamierzam zabierać go na noc do domu :lol:

Myślę, że wszystko co można zrobić to przeładować go prostownikiem,  przynajmniej raz na 3-mce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...