Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Zbiornik paliwa


Gość emi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam

 

Ja mam podobny problem. Stale swieci się check engine i od zaświecenia rezerwy moge max. wlać 45 litrów. Kiedyś muszę spróbować wyjeździć do zera żeby zobaczyć ile rzeczywiscie mam paliwa ale na chwile obecna nie mogę się zdobyć na odwagę :) Pisaliście o przegrodach w zbiorniku - orientujecie sie czy w każdej z nich jest osobna pompka czy wszystko zasilane jest z jednej bo rozumiem że paliwo z za przegrody przelewa się

grawitacyjnie.

Udało się komuś rozwiązać problem? Może jakiś czujnik w zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trxworks,

Najpierw napisz co za błąd wyskakuje.

Obstawiam, że masz amerykę :devil: Czytałem na USAforach, że mają problemy z tankowaniem... zalanie baku do pełna potrafi zająć kilkadziesiąt (sic!) minut. Że ciągle odbija i nie chce się lać... Nie wiem czy rozgryźli problem, ale na ich forach szukałbym rozwiązania.

Ja, jak pisałem wcześniej - max nalałem ok. 66l na wyzerowanym dte. Ile naprawdę zostało - nie wiem.

 

Co do pomp, przegród etc. to może warto do ASO zadzwonić zapytać..? Swoją drogą, może ktoś ma człowieka w ASO, który byłby bardziej skory do udzielania info? Ja zazwyczaj dzwonie do poznańskiego Polody i mimo, że nazwa zachęcająca ;) to jakoś z łaską odpowiadają, albo wcale... :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję USA. Maksymalnie zatankowałem 68 litrów. Co do odbijania po nalaniu 15 litrów to też miałem ten problem (kolega w G35 Coupe tak samo). Rozwiązanie jest jedno. Gdy zaczynam tankować to dobrze wkładam pistolet, ustawiam go równo, zapinam, nie dotykam i czekam aż odbije. Jeśli go ruszę albo leję nierównym tempem to odbije. A jak już raz odbije to kupa... muszę później cykać i cykać.

P.S. Tankuję na bardzo zatłoczonej stacji. Zawsze jak podjadę pod dystrybutor, to odkręcam korek wkładam, zapinam pistolet i czekam aż ktoś kto wcześniej tankował zapłaci. Może te kilkadziesiąt sekund czekania z otwartym wlewem też ma znacznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już mam totalna kisze z tankowaniem zawsze mi odbija po paru litrach i muszę lac 15 min nie wiem co z tym robić czy myślicie ze wymiana banku by pomogła bo byłem już ze 3 razy na serwisie dmuchali we wszystkie przewody i stwierdzili ze wszystko jest sprawne a odbija jak odbijalo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, akcja serwisowa:

Component Description:

22. FUEL SYSTEM, GASOLINE:STORAGE:TANK ASSEMBLY

Vehicle: 2004 Nissan 350Z

Summary:

FUEL TANK DIFFICULT TO FILL AT TIMES. ( NHTSA ITEM NUMBER - 10015253 )

 

Bulletin Number:05048Bulletin Date:Jun 2005

Bulletin number 05048

Date June '05

 

 

A tutaj jak naprawić:

http://www.350z-tech.com/wiki/index.php?title=TSB_05-048_Fuel_Tank_Difficult_To_Fill&oldid=23721

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, akcja serwisowa:

Component Description:

22. FUEL SYSTEM, GASOLINE:STORAGE:TANK ASSEMBLY

Vehicle: 2004 Nissan 350Z

Summary:

FUEL TANK DIFFICULT TO FILL AT TIMES. ( NHTSA ITEM NUMBER - 10015253 )

 

Bulletin Number:05048Bulletin Date:Jun 2005

Bulletin number 05048

Date June '05

 

 

A tutaj jak naprawić:

http://www.350z-tech...ill&oldid=23721

 

 

 

ale wielkei dzieki!!!!!!!!!!.... już zamawiam ten shutter valve zobaczymy czy to rozwiąże problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezła paranoja dzwonie do zaborowskiego przesyłam im maila z linkiem a oni mi na to że nie mogą znaleść takiej części i że nie wiedzą co to jest może ktoś się orientuje jaki ta część ma numer w europie bo poziom wiedzy w nissanie jest słaby......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogę należ nr tej części ,nie widzę tego na rys , zarówno w wersji EU i USA.

Są chyba 2 powody

- słabo szukam

- część stanowi składową zbiornika, i została tylko wyprodukowana na potrzeby akcji serwisowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak podejrzewam ze była to jednorazowa akcja może w us bedą coś wiedzieć albo mieć to jeszcze gdzieś na stanie popytem i dam znać jak sytuacja wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Mariusz Pawlak

Witam! Problem rozwiązany :-)

 

Dowiedziałem sie na forum Jeep'a że Amerykanie mają inne pistolety przy dystrybutorach niż w Polsce.

Znależli zowiązanie problemu należy przy nalewaniu ustawić pistolet pod kątem 90 stopni i zalewasz do końca. Podejrzewam że lanie w tradycyjny sposób zalewa zawór odpowietrzający.

Do 350z wchodzi faktycznie 80l tylko rezerwa ma z 12-13 l.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w moim przypadku nic nie pomaga wymienilem bak oraz wlew i to samo dodam ze mam europejska wersje więc problem innych pistoletow lub składu paliwa odpada Może ktoś już ogarnia dlaczego po nalaniu paru litrów pistolet odskakuje i trzeba łac do pełna 30 min. Mechanik poprawczaku wszystkie przewody odpowietrzajace wszystko jest drozne a jak nie było można zaatakować tak nie można A i dodam ze żadne kombinacje z pistoletem nie dają żadnych rezultatów Może ktoś zna jakiś ogarniety warsztat co mógłby to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę temat. Wczoraj spotkało mnie dokładnie to samo, nalałem 40l i pistolet zaczął mi odskakiwać - nie dało się więcej nalać, a powinno wejść jeszcze z 20l. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu? Wcześniej nie miałem z tym żadnego problemu na tych samych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste, albo delikatnie cofnąć pistolet, albo lać pod kątem - sprawdzone od dawna i działa nie tylko u mnie ale i u znajomych. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak się zaświeci lampka tankuję od razu, i przeważnie wchodzi mi coś około 70 litrów podczas tankowania, także nie wiem przy ilu się świeci rezerwa ale wychodzi na to że przy 10? Jak się zrobi cieplej sprawdzę to jeszcze raz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://my350z.com/forum/maintenance-and-repair/501507-fix-for-gas-gauge-fluctuations-hard-to-fill.html

 

Tutaj rozwiazanie, sam mialem ten problem, sensor mozna wyczyscic ale w moim przypadku zdalo sie to na 4 dni, po wymianie bez problemow.

 

Sent from my 2PQ93 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ekipa,

 

o wymianie jakiego sensora mowa ?

 

Ja mam wersję US i oczywiście taki sam problem z odbijającym pistoletem...asy z ASO będą wiedziały co i jak ?

 

Dużo za to skasują ?

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...