Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klonowanie Karty SD z mapa z Nissan Connect


amigancik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Szary. napisał:

Karta originał ,czy nie ?

Jakie ma numery ,najlepiej fotkę wstaw .

Raczej nie oryginał wygląda tak:

Mam i ja pytanie do Kolegi czy na wyświetlaczu widać zegarek bo ja u siebie go nie mam, niby w menu można ustawiać zegar i zmieniać jak ma się synchronizować czy ręcznie czy z gpsu ale nie potrafię go włączyć żeby był wyświetlany w prawym górnym rogu.

IMG_20190119_133020.jpg

Edytowane przez tomekmisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Szary. napisał:

No kartę mam identyczną numerami i wersję w navi też ,kupowałem na alledrogo ,pewnie kolega też ?

Można by porównać jeszcze co pisze na plastiku po drugiej stronie .Karta działa , ale ma braki miejscowe ,które są zastanawiające w kwestii daty obejmowania dróg . Nie ma ulic po zmianach dekomunizacyjnych i nowych ulic z 2017 , na moim terenie . 

Dlatego chciałem zweryfikować zapis wersji w navi , przy oryginalnej ( z 2018 ) z tymi co mamy , czy to samo pisze . No to teraz jest nas już dwóch do weryfikacji . 

Zegarek mam w prawym górnym rogu .

Ja ze swoim zegarkiem nie mogę sobie poradzić nawet zgłaszałem to do NISSANA ale nic nie odpowiedzieli auto na gwarancji ja jestem drugim właścicielem więc nie wiem czy było czy od początku nie było. Ale w instrukcji jest na foto więc dlatego zapytałem.

Plecy karty wyglądają tak:

IMG_20190119_170840.thumb.jpg.663c90b9e2c4280b9f6deca22f7f795b.jpg

A moje radio wygląda bez zegarka niestety tak a czy możesz sprawdzić jaką masz wersje oprogramowania w radiu u mnie jest software A404, hardware 018

IMG_20180105_093744.thumb.jpg.e90b8dbc8508236e2cd683369696eafe.jpg

IMG_20181201_143033.jpg

Edytowane przez tomekmisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Szary. napisał:

A moje tak ,trochę inaczej ,wspólne jest tylko Taiwan  .

 

 

SAM_7155.JPG

Czyli źródło kart jest inne. Moja jest 16 GB.

Jaką masz wersje softu w radiu jak dobrze pamiętam rano to sprawdzę trzymasz setup i kręcisz gałą prawą lewo prawo lewo około 3 przeskoki jeżeli dobrze pamięta nie odpuszczę im tego zegarka skoro u innych jest.

Edytowane przez tomekmisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Szary. napisał:

A sprawdź taką opcję ,ciekawe czy wtedy na środku ekranu będzie u ciebie zegar .

Radio się wyłącza przez przytrzymanie przycisku zmiany noc/dzień, ( wyskakuje zegarek )

Może być to samo ,tylko lot inny :D , ile moja ma GB to nie zgadnę .

 

 

Ja swoją spoko wkładam do kompa i nic się nie dzieje odczytuje ją i pokazuje 16GB pod jarałem się tym info idę do auta choć -9 pokazuje.

Edytowane przez tomekmisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Szary. napisał:

A sprawdź taką opcję ,ciekawe czy wtedy na środku ekranu będzie u ciebie zegar .

Radio się wyłącza przez przytrzymanie przycisku zmiany noc/dzień, ( wyskakuje zegarek )

Może być to samo ,tylko lot inny :D , ile moja ma GB to nie zgadnę .

 

 

Radio się nie wyłącza gra dalej tylko się ekran wygasza brak zegarka. Tyle widać przed i po.

 

IMG_20190120_031645.jpg

IMG_20190120_031705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Szary. napisał:

Sprawdź , bom tego nie robił i bym czegoś złego sobie nie narobił .

Bardziej godzina nie ta , psy będą ujadać .

No to klops ,normalnie powinien być zegar , no ale skoro tam i tu go nie ma to znaczy ,że raczej gdzieś odznaczony jaku ukryty .

Zanim zrobię twoje fiki miki prawą gałką ,sprawdzę u siebie w menu , czy nie ma jakiejś opcji ukrywania zegara .Ale to dziś za widoku .

Już dawno przekopałem całe menu i nic nie znalazłem co by wskazywało na ukrycie zegar. Nissan PL też milczy więc sam nie wiem o co chodzi. Jak w trakcie przeglądu to zgłaszałem to mi powiedziano że muszą mieć drugie auto z takim samym systemem navi i sprawdza czy tam jest zegar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szary. napisał:

No to kto ma tego drugiego auta szukać i im podstawić , Ty ?

Niech se zapiszą i co ktoś przyjedzie to sprawdzają czy ten sam system i dalej ,a potem :phone:do Ciebie .

Niech się bujają , pisałeś reklamację do Nissana ,po gwarancji też można .

A sprawdzałeś trzy tryby :ręczny ,auto i po strefie ?

Czy jak chcesz zmienić godzinę to tam są normalnie cyfry ?

W strefach ja mam London, Lisbon ,ale jest dalej Worsoł .

No jeszcze pozostaje w setupie kliknąć ustawienia fabryczne , ale czy to coś da ,nie wiem .

W instrukcji pisze ,że podczas zmian w systemach nie wolno gasić auta bo coś się zwalić może . Nic takiego u Ciebie nie wystąpiło ?

No właśnie nie wiem ale jak dzwoniłem i pytałem to ponoć jeszcze nie mieli takiego auta z taką navi. Chodzi konkretnie o elektryka czyli e-nv 200 z taką navi. No właśnie niech się bujają. Testowałem te tryby i nic to nie dało zegara jak nie ma tak nie było cyfry są normalne. Robiłem reset do ustawień fabrycznych nic to ne dało. Za mojej kadencji nic takiego z wyłączeniem zasilania nie było podczas zmian. Czy możesz sprawdzić jaką masz wersje oprogramowania radia tak jak pisałem najlepiej foto. Naciskamy setup i trzymamy potem prawą gałką w lewo trzy przeskoki potem w prawo trzy przeskoki i jeszcze raz w lewo trzy przeskoki i mamy ukryte menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szary. napisał:

To chyba gdzieś w głębokim lesie mają te stacje .

 

Dobra i po tym fiki miki od razu na ekranie będzie to co u Ciebie ?

A po tym jak z tego bezpiecznie się wychodzi ? 

Wszystko jest po polsku masz do wyboru kilka opcji i miedzy innymi tą czyli info o wersji pierwsza od góry po lewej stronie. Wychodzisz normalnie przycisk radia czy navi czy cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Szary. napisał:

Ty jaja sobie robisz , robiłeś /robisz tak , bo przy tym fiki miki nie przeskoki się liczą tylko pilnować kątów trzeba .

Chłopie stałeś się mało wiarygodny .

 

Nie pisz tak.

Masz tu pierwszy lepszy filmik i zobacz sam:

Opisałem to jak tylko mogłem dokładnie u mnie tak jest po 3 skoki i wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubalon napisał:

Zgadza się tak się wchodzi i to żaden problem ani czary, często tak sprawdzam ładowanie aku 

A jaki masz system navi???

Czy NC2 bez osłonki na kartę SD??

Chodzi mi o sprawdzenie wersji oprogramowania bo nie wiem czemu u mnie nie ma na ekranie zegara.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę skoków ani kątów po prostu kręcę w prawo w lewo i menu wyskakuje, oczywiście przy wciśniętym setupie a czy dwie alebo trzy łapki co za różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa to następująco:
Przytrzymuję przycisk SETUP i obracam pokrętłem w lewo, potem w prawo i ponownie w lewo.



Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szary. napisał:

Nie lepiej kupić cudo w zapalniczkę i widzieć V na stałe .

 

Dobra a zapytam , prawa gałka jest ustawialna  ,ma znaczenie w którą kręci na ekranie jak coś wybieram . Mam w prawo to do góry ,a w lewo do w dół .

Szperałem tu i jakiś kolega z obrazkiem krokodyla pisał 90 stopni potem 180 i znowu 180 ,a to nie jest 3 przeskoki . Tylko nie wiem jak tam teraz trafić .

Jeśli ktoś pisze 3 przeskoki to tyle robię a nie ileś tam .Robiłem kilka razy ,zmieniając tempa gałki ,odczekując po wciśnięciu setupa i d...a

Robiłem to na dwie ręce ,może to ma znaczenie :D

U mnie tak jest 3 w lewo 3 w prawo i 3 w lewo i jak na filmie powyżej kolega mówi: i to wszystko:D

Setup trzymasz cały czas czy puszczasz???? Bo ma być cały czas naciśnięty. Jeżeli masz przestawione kręcenie gały nie zgodnie ze wskazówkami zegara to kręć odwrotnie czyli prawo lewo i prawo.

Po prostu to działa i to jest ukryte menu serwisowe które ma kilka ciekawych funkcji do testowania radia i między innymi info o wersji hardware i software.

Edytowane przez tomekmisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Szary. napisał:

To nie chcesz woltomierza za 20pln w zapalniczkę ?

Dobra jako ,że się udało ,to kolega expert zdradzi co gdzie można zobaczyć w tym menu . Chyba ,że jest to gdzieś ładnie rozpisane .

 

 

SAM_0738.JPG

To skoro ja to zainicjowałem interesuje mnie zakładka wersja i foto z niej aby porównać to z moją wersją i nurtującym mnie pytaniem czemu u siebie w navi mam brak zegarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szary. napisał:

Robiłem dobrze ,a udało się jak pilnowałem 90 stopni w lewo ,180 w prawo ,180 w lewo :pc:.

Setup trzymałem aż piszczał :dribble:, a dla Ciebie zrobię to jeszcze raz z liczeniem kroków gałki i zobaczymy :search: . Bo 90 stopni to nie 3 skoki a 180 stopni nie mówiąc .

Gałkę ustawiłem tak jak była ,ori czyli lewo w dół ,prawo w górę .

Jeśli kolega Expert się nie rozpisze w kwestii funkcji tego menu , to liczę na Ciebie. Tylko proszę o potwierdzone/konkretne i dokładne/dosłowne info nie tak jak w przypadku fiki miki , bo wyczytałem ,że jak tam się coś przestawi/ustawi to potem odpinanie aku nie pomaga  .

Masz i mów mi wujku :spoko:

 

 

SAM_0739.JPG

SAM_0740.JPG

Ok dzięki za foto to pierwsze czyli mamy inny softwer w tych radiach może dlatego u mnie brak tego zegarka może coś skopali programiści moje auto jest 2016 roku a twoje??? Dzwoniłem dzisiaj do Nissana Polska ale sympatyczna pani na infolini powiedziała że nadal czekają na odpowiedz z jakiegoś działu a ja mówię ze to strasznie długo trwa ponad 2 tygodnie ma ich pogonić ale pewno tak to jest sprzedać auto to bardzo szybko idzie a potem mają kolesia w bani.

Nie wiem czy coś odnośnie naszych klonów porównamy myślę że to jest po prostu jakiś numer karty. Jak widać mamy inne.

Co do pozostałych zakładek podają jakieś napięcia mikrofonu tak jak kolega pisał napięcie zasilania można testować głośniki zasięg gps-u ile satelitów moduł widzi kalibracja ekranu dotykowego ale skoro się czegoś obawiasz to nie ruszaj najlepiej ja przeglądnąłem wszystkie i nic złego się nie zrobiło można zablokować wprowadzanie trasy w navi jeżeli auto jedzie itp.

IMG_20181201_143047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Szary. napisał:

Moje 2013r, chodzi o dział techniczny , ja czekam na odpowiedź na reklamację od 23 listopada do dziś , po świętach pytałem i do tego działu wysłali przypomnienie i do dziś czekam ,więc nie narzekaj . Puki nie kupisz to będą w d..e włazić , a potem to raczej tylko klient coś od nich chce ,a oni mają takich miliony . Puki nie jest się ich klientem ,to by takiego chcieli ,a jak już mają to do kolejki i nie marudzić .

Opiszesz to meni jakoś (o ile się w tym orientujesz ) i z zapisem karty może kogoś trafisz z ori kartą z 2018 ,bo ja jakoś nie mogę ,chyba wszyscy klony tu mają .

Co do zegarka to powinien być ,to oczywiste ,więc ktoś/gdzieś jest błąd .

Więc pewno dlatego ta różnica w sofcie u Ciebie A201 u mnie A404. A co do reszty to masz racje mają swoich klientów daleko w poważaniu. Karty większość ma klony bo oryginał kary około 120 eur kiedyś wyczaiłem więc kto da tyle za mapę do navi co jest kiepska to tylko taki gadget. Swoją drogą wprowadzili dla auto jakieś darmowe aktualizacje map care czy coś takiego i ponoć się łapią auta od 2016 (dzwoniłem na infolinie) ale niestety nie moje jak zwykle biednemu wiatr w oczy he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje właśnie się załapało na darmową wymianę karty navi.
Jak auto jest na gwarancji to raz w roku należy się aktualizacja.
Ja byłem w lipcu 2018 tuż przed wyjazdem wakacyjnym właśnie QQ na objazdówkę po Bałkanach.
Mapa w porównaniu do poprzedniej jest lepsza ale cudów nie ma. Mam koło siebie od 2 lat obwodnicę a na mapie "szczere pole".
;-)
Przed kolejnymi wakacjami ponownie poproszę o upgrade SD.
W sumie można trzy razy.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MirekCC napisał:

No moje właśnie się załapało na darmową wymianę karty navi.
Jak auto jest na gwarancji to raz w roku należy się aktualizacja.
Ja byłem w lipcu 2018 tuż przed wyjazdem wakacyjnym właśnie QQ na objazdówkę po Bałkanach.
Mapa w porównaniu do poprzedniej jest lepsza ale cudów nie ma. Mam koło siebie od 2 lat obwodnicę a na mapie "szczere pole".
;-)
Przed kolejnymi wakacjami ponownie poproszę o upgrade SD.
W sumie można trzy razy.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

No moje też jest na gwarancji wymieniali mi ostatnio znaczek z przodu bo obłaził a mapy stwierdzili że się nie należą. Tak właśnie jest aktualizacje nie dość że raz na rok to są kiepskie i mało wprowadzają zmian albo zzzzzzzzzzzzzzz duzzzzzzzzyyyymmm opóźnieniem jeżeli chodzi o nasz kraj może inne kraje są lepiej traktowane. Może jak pojedziesz następnym razem to już będzie obwodnica he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NC3, w dodatkowym menu nic ciekawego nie zdziałasz, kalibracja ekranu, test głośników i jakieś pierdołki a zepsucie czegoś to raczej niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a próbował ktoś kartę navi z NC3 w NC2?

Co pokaże radio? Zobaczy aktualizację czy wywali błąd?

Zwykle zły soft jest rozpoznawany przez urządzenia i odrazu pokazuje, że jest nieodpowiedni. Czy w NC też tak jest?

Czy mapa z NC3 uwali NC2 czy tylko nie będzie działać? Ma ktoś już jakieś doświadczenie?

 

Kiedyś klonowałem kartę SD do navi Garmina, trzeba było dodać drugą mapę TOPO ale miała być też oryginalna.

Po zakupie większej karty użyłem programu, który zmienił w nowej karcie nawet jej ID. Trzeba było tylko poszukać karty z takim samym chipsetem. Wtedy można było zrobić idealnego clona.

Sam proces był dość łatwy a po zakończeniu obie karty były wszelkimi programami rozpoznawane jako identyczne z wyjątkiem pojemności.

Oczywiście nowa karta działała w Garminie bez problemu. Jak nazywał się program? Niestety nie pamiętam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...