Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

No gdzieś się muszę pochwalić, a to wydaje się idealne miejsce :)

Dziś zamówiłem nowego QQ 1,2 Acenta. Długo motałem się w wyborem koloru, ale ostatecznie stanęło na białym (tym zwykłym nie metalizowanym).

 

Zobaczę, czy będę żałował koloru czy nie ;) Optycznie podobał mi się bardziej niż czarny i szary/grafitowy - bo te dwa też były dostępne, ale nie wiem jak będzie z użytkowaniem na co dzień. 

 

W każdym razie odbieram w połowie stycznia i już się nie mogę doczekać ;)

 

Pzdr

Jacek

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Czekamy na wrażenia po odbiorze.

Dzięki. Dotychczas jeździłem J10 1,5dCi, więc ciekawy jestem jak mi się będzie tam silnik spisywał.

 

Na pewno się za jakiś czas podzielę wrażeniami.

 

Pzdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały jest git brudzi się jak każdy.Też miałem dylemat jaki kolor wybrać, i nie żałuje gratuluje wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że brudzi się bardziej. Albo może bardziej mnie razi bo QQ to nowy samochód. Starym jeździłem na myjnię 3-4 razy do roku. QQ odebrany 4 grudnia i w sobotę już pierwsza myjnia przed nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 razy w roku ? Taka rozrzutność? Widać że lubisz czyste auto :devil: Co do bieli , miałem, latem nie widać kurzu jak na ciemnych , jesienią utytłany jak większość.Szkoda że nie perła , jest super !  :zwyciestwo2:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest biały perła, ale w taka pogodę to prawie czarny. Nie raz pisałem i może nie raz napiszę: dla mnie auto to zwykły przedmiot do przemieszczania. Więc jak nie ma potrzeb coś przy nim robić - to nie robię. Kwestia estetyki (dotychczas) była na trzecim miejscu. Jedyne na czym nie oszczędzam to na serwisie i częściach - zawsze oryginały, nigdy zamienniki. Wizyty na usługi w ASO. Ale myjnia.... eeeeee... za tydzień.. w następna sobotę... o za tydzień... o minusowa temperatura to za tydzień...aż [ŻONA]: Idź już umyj ten samochód (!!), bo nie będę na urlop tyle godzin w tym syfie jechać!!! hihihih Na silę wyższą to już nie poradzę... Potem muszę dawać fajny napiwek paniom na myjni jak po wjechaniu na nią usłyszałem kiedyś tekst: "Oooo Pan to chyba nie lubi na myjnie jeździć, co?"

Ale coś mi się w głowie odmieniło - bo o QQ - na razie (ciekawe jak długo) - CHCE mi się dbać (w sensie czystości). Po prostu chyba już nie przystoi jeździć takim brudnym.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ale miałem na myśli, że jak np. było koło pasowe wału za 180 brutto (całe metalowe bez gumowego tłumika drgań) czy oryginał poza ASO za 800 brutto (w ASO 1200 to samo tylko w ich pudełku) - to biorę te za 800, zamiast tego za 180. Gdy na allegro poduszka pneumatyczna silnika jest nawet po 80, a firmowa Sasic (nawet ma jeszcze widoczne logo Renault zeszlifowane dokładnie do połowy oraz początkowe cyfry numeru części zaczynające się na 77... ;-) za 350 - to biorę tego Sasica.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie.

Dealer dorzuca mi blokadę skrzyni biegów (jako dodatkowe zabezpieczenie). I teraz moje pytanie. Ktoś z Was ma coś takiego montowanego w ASO? Jak estetyka i funkcjonalność tego?

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę autoalarm . W Hondzie miałem zamontowaną blokadę i ten jeden raz wystarczy ... Mimo ,że skrzynia biegów była tam precyzyjnie spasowana to na upartego z blokadą też wrzuciło się bieg. W skrzyniach marki Reno ja nie odważyłbym się jej założyć.

Może obecnie są blokady, które skutecznie zabezpieczą skrzynię biegów .

A dla złodzieja nie robi to różnicy ;)

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam taką samą myśl. Poza tym szlag by mnie trafiał, gdybym miał za każdym razem po wejściu do samochodu po omacku kluczykiem szukać. Dziś już wynegocjowałem zamiast tego autoalarm. Będzie bez problemu.

 

Prawda jest taka, że jedno i drugie zabezpieczenie jest równie "skuteczne" moim zdaniem.

 

Dzięki za opinię :)

 

Pzdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie toleruję żadnych przeróbek - dla mnie samochód musi być taki jak z fabryki. Stąd blokada skrzyni - dla mnie taka ingerencja wygląda słabo.

Nawet zażyczyłem sobie by dioda z alarmu była gdzieś schowana, pod deską rozdzielczą gdziekolwiek. Bo jak jeździłem testowym to od alarmu było coś wielkości guzika od spodni z diodą po środku wywalone na desce rozdzielczej obok przycisków TRIP i ściemniania podświetlania deski. Wyglądało jak dupny pryszcz na środku czoła :(

Jak mają mi tak "zniszczyć" samochód - niech ten element zostawią gdzieś pod deską i tak zrobili, nie ma pryszcza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem dalej, bo świadomie nie chciałem alarmu. W ten sposób nikt nie grzebał niepotrzebnie w fabrycznej instalacji. A wbrew pozorom na rynku jest wielu ubezpieczycieli, którzy nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadel. Możesz dokładnie opisać gdzie zażyczyłeś sobie diodę? Też wolałbym jej nie widzieć :)

 

Colins: No też mi się wydaje, że nie wszyscy to wymagają, ale chyba ma alarm jednak się zdecyduje.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda? Nie ma jej w ogóle (widocznej). Chyba "dynda" gdzieś po deską, albo za tapicerką. Mi alarm do niczego nie by potrzebny, potrzebny był ubezpieczycielowi (PZU), aby zawrzeć ze mną umowę AutoCaso. Przekroczyłem jakiś limit wartości pojazdu, gdzie musi być drugie zabezpieczenie. Stąd alarm zamontowany dla ubezpieczyciela. Bo ja jako zabezpieczeni uznaję tylko AutoCasco.

W sumie to nawet nie wiem czy alarm działa - cały czas zapominam sprawdzić - w zbudze go przez otwarte okno przy najbliższej okazji.

Fragment z OWU Autocasco PZU:

 

PZU SA uzależnia zawarcie umowy ubezpieczenia od zabezpieczenia pojazdu w następujący sposób - pojazdy o wartości brutto w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia:
1) do 50.000 zł – jedno zabezpieczenie przeciwkradzieżowe;
2) powyżej 50.000 zł do 200.000 zł – dwa zabezpieczenia przeciwkradzieżowe;
3) powyżej 200.000 zł – trzy zabezpieczenia przeciwkradzieżowe

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda? Nie ma jej w ogóle (widocznej). Chyba "dynda" gdzieś po deską, albo za tapicerką. Mi alarm do niczego nie by potrzebny, potrzebny był ubezpieczycielowi (PZU), aby zawrzeć ze mną umowę AutoCaso. Przekroczyłem jakiś limit wartości pojazdu, gdzie musi być drugie zabezpieczenie. Stąd alarm zamontowany dla ubezpieczyciela. Bo ja jako zabezpieczeni uznaję tylko AutoCasco.

W sumie to nawet nie wiem czy alarm działa - cały czas zapominam sprawdzić - w zbudze go przez otwarte okno przy najbliższej okazji.

Fragment z OWU Autocasco PZU:

 

PZU SA uzależnia zawarcie umowy ubezpieczenia od zabezpieczenia pojazdu w następujący sposób - pojazdy o wartości brutto w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia:

1) do 50.000 zł – jedno zabezpieczenie przeciwkradzieżowe;

2) powyżej 50.000 zł do 200.000 zł – dwa zabezpieczenia przeciwkradzieżowe;

3) powyżej 200.000 zł – trzy zabezpieczenia przeciwkradzieżowe

 

Niemniej jednak można wystąpić do ubezpieczyciela o odstąpienie od tego wymogu. Biorąc pod uwagę fakt, że zależy im na naszej kasie, to zwykle odstępują.

Trudno jednak powiedzieć co zrobią w sytuacji, gdy auto zostanie skradzione, a oni wcześniej odstąpili od wymogu posiadania dodatkowego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego. Całkiem prawdopodobne, że mogą wtedy pajacować z wypłatą odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy system nawigacyjny i te kamerki można też jakoś wyłączyć przyciskiem czy zawsze na wstecznym wyskoczy mi kamerka i w nocy jadąc na autostradzie można zmienić jaskrawość - gdzie cała rodzinka (bez kierowcy) chce sobie spać  a tu świeci jak Czernobyl:)))
Jeszcze kilka tygodni i jadę zamawiać Qnqwata - niech ten czas szybciej leci!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimek,co do kamerek nie wiem,niech się wypowiedzą Ci co je mają.Co do navi to przecież nie jest ona cały czas załączona.Masz ją aktywną i w każdej sytuacji możesz z niej korzystać naciskajac właśnie jeden guzik.Co do jasności w nocy automatycznie się zmienia na przyciemnione ta więc po oczach nie razi.A jeśli się nie mylę też można sobie w ustawieniach poprawić,tak jak i głośność navi.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prawdopodobne, że mogą wtedy pajacować z wypłatą odszkodowania.

Oni zawsze pajacują

Jeszcze kilka tygodni i jadę zamawiać Qnqwata - niech ten czas szybciej leci!!

Nie świruj,przez czas świąt,niech leci wolno! ;) Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Klimek nowy model zamówił :D

QNQWATA! :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymanie na >2 sekundy przycisku <słoneczko/księżyc> na navi powoduje, że tak napiszę wyłączenie monitorka, to znaczy ekran jest cały czarny, a na środku wyświetla się tylko zegar.

Jutro sprawdzę czy czasami włączenie wstecznego i tak nie włączy kamerki, ale jak pamiętam.... chyba nie.

EDIT.

Sprawdziłem - włączenie wstecznego powoduje wyświetlanie ekranu z kamerki. Wyłączenie wstecznego - ekran czarny z godziną.

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...